Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


квітень 2008 р.

2 (сд) - У м. Києві Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав посольство Російської Федерації в Україні, де його прийняв Надзвичайний та Повноважний Посол РФ Черномирдін В.С. У Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками силових структур. Також мав зустріч з секретарем Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Преосвященнішим єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром.

3 (чт) – Владика Августин був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Мав зустріч з секретарем Київської митрополії прот. Віталієм Косовським. В Синодальному військовому відділі у м.Києві мав зустріч з Головою Державного комітету України у справах національностей та релігій доктором філософських наук Саганом О.Н., а також з народним депутатом України Рибаковим І.О. В цей же день, за благословенням архієпископа Августина, голова відділу релігійної освіти і катехизації протоієрей Миколай Баранов взяв участь в роботі Круглого столу під егідою редакційної ради журналу «Der spiegel profile», в роботі якого взяв участь консул-радник Генерального Консульства Російської Федерації у Львові Вранчану А.І.

4 (пт) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика мав робочу зустріч з Головою братства свв. апп. Петра і Павла Чуйним В.І., а також з директором фірми «Ertel consalting GmbH» Servise Center Ukraine-Europa Монченком-Ертель С.А. Також мав зустріч з настоятелькою свято-Преображенського монастиря ігуменею Варварою. Увечері Владика очолив заупокійне богослужіння в свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

5 (сб) - Владика Августин звершив Божественну літургію та вселенську панахиду, а увечері очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

6 (нд) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію, а увечері очолив всеношну з літією у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Львівське єпархіальне управління відвідали: cекретар Cинодального військового відділу Кулакевич В.С., директор продюсерської фірми «Classic viva» Солод Ю.В. та з Мирський Р. Я.

7 (пн) – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика приймав вітання з Днем народження від представників влади, духовенства, Збройних Сил, правоохоронних органів, управління Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області, дипломатичних представництв, громадських організацій та мирян єпархії.
Високопреосвященнішого Владику привітали: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату Смоленський і Калінінградський Кирил, Високопреосвященні митрополити: Псковський і Великолуцький Євсевій, Іжевський і Удмуртський Николай, Челябінський і Златоустівський Іов (РПЦ), Харківський і Богодухівський Никодим, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Луцький і Волинський Ніфонт, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Ректор Санкт-Петербургської Православної Духовної Академії і Семінарії архієпископ Тихвинський Костянтин, Голова Синодальної богословсько-канонічної комісії УПЦ, Ректор Київської Духовної Академії і Семінарії єпископ Бориспільський Антоній, а також архієпископи Уральський і Гур'ївський Антоній, Саранський і Мордовський Варсонофій, Уфимський і Стерлітамацький Никон, Ярославський і Ростовський Кирил, Тульський і Белєвський Олексій, Владивостоцький і Приморський Веніамін (РПЦ), Рівненський і Острозький Варфоломій, Житомирський і Новоград–Волинський Гурій, Запорізький і Мелітопольский Василій, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Ізюмський Онуфрій, Полтавський і Кременчуцький Филип, Херсонський і Таврійський Іоан, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Вишгородський Павел, Білогородський Миколай; преосвященні єпископи: Бронніцький Амвросій, Сиктивкарський і Воркутинський Пітирим, єпископ Туровський і Мозирський Стефан (Білорусія), Кіровоградський і Новомиргородський Пантелеімон, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Лука, Хотинський Мелетій, Бердянський і Приморський Єлісей. Свої вітання надіслали: архімандрит Алексій – намісник свято-Данилового монастиря у м. Москві, секретар Київської митрополії прот. Віталій Косовський, Голова Всеукраїнського об'єднання християн Бабич В., ректор Ужгородської Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія протоієрей Віктор Бедь, а також інші духовенство Львівської та інших єпархій.
Надіслали привітання: Міністр внутрішніх справ України Луценко Ю.В., в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть, директор підприємства «Софрино» Пархаєв Е.А., Проректор Київського національного університету внутрішніх справ начальник інституту Дзюба В.М., Начальник експертної служби МВС України, к.ю.н., доцент генерал-лейтенант міліції Красюк І.П., Ректор Львівського державного університета фізичної культури Євген Приступа, Командування, військова рада Повітряних Сил Збройних Сил України та особисто Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України доктор військових наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Руснак І.С., полковник внутрішньої служби у відставці Скоков С.І., Голова Державного департаменту України з питання виконання покарань Кощинець В.В., Президент Фонду Святого Всехвального апостола Андрея Первозванного Щеблігин С.Е., Генеральний Консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф., Почесний консул Республіки Білорусь у Львові та Львівській області І.І.Дротяк, директор Коростенського УВП УТОС Жидких С.С., Командувач військ Західного оперативного командування генерал-лейтенант Куцин М.М., Начальник Головного Управління МВС України у Львівській області Пісний В.М., Львівський міський Голова Садовий А.І., Голова Львівської обласної ради Сеник М., Начальник Львівського ордена Червоної Зірки інституту Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Національного університету «Львівська політехніка» Ткачук П.П., Народний депутат України Писарчук П., Командувач внутрішніх військ МВС України генерал-полковник Кіхтенко О.Т., член міжнародної Асоціації письменників України Оборіна А., Староста Білоруської общини, генерал-майор у відставці, Куліков С.В., Голова Яворівської районної державної адміністрації Новосядло С., начальник ГУМВС України в Полтавській області Цимбалюк М.М., Коростенський міський Голова Москаленко В., Ректор Київського національного університету внутрішніх справ генерал-лейтенант міліції Моісеєв Є.М., Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Б. Зайчук.
Архієпископа Августина також з днем народження привітали: Начальник відділу у справах релігій та національностей ЛОДА Кураш Р.І., Голова Православного воїнського братства святого великомученика Димитрія Солунського Кузнецов О.І., Начальник управління Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області Ільницький В.Я., Начальник управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України, генерал-майор Конопляник С.В., Командир повітряного командування «Захід» генерал-майор Павлович С.М., генерал-лейтенант Збройних Сил України Синенко Ю.М., депутат Львівської обласної ради, Голова Західноукраїнської спілки промисловців і підприємців, Командувач Галицького козацького округу Українського Реєстрового козацтва, генерал армії УРК Кожан В.Д., начальник Головного Управління МВС України у Львівській області генерал-майор Пісний В.М., голова Конгресу РО Західних областей України Бобришов А.Н., староста Руської общини Львівської області Дюкарев Ю.М. та ін.

8 (вт) – У м. Львові Владика Августин мав зустріч з Начальником Головного Управління МВС України у Львівській області генерал-майором Пісним В.М.

10 (чт) – У м. Києві Архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. В цей же день відвідав Верховну Раду України, де мав зустрічі з народними депутатами.

11 (пт) – У м. Києві Владику Августина прийняв Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Також зустрічався з народними депутатами у Верховній Раді України.

12 (сб) – Архієпископ Августин звершив чин освячення пам'ятного хреста на місці, пов'язаному з діяльністю святителя Петра, митрополита Київського і всія Русі, чудотворця, у с. Двірці (Заріка) Сокальського р-ну Львівської області. Відвідав також свято-Успенську церкву у м. Великі Мости та свято-Петропавлівську церкву у м. Жовкві.

13 (нд) – Владика звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Після богослужіння мав робочу зустріч з головою православного братства свв. апп. Петра і Павла Чуйним В.І. Увечері цього ж дня відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру у м. Києві.

14 (пн) – У м. Москві архієпископ Августин відвідав Донський ставропігійний чоловічий монастир де молився на ранковому богослужінні. Потім взяв участь в пленарному засіданні Синодальної Богословської комісії РПЦ, яке відбулося у Церковно-науковому центрі «Православна енциклопедія». Відвідав також церкву Вознесення, що за Серпуховськими воротами, де мав зустріч з її настоятелем священником Костянтином Татаринцевим, який очолює сектор Військово-повітряних сил Синодального відділу Московської Патріархії по взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними закладами.

15 (вт) – У м. Києві владика Августин відвідав Верховну Раду України, де мав зустрічі з народними депутатами. Також відвідав телецентр, де на Першому Національному телеканалі записав слово для духовно-просвітницької програми «Благовісник». Потім взяв участь у засіданні Круглого столу в Центрі економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова.

16 (сд) – У м. Києві архієпископ Августин відвідав Верховну Раду України, де мав зустрічі з народними депутатами. У Синодальному військовому відділі Владика зустрівся з секретарем Київської митрополії прот. Віталієм Косовським. Потім на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Російської Федерації в Україні Чорномирдіна В.С. був на урочистому прийомі з нагоди 70-ти річчя з Дня його народження.

17 (чт) – У Львівській єпархії відбулися збори духовенства, які очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин. В цей же день відвідав Управління Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області, де взяв участь в урочистостях з нагоди 10-ї річниці утворення Департаменту та вручив Начальнику управління Департаменту у Львівській області генерал-майору Ільницькому В.Я. нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира - орден Іллі Муромця ІІ ступеня.

18 (пт) – Архієпископ Августин очолив збори дружин священнослужителів Львівської єпархії, на яких відбулися чергові вибори жіночої єпархіальної ради. Увечері очолив богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. За благословенням архієпископа Львівського і Галицького Августина, Голова відділу релігійної освіти і катехизації Львівської єпархії протоієрей Миколай Баранов взяв участь у засіданні Комісії з питань християнської етики і виховання при Львівській ОДА.

19 (сб) – Владика Августин звершив Божественну літургію, а увечері очолив всеношну у свято-Георгіївській цервкі у м. Львові.

20 (нд) – Архієпископ Августин очолив святкову Божественну літургію та освятив вербові гілки у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Під час богослужіння Владика вручив нагороди Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира за заслуги перед Святою Церквою - орден святої вмчц. Єкатерини Калінчук Є.В. Увечері звершив постриг у іночество Єлени. В цей же день архієпископ Августин прийняв ініціатора проведення виставки «Православна моя Україно» клірика Донецької єпархії протоієрея Ростислава Карпуся. За представленням отця Ростислава, Владика схвалив відкриття виставки у Львівському історичному музеї.

                     

21 (пн) – Владика Августин молився за Божественною літургією та на вечірньому богослужінні у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. За благословенням архієпископа Львівського і Галицького Августина, Голова відділу релігійної освіти і катехизації Львівської єпархії протоієрей Миколай Баранов взяв участь у засіданні Комісії з питань християнської етики і виховання при Львівській ОДА та мав зустріч з проректором Острозької Академії п. Жуковським В.М. Взяв участь у відкритті виставки дитячого малюнку «Православна моя Україно», що проходила у Львівському історичному музеї.

23 (cд) – Владика у свято-Георгіївській церкві у м. Львові молився на Божественній літургії Напередосвячених Дарів та увечері – на вечірньому богослужінні.

24 (чт) – Архієпископ Августин у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив Божественну літургію святого Василія Великого з вечірнею та чином омовення ніг. Увечері очолив утреню з читанням 12-ти Євангелій.

25 (пт) – Владика молився на Часах Великої П'ятниці. Потім у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив вечірню з чином виносу Плащаниці, читав канон на повечір'ї «Плач Богородиці», а потім очолив утреню з чином погребення Спасителя. Після богослужіння Владика відвідав свято-Володимирську та свято-Троїцьку церкви, де вклонився святим Плащаницям.

26 (сб) – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Увечері зустрів у аеропорту м. Львова лампаду з Благодатним вогнем, який прибув зі святого граду Єрусалиму через аеропорт Бориспіль, куди його доставив Преосвященніший єпископ Переяслав-Хмельницький, вікарій Київської Митрополії Олександр. Владика затеплив лампади від Благодатного вогню у свято-Преображенському жіночому монастирі, в свято-Троїцькій та в свято-Георгіївській церквах у м. Львові.

                   

27 (нд) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові архієпископ Августин очолив хресний хід, пасхальну заутреню та нічну Божественну літургію, освятив Артоси та пасхальні кошики. Вранці відвідав виправні заклади № 30 і № 48, де звершив пасхальні молебні для засуджених. Увечері очолив пасхальні вечірню і утреню. Цього ж дня Владика приймав пасхальні вітання від духовенства, архієрейського і молодіжного хорів, співробітників єпархіальних відділів і мирян.

                                                 

28 (пн) – Архієпископ Августин очолив пасхальну Божественну літургію у свято-Троїцькій церкві у м. Львові. Очолив пасхальне вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

   

29 (вт) – На запрошення Високопреосвященнішого митрополита Луцького і Волинського Ніфонта, Владика Августин співслужив йому, Високопреосвященнішому архієпископу Тернопільському і Кременецькому Сергію та Преосвященнішому єпископу Володимир-Волинському і Ковельському Никодиму на Божественній літургії у церкві Собору Волинських святих у м. Луцьку з нагоди дня Ангела Правлячого архієрея Волинської єпархії.

30 (сд) – У Львівській єпархії відбулася нарада з питань підготовки до Всеукраїнського Хресного ходу на честь 1020-річчя Хрещення Русі, яку очолив архієпископ Августин. Потім Владика очолив засідання робочої групи з підготовки урочистостей з нагоди 60-ї річниці з дня мученицької кончини протопресвітера Гавриїла Костельника. 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки