Третя мiжнародна церковно-свiтська конференцiя:
"Україна на порозі третього тисячоліття: духовність, наука, освіта, культура"

Доповіді учасників конференції    Підсумкові документи конференції

ПРОПОЗИЦІЇ
ДО ОРГКОМІТЕТУ КОНФЕРЕНЦІЇ
ВІД УЧАСНИКІВ КРУГЛОГО СТОЛУ
“А К Т У А Л Ь Н І   П Р О Б Л Е М И   М О Л О Д І”

5 листопада, після завершення роботи круглого столу ми, представники православного духовенства та викладачі, науковці та митці, фахівці державних міністерств і відомств та працівники мас-медіа України пропонуємо:

1. Благословити, яко дієве продовження конференції, створення творчої команди, зобов’язуючи у місячний термін бажаючих співпраці надіслати листи-підтвердження до Головного координаційного центру Спілки Православної молоді України.
2. Створити при Київській митрополії та при кожному єпархіальному управлінні спільними зусиллями духовенства й мирян УПЦ:
- відділ релігійної просвіти, катехизації та місіонерства;
- відділ освіти та науки;
- інформаційне агенство УПЦ для постійонї співпраці з міжнародними мас-медіа.
3. Створити церковно-світську Експертну Раду з метою якнайшвидшого проведення кваліфікованої оцінки тих програм і напрямів, що вже задіяні в державній освіті (валеологія, програма планування сім’ї, психологічні кабінети тощо). В тому числі терміново зібрати обгрунтовану інформацію по регіонах країни про діяльність тоталітарних сект для подання до Генеральної прокуратури України у руслі розслідування “Про порушення закону про освіту...”.
4. Підтримати створення економічної бази для фінансування крайових  семінарів з періодичної підготовки місіонерів у молодіжному середовищі. За приклад узяти уроки економічного становлення Православних Братств в Україні у ХVI - XVIII ст.
5. Звернутися до Міністерства освіти України з вимогою переглянути законодавчу базу платної освіти у навчальних закладах всіх категорій.
6. Благословити повну підтримку і розуміння просвітницької роботи в єпархіях по гармонізації менталітетів - не Східна - Західна, а Соборна Україна-Русь.

Від імені учасників,
головуючий круглого столу ієрей Георгій Гуляєв
 

Підсумкові документи конференції: