Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


травень 2008 р.

1 (чт) – Увечері Владика Августин очолив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

2 (пт) – Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру, де співслужив Високопреосвященнішому архієпископу Тернопільському і Кременецькому Сергію та Високопреосвященнішому архієпископу Почаївському Володимиру на Божественній літургії з чином малого освячення води. Цього ж дня очолив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

3 (сб) – Владика Августин звершив Божественну літургію у Львівському свято-Преображенському жіночому монастирі. З нагоди 23-ї річниці зіткнення в небі військового і пасажирського літаків біля м. Золочева Львівської області на місці падіння військового літака біля пам'ятного знака Владика звершив літію за загиблими в авіакатастрофі, а також мав зустріч з їх родинами, які за традицією щороку відвідують це місце. Увечері очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

4 (нд) – Архієпископ Августин зустрів біля свято-Георгіївської церкви у м. Львові Хресний хід, присвячений 1020-річчю Хрещення Русі, який відбувається за благословенням Його Блаженства, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Потім очолив Божественну літургію. Цього ж дня Владика на міській площі Львова звершив заупокійну літію з нагоди Дня міста Львова і звернувся до львів'ян і гостей міста з привітальним словом. Потім разом з організаторами та учасниками Хресного ходу взяв участь у прес-конференції. Цього ж дня Владика очолив панахиди біля могили протопресвітера Гавриїла Костельника, на меморіалах «Талергоф» та галицько-руських журналістів. Увечері Владика очолив вечірню та Пасхальний молебень з акафістом Воскресенню Христовому.

     

     

 

5 (пн) – Архієпископ Августин очолив заупокійну Божественну літургію і вселенську панахиду у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Увечері Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин разом з Преосвященнішим єпископом Речицьким Леонідом у співслужінні сонму духовенства відправили всеношну. Цього ж дня Хресний хід «День хрещення Русі» перебував у свято-Петро-Павлівській церкві у м. Жовкві, у свято-Параскевинській церкві у с. Стоянові Радехівського р-ну і у свято-Іоано-Богословській церкві у м. Червонограді, після чого відбув в Мукачівську єпархію.

     

6 (вт) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові з нагоди престольного свята Високопреосвященніший митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Високопреосвященніший архієпископ Почаївський Володимир та Преосвященніший єпископ Речицький Леонід у співслужінні сонму духовенства відправили Божественну літургію. Цього ж дня Владика вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня полковнику Кривоножку А.М. Потім відбувся святковий прийом.

               

7 (cд) – Архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та мав зустрічі з секретарем Предстоятеля УПЦ Преосвященнішим єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром та секретарем Митрополії протоієреєм Віталієм Косовським. У Синодальному військовому відділі Владика мав зустрічі з представниками військових формувань.

9 (пт) – З нагоди 63-ї річниці з дня Великої Перемоги Владика Августин очолив заупокійні літії на Марсовому полі та Пагорбі Слави у м. Львові та звернувся з привітальним словом до ветеранів. Освятив відреставрований картуш на пам'ятній стелі, присвяченій російським воїнам, що загинули у боях з австро-німецькими військами у Першій світовій війні у 1914-1915 рр. У церемонії взяли участь також активісти товариства імені О.С. Пушкіна та інших громадських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, збройних сил і праці, молодь. З привітальним словом виступив Генеральний Консул РФ у Львові Гузєєв Є.Ф. Владика нагородив грамотою Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Федерацію Скаутів «Галицька Русь» у благословення за старанні труди у справі відродження духовності, моральності та патріотизму серед молоді, збереження і відновлення історичних пам'яток з нагоди 5-річчя утворення. Взяв участь в урочистих засіданнях білоруської громади Львова, а також Російського товариства імені О.Пушкіна. Також взяв участь у святковій зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни 14-го армійського авіаційного корпусу.

10 (cб) – На запрошення Преосвященнішого єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Никодима архієпископ Августин співслужив іншим архіпастирям та сонму духовенства на Божественній літургії у свято-Успенському кафедральному соборі у м. Володимир-Волинську з нагоди дня пам'яті святителя Стефана, єпископа Володимир-Волинського, та святих Волинської землі. Владика Августин привітав Правлячого архієрея з днем Ангела. Цього ж дня відвідав Свято-Успенський святогірський Зимненський ставропігійний жіночий монастир, де привітав настоятельку ігуменю Стефану з днем Ангела.

11 (нд) – Владика Августин очолив святкову Божественну літургію з хресним ходом у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. За багаторічну сумлінну працю вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира співробітниці єпархіального управління Бахенок С.В. - орден святої великомучениці Варвари, а також свою архієрейську благословенну грамоту. Також звершив таїнство Вінчання. Цього ж дня прибув до Криму.

       

12 (пн) – У м. Севастополі взяв участь у роботі Круглого столу «Передумови стабільного розвитку Криму. До 225-річчя Чорноморського флоту і Севастополя».

13 (вт) – У м. Києві Владика Августин був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. В цей же день, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, в Києво-Печерській Лаврі розпочала роботу перша Міжнародна конференція православного військового духовенства. Цього дня в рамках конференції Владика Августин очолив круглий стіл з проблем міжконфесійних відносин у Збройних Силах на тему: «Релігійний погляд на розбудову духовно-пастирської роботи серед військовослужбовців».

14 (сд) – В рамках Міжнародної православної конференції військового духовенства відбулися збори військового духовенства. В цей день, за благословенням Владики Августина, голова відділу релігійної освіти і катехизації протоієрей Миколай Баранов взяв участь у фестивалі дитячої творчості «Великдень - 2008», який відбувся у СШ № 45 у м. Львові. В роботі журі фестивалю взяли участь генеральний консул РФ у Львові Гузєєв Є.Ф. та голова Російського товариства імені О.С.Пушкіна Лютиков О.Ю.

15 (чт) – У Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Голова Синодального військового відділу УПЦ Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та бригадний генерал Войська Польського Преосвященніший єпископ Гайновський Мирон у співслужінні православного військового духовенства відправили Божественну літургію. Цього ж дня на запрошення президента міжнародної громадської організації зі статусом учасника діяльності Ради Європи «Міжнародна антитерористична єдність» д-ра О. Дічека Владика Августин у м. Києві виступив на пленарному засіданні П'ятого міжнародного форуму «Діалог культур і релігій: протидія тероризму та екстремізму», який відбувався з нагоди року міжкультурного діалогу в Європі. Цього ж дня, за благословенням архієпископа Августина, секретар єпархії протоієрей Богдан Білас відвідав Український Католицький Університет, де взяв участь у нараді з нагоди проведення у м. Львові 1-го Екуменічного Соціального Тижня «Подбай про ближнього».

16 (пт) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин мав зустріч з начальником відділу у справах релігій і національностей Львівської ОДА Курашем Р.І.

17 (сб) – Владика Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

18 (нд) – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, потім звершив таїнство Вінчання. Увечері очолив велику вечірню і Пасхальний молебень з акафістом Воскресенню Христовому у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

20 (вт) – Архієпископ Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

21 (сд) – Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин разом із секретарем Львівської єпархії протоієреєм Богданом Біласом і духівником єпархії протоієреєм Романом Коломийчуком зустріли у Львівському аеропорту делегацію Константинопольського патріархату на чолі з Високопреосвященнішим митрополитом Гальським Еммануїлом. В рамках візиту в Україну делегація у супроводі першого заступника Голови Секретаріату Президента України Богуцького Ю.П., депутата Верховної Ради України Ющенка П.А., а також Голови Львівської ОДА Кметя М.І., заступника Голови Львівської ОДА Батенка Т.І., начальника відділу у справах релігій і національностей Львівської ОДА Кураша Р.І. відвідала Львівську єпархію УПЦ.

     

22 (чт) – Владика Августин очолив Божественну літургію з хресним ходом у свято-Миколаївській церкві у м. Турці Львівської області.

24 (сб) – Високопреосвященніший архієпископ Августин та секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас мали зустріч з Державним Секретарем Ватикану Кардиналом Тарцісіо Бертоне, який прибув у м. Львів на церемонію беатифікації Марти Вєцької. Цього ж дня Владика на запрошення митрополита Мар'яна кардинала Яворського (РКЦ) взяв участь в урочистому прийомі.

25 (нд) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика Августин вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня голові Львівського регіонального відділення УФРНСБ Мальсагову В.Б.

26 (пн) – На запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у м. Овручі Житомирської області Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин співслужив іншим архієреям та сонму духовенства на Божественній літургії, яку з нагоди 330-ї річниці блаженної кончини преподобномученика Макарія, архімандрита Овруцького, очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Владика взяв участь у відкритті і освяченні пам'ятника преподобномученику Макарію, а також в освяченні місця під будівництво церкви при Овруцькій центральній районній лікарні. Увечері Владика Августин молився в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

27 (вт) – З нагоди 16-річчя Харківського Архієрейського Собору і 16-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира у Трапезній церкві Києво-Печерської Лаври Високопреосвященніший архієпископ Августин разом із сонмом архієреїв та духовенства співслужив на Божественній літургії, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Потім у КДА Владика Августин взяв участь у засіданні Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ. Цього ж дня був присутній на відкритті виставки робіт художньо-прикладної творчості осіб, засуджених до позбавлення волі «Промінь Христового Воскресіння», яка відбулася у свято-Покровській церкві при Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України за сприяння Синодального відділу Української Православної Церкви по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Церемонію відкриття очолили Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир і голова Державного департаменту України з питань виконання покарань Василь Кощинець. Потім на запрошення Голови Державної Прикордонної служби генерал-полковника Литвина М.М. архієпископ Августин взяв участь в урочистостях з нагоди Дня прикордонника. За благословенням Владики Августина, секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас привітав з Днем народження начальника військового медичного клінічного центру, полковника медичної служби Петрука С.О. і з Днем прикордонника - начальника Західного Регіонального Управління Державної Прикордонної Служби України генерал-майора Горбенка А.І., а також мав зустріч з начальником відділу у справах релігій і національностей Львівської ОДА Курашем Р.І. та виконуючим обов'язки канцлера управління Львівської архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні о. Владиславом Гримським.

28 (сд) – Архієпископ Августин відвідав Свято-Троїце-Сергієву Лавру і Московську Духовну Академію у м. Сергієвому Посаді Московської обл. На запрошення Ректора МДА і С Високопреосвященнішого архієпископа Верейського Євгенія Владика Августин взяв участь у засіданні Вченої ради МДА. Цього ж дня у м. Москві відвідав Свято-Данилівський ставропігійний чоловічий монастир, а також головний військовий храм РПЦ – свято-Вознесенську церкву за Серпуховськими воротами.

29 (чт) – У м. Києві Владика відвідав Головний військовий клінічний ордена Червоної зірки Госпіталь МО України, де мав зустріч з начальником госпіталю генерал-майором медичної служби Бойчаком М.П. Відвідав штаб-квартиру Міжнародної громадської організації зі статусом учасника діяльності Ради Європи «Міжнародна антитерористична єдність», де його прийняв Почесний Президент МАЄ Крутов В.В. У Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками військових структур.

30 (пт) – З нагоди 10-річчя Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові Владика Августин взяв участь у покладанні квітів до пам'ятника Михайлові Грушевському, а також в урочистому засіданні в Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у м. Львові.

   

31 (сб) – Архієпископ Августин звершив літію за спочилою монахинею Галиною. Привітав з 55-річчям Кисельова О.В. та вручив йому нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира - орден святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня. Увечері очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. В цей день, за благословенням Владики Августина, голова відділу релігійної освіти і катехизації протоієрей Миколай Баранов був присутній на святі «Останнього дзвоника» у СШ № 45 та відслужив подячний молебень. 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки