НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ДЕРЕВА ПАМ'ЯТІ І ПЕРЕМОГИ

28 квітня на території меморіального комплексу «Пагорб Слави» у м. Львові архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь в акції в рамках толоки, що її вже багато років поспіль організовує Федерація Скаутів «Галицька Русь» спільно з дирекцією музею «Личаківський цвинтар». Учасники заходу висадили саджанці декоративних дерев, в коріння яких була покладена земля з міст-героїв Великої Вітчизняної війни. До участі у цій неполітичній акції Благодійна організація Федерація Скаутів «Галицька Русь» запросила керівників органів влади та командування військових формувань України, ветеранів війни та праці, дипломатичних представників держав-учасниць Великої Вітчизняної війни, пресу тощо. Під вмілим керівництвом Голови Львівської міської ради ветеранів генерал-майора у відставці Грубого О.Я. і заступника голови Львівської обласної ради ветеранів Чайки Р.М. хлопці і дівчата прибирали територію музею, висаджували квіти. Директор музею «Личаківський цвинтар», заслужений діяч мистецтв України Гавришкевич І.С. у інтерв'ю Львівському телебаченню зазначив, що допомога молоді є дуже важливою, адже співробітники музею не в змозі самостійно впорядкувати таку велику територію.

Архієпископ Августин жваво спілкувався з ветеранами, а також звернувся з пастирським словом до молоді. «Коли я сьогодні дивився як завзято ви працювали віниками, згадав своє дитинство, коли сліди війни ще було видно усюди: нас, дітей, оточували люди, покалічені війною, зруйновані будинки заростали чагарниками, а це означало, що у домівку повертатися нікому. Біль війни ще був живим. В той час люди були милосерднішими один до одного, бо кожного спіткав біль втрати близьких. Тому сьогоднішня ваша участь у цій толоці є дуже важливою для вашого ж майбутнього, бо люди, які не пам'ятають своєї історії і не вшановують подвиг своїх дідів не зможуть забезпечити гідне майбутнє своїм дітям. То ж я сьогодні прийшов сюди поблагословити вас і разом потрудитися».

Архієпископ Августин також дав інтерв'ю для Львівського телебачення.

Потім Владика Августин разом з Начальником Управління з питань внутрішньої політики Львівської ОДА Ожиївським І.В., першим заступником командувача Західного оперативного командування генерал-майором Борискіним Ю.В. та ветеранами почали посадку дерев. Землю з міст-героїв у коріння дерев поклав Президент Федерації Скаутів «Галицька Русь» Кирил Арбатов.