Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


лютий 2003 р.

1 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин очолив Всеношну у Трапезній церкві Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Цього дня студенти Вищих Богословських Курсів при Львівській єпархії складали черговий іспит. В гостях у Львівській єпархії перебували викладачі Московського свято-Тихонівського православного богословського інституту Лега В.П. та Андрєєв А.Ю.

2 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира Високопреосвященніший архієпископ Августин та Преосвященніший єпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан у співслужінні сонму духовенства відправили Божественну літургію у Трапезному храмі свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Цього ж дня у свято-Георгіївській церкві відбувся парафіяльний дитячий пісенний фестиваль „Різдво – 2003”.

                                               

3 – У м. Таллінні, Естонія, архієпископ Августин взяв участь у роботі міжнародної конференції керівників капеланських служб Збройних Сил країн НАТО та деяких інших країн. Мав робочі зустрічі з православними військовими єпископами: Високопреосвященнішим митрополитом Великотирновським Григорієм (Болгарія), Преосвященнішим єпископом Потійським Григорієм (Грузія), Преосвященнішим єпископом Гайновським Мироном (Польща), а також з військовим протопресвітером Георгієм (Греція) і протоієреєм Димитрієм Смирновим (Росія).

4 – У м. Таллінні архієпископ Августин взяв участь у роботі міжнародної конференції „Православ'я та соціально-моральні орієнтири суспільства”, яку проводили в ці дні депутати парламентів православних країн спільно з міжнародним Фондом єдності православних народів. Потім разом з православними військовими єпископами і групою депутатів – учасників зустрічі Владика відвідав талліннський кафедральний собор святого князя Олександра Невського і був на святковому прийомі. що влаштував Високопреосвященніший митрополит Талліннський і всієї Естонії Корнилій.

5 – Архієпископ Августин взяв участь у роботі міжнародної конференції керівників капеланських служб. Був також на прийомі, влаштованому для учасників міжнародної конференції „Православ'я і соціально-моральні орієнтири суспільства”.

     

6 – Високопреосвященніший митрополит Великотирновський Григорій, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Преосвященніший єпископ Потійський Григорій, Преосвященніший єпископ Гайновський Мирон відвідали свято-Успенський Пюхтицький ставропігійний жіночий монастир, де помолилися на молебні, ознайомилися з монастирським життям, а також зустрічалися з настоятелькою монастиря ігуменією Варварою з сестрами обителі.

     

7 – У м. Києві архієпископ Августин зустрівся з головою Українського військового християнського братства полковником запасу Лисенком С.П. Мав також зустрічі з представниками військових формувань України.

8 – Владика відправив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

9 – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято- Георгіївській церкві у м. Львові, після якої відправив літію. Потім Владика зустрівся з Генеральним директором державного авіапідприємства „Львівські авіалінії” Загревою Л.Ю., а також з директором інституту крові головним гематологом МОЗ України Новаком В.Л. Мав зустріч з начальником управління у справах виконання покарань у Львівській області полковником Іваненком М.П. Увечері молився на молебні з акафістом. Цього ж дня у свято-Георгіївській церкві відбулися парафіяльний конкурс поезії та богословська олімпіада „Різдво – 2003”.

                             

10 – Владика у свято-Георгіївській церкві у м. Львові на прохання членів російського культурного товариства ім. О. С. Пушкіна звершив панахиду за р.Б. Олександра Пушкіна. Цього дня Львівську єпархію відвідали насельники свято-Успенської Почаївської лаври. Владика також провів нараду викладачів дитячої недільної школи при свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

11 – У м. Києві Владика, за благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, очолив Всеношну у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

12 – У м. Києві, за благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, Владика відправив Божественну літургію у Трапезній церкві свято-Успенської Києво-Печерської лаври і рукопоклав у сан диякона та сан пресвітера двох насельників свято-Троїцького чоловічого монастиря (Китаєвої пустині) інока Кипріана та ієродиякона Димитрія. Потім взяв участь у нараді керівників підрозділів по роботі з особовим складом територіальних транспортних управлінь МВС України. Цього ж дня зустрівся з Міністром транспорту України Кирпою Г.М. У військовому відділі провів нараду настоятелів храмів у військових формуваннях і установах м. Києва і Київської області. Також мав бесіду з старшим науковим співробітником інституту соціології НАНУ докторантом Рєзановою Л.А. У свято-Георгіївській церкві у м. Львові була звершена Божественна літургія грецькою мовою з нагоди дня пам'яті Трьох святителів.

  

13 – На запрошення Голови Синодального відділу УПЦ у справах молоді Преосвященнішого єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Гурія, архієпископ Августин взяв участь у семінарі до Всесвітнього дня православної молоді, який відкрив Предстоятель УПЦ Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир у свято-Успенській Києво-Печерській лаврі. Потім спілкувався з Преосвященнішим єпископом Полтавським і Кременчуцьким Филипом, а також з народним депутатом України Деркачем А.Л. За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира у церкві свят. Миколая у м. Ірпені Київської області архієпископ Августин звершив молебень, а потім відвідав Податкову академію, де мав зустріч з її ректором Мельником П.В. та його заступниками. Цього ж дня Владика був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира.

                 

14 – Владика очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

15 – Архієпископ Августин відвідав свято-Покровську церкву у м. Турці (настоятель - протоієрей Олексій Слобода), де привітав вірних зі святом і благословив їх. Потім у свято-Михайлівській церкві у с. Карпатському Турківського району (настоятель - священик Михайло Іршак) звершив чин освячення свічок, а також очолив Божественну літургію, після якої спілкувався з парафіянами.

              

16 – Владика відправив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім мав зустріч з командувачем 14 авіакорпусом генерал-майором Синенком Ю.М. Цього ж дня Владика взяв участь в урочистостях з нагоди Дня православної молоді та вручив грамоти переможцям дитячих конкурсів „Різдво - 2003”. Увечері відправив молебень з акафістом святому Симеону Богоприїмцю.

     

17 – У м. Києві архієпископ Августин очолив делегацію УПЦ на конференції Українського військово-християнського братства. Потім відвідав головне управління виховної роботи МО України, де мав зустріч з заступником начальника Мироненком П.В. Був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Мав зустріч з адміралом ВМФ РФ Комоєдовим В.П.

     

18 – Архієпископ Августин відвідав Київську міську раду, де його прийняв заступник міського голови Поживанов М.О. Мав також зустріч з заступником командувача сухопутних військ генерал-лейтенантом Жишком Л.В.

19 – У Військово-повітряній академії імені Ю. Гагаріна, Росія, на запрошення її начальника генерал-лейтенанта Борсукова А.М. архієпископ Августин взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції „Морально-психологічне забезпечення бойових дій авіації: теорія і практика”. Ознайомився з технічною базою академії. Спілкувався з Головою Синодального відділу РФ по взаємодії з Збройними Силами та правоохоронними організаціями протоієреєм Димитрієм Смирновим.

  

20 – Владика також відвідав Київський авіаційний завод, де мав зустріч з спеціалістами.

21 – Архієпископ Августин відвідав навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею ім. І. Богуна у м. Боярці Київської області на запрошення його начальника полковника Гоголя М.Г., де, за благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, освятив новий іконостас у свято-Миколаївській церкві. Разом Народним депутатом генералом армії Кузьмуком О.І., главою Київської обласної державної адміністрації Засухою А.А. та іншими гостями Владика взяв участь в урочистостях для ліцеїстів, присвячених дню захисника Вітчизни. Цього ж дня архієпископ Августин був присутній на врученні Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром церковних нагород працівникам Департаменту з питань виконання покарань. У Львові представники єпархії взяли участь у зустрічі з заступником голови Львівської обласної державної адміністрації п. Володимиром Мельником, яка була організована Християнсько-соціальним клубом ім. О. Барвінського.

           

22 – У м. Києві архієпископ Августин мав зустріч з ректором Національної академії МВС України генерал-лейтенантом Кондратьєвим Ю.Я.

23 – Владика звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім очолив спільні збори активу братства свв. апп. Петра і Павла, сестринства св. вмц. Варвари, Львівського осередку громадської організації „Путь православних” та парафіяльної ради свято-Георгіївської церкви у м. Львові. Увечері очолив молебень з акафістом перед Тверською іконою Божої Матері.

24 – У м. Києві у військовому відділі архієпископ Августин мав зустріч з представниками силових структур. Також відвідав Київський свято-Пантелеімоновський жіночий монастир (Феофанія).

25 – Разом з відповідальним секретарем військового відділу УПЦ Кулакевичем В.С. та заступником голови Громадської організації „Путь православних” Болдирєвим Ю.О. архієпископ Августин відвідав м. Сімферополь, де їх прийняв Високопреосвященніший митрополит Симферопольський і Кримський Лазар. Потім у м. Севастополі обидва архієреї відвідали свято-Покровський храм, а потім свято-Володимирський собор, де звершили подячний молебень і вручили нагороди Святішого Патріарха Московського і всія Русі Олексія II російським морякам-чорноморцям і нагороди Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира українським військовим морякам. Потім відбувся прийом на честь нагороджених.

26 – У м. Києві архієпископ Августин відвідав Департамент України з питань виконання покарань, де зустрівся з заступником Голови генерал-лейтенантом Пташинським Б.О. та генерал-майором Войцехівським М.І. У військовому відділі УПЦ Владика провів зустрічі з іншими представниками силових структур. Потім зустрівся з делегаціями навчальних закладів МВС Республіки Білорусь та Республіки Молдови.

27 – Архієпископ Августин у Львівському єпархіальному управлінні очолив єпархіальні збори духовенства. Потім на запрошення заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Мельника В.П. взяв участь у роботі круглого столу. Також взяв участь у нараді активу Львівського молодіжного братства Почаївської ікони Божої Матері.

28 – Владика відвідав свято-Успенську Почаївську лавру, де мав зустріч з Намісником лаври Преосвященнішим єпископом Почаївським Володимиром та насельниками обителі, а також з ректором Почаївської Духовної Семінарії архімандритом Нафанаїлом. На вечірньому богослужінні молився у свято-Троїцькому соборі лаври.
  

На початок сторінки