Третя мiжнародна церковно-свiтська конференцiя:
"Україна на порозі третього тисячоліття: духовність, наука, освіта, культура"

Доповіді учасників конференції    Підсумкові документи конференції

ЗВЕРНЕННЯ
до діячів науки, освіти і культури України
учасників Третьої міжнародної церковно-світської конференції,
присвяченої 2000-річчю Різдва Христового
«Україна на порозі третього тисячоліття:
духовність, наука, освіта, культура»
(м. Почаів, Тернопільська область, 3-5 листопада 1998 р.)

Шановні вчені, освітяни та діячі культури!

В скрутний для України час економічної та соціо-культурної кризи в Свято-Успенській Почаївській Лаврі з 3 по 5 листопада 1998 р. пройшла Третя міжнародна церковно-світська конференція «Україна на порозі третього тисячоліття: духовність, наука, освіта, культура».
Представники духовенства, науки, освіти та культури висловили своє глибоке занепокоєння з приводу деградації духовної культури нації, дійшли висновку про необхідність об'єднання зусиль владних структур, духовенства, науки, освіти та культури для духовного оздоровлення суспільства.
Нас глибоко турбує систематичне і цілеспрямоване насадження дітям і молоді засобами масової інформації антикультури у таких її проявах, як насильство, зло, розпуста тощо.
Ми розцінюємо це як наругу над вічними моральними цінностями та ідеалами нашого народу, який протягом тисячоліття виплекав свою особливу ментальність – шанування добра, совість, терпимість, сором'язливість, повагу до праці, патріотизм, прагнення до краси і любов до Бога.
Сьогодні в серйозній небезпеці знаходиться підростаюче покоління – діти і молодь, майбутнє України. Продовжують закриватися дитячі садки, позашкільні виховні заклади, оздоровчі дитячі табори, катастрофічно збільшується кількість дитячих захворювань. Санаторіїв для дітей – обмаль, в них відсутня належна матеріальна та оздоровчо-лікувальна база. У всіх закладах освіти не ведеться належним чином виховання духовної культури особистості.
Соціальне зубожіння сім'ї, незахищеність вчених та вчителів, незабезпеченність працевлаштуванням молоді негативно впливають на загальну культуру і моральний стан народу України.
Закликаємо вас активізувати свою наукову та творчу діяльність по формуванню духовно-моральної культури особистості нової України з метою зміцнення та піднесення її духу, підключити всі можливі внутрішні резерви до активного розвитку інтелектуальної та морально-духовної атмосфери в суспільстві.
Духовна злагода та наполеглива праця стане запорукою подолання кризових явищ в суспільстві, піднесення духовності народу України.  

5.11.98р.
Голова Оргкомітету конференції
Архієпископ Львівський і Галицький Августин
 

Підсумкові документи конференції: