Сивої давнини сягає Історія Православної Церкви на землях Галицької Русі... Однак тяжкі випробовування випали на її долю. В силу історичних, політичних і релігійних обставин, Галицька Русь неодноразово з одного поневолення переходила в інше... В неволі минали віки, зневажалась Православна віра. Особливо важкий період затяжної боротьби католицизму з Православ'ям розпочинається після Брестського собору 1596 року.
Повернувшись до Львова, Гавриїл Костельник приймає сан священика. Крім душпастирськоі праці о. Гавриїл викладає Закон Божий у гімназіях м. Львова та філософію в духовній семінарії і в богословській академії, редагує єпархіальний журнал "Нива". З 1941 року - настоятель Преображенської церкви у м. Львові.
"Голос моєї душі говорив мені, що я не можу знайти для свого серця нічого вищого над те, щоб відправляти Службу Божу і говорити Боже Слово. Тож коли справдились мої мрії і я відправляв свою першу літургію, я плакав, бо моє серце знайшло те найвище, що на землі можна знайти"... - ці щирі слова о. Гавриїла Костельника є свідченням його відповідального, ревного ставлення до свого духовного покликання.
Тривале перебування під благотворним впливом свого настоятеля, який був прихильником Святого Православ'я і східного обряду та противником латинізації унії, підготували в свідомості о. Гавриїла той добрий грунт, на якому згодом проросла ідея повернення до Православ'я.
|