Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2009 р.   2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


квітень 2009 р.

1 (сд) – Архієпископ Августин очолив читання Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського на утрені у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

2 (чт) – Владика молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. У Львівському єпархіальному управлінні приймав відвідувачів.

3 (пт) – Архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру, також прочитав лекції з Порівняльного богослов'я у Почаївській духовній семінарії. Увечері звершив богослужіння з акафістом Пресвятій Богородиці у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

4 (сб) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові владика Августин очолив всеношну з чином винесення Чесного Хреста Господнього.

5 (нд) – Владика очолив Божественну літургію, а увечері – Пасію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Після богослужіння вручив завідувачці іконописної майстерні Львівської єпархії Придатченко Світлані нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден святої великомучениці Варвари. Також звершив освячення нової хоругви братства святих апостолів Петра і Павла і взяв участь у зборах братства.

 

6 (пн) – Увечері архієпископ Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

7 (вт) – Архієпископ Августин звершив вечірню з Божественною літургією у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика приймав вітання з Днем народження від представників влади, духовенства, Збройних Сил та інших силових структур, дипломатичних представництв, громадських організацій та мирян єпархії.

 

8 (сд) – У Львівській єпархії Владика прийняв насельниць свято-Преображенського монастиря. Потім Владика відвідав свято-Преображенський жіночий монастир, де привітав монахиню Гавриїлу з днем Ангела. Цього ж дня у Києво-Печерській Лаврі відбувся круглий стіл «Біоетичні та духовні аспекти клітинної терапії й клонування». Організаторами заходу виступили Синодальні відділи УПЦ «Місія духовної просвіти» та «Місія "Церква і медицина"» спільно з Київськими духовними академією та семінарією. На відкритті засідання прот. Георгій Коваленко зачитав доповідь архієпископа Августина «Проблеми біоетики: православний погляд». Ознайомитись із матеріалами круглого столу можна за адресою http://orthodoxy.org.ua/uk/po_eparhiyah/kiivska/2009/04/09/23371.html

 

9 (чт) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика очолив збори духовенства Львівської єпархії. Після зборів у свято-Георгіївській церкві вручив духовенству єпархії богослужбові нагороди Блаженнішого Митрополита Володимира з нагоди Пасхи Христової. У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв настоятельку свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменю Варвару і благочинну монастиря монахиню Гавриїлу. Цього ж дня відвідав сесію Львівської обласної ради народних депутатів.

10 (пт) – Архієпископ Августин взяв участь у роботі сесії Львівської обласної ради, де виступив з доповіддю на тему: «Ми всі повинні докласти максимум зусиль для духовного оздоровлення суспільства». З текстом виступу можна ознайомитись на сайті http://orthodoxy.org.ua/uk/dopovidi_ta_promovi/2009/04/11/23403.html

11 (сб) – Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. У Львівському єпархіальному управлінні прийняв директора Львівського інституту гематології, головного гематолога МОЗ України Новака В.Л. Увечері очолив всеношну з освяченням вербових гілок.

12 (нд) – Архієпископ Августин очолив святкову Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові і освятив вербові гілки. Після богослужіння привітав з 60-річним ювілеєм настоятельку свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменю Варвару (Щурат-Глуху) і вручив їй нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден святої великомучениці Варвари та свою благословенну грамоту. Увечері молився у свято-Георгіївській церкві.

   

13 (пн) – Вранці і увечері владика Августин молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

14 (вт) – Вранці і увечері владика Августин молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

15 (сд) – Архієпископ звершив останню у цьому році Літургію Напередосвячених Дарів у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика взяв участь у записі пасхального привітання для глядачів релігійно-просвітницької програми «Спадщина» на 12 каналі Львівського телебачення. Увечері молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

16 (чт) – Архієпископ Августин у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив Божественну літургію святого Василія Великого з вечірнею та чином омовення ніг. Увечері очолив утреню з читанням 12-ти Євангелій.

17 (пт) – Владика молився на Часах Великої П'ятниці у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Також очолив вечірню з чином виносу Святої Плащаниці Спасителя та читав канон на повечір'ї “Плач Богородиці”. Цього ж дня Владика відвідав у м. Львові свято-Володимирську парафію (мікрорайон „Сихів”) та свято-Троїцьку парафію, а також відвідав свято-Преображенський жіночий монастир у м. Львові, де поклонився перед святими Плащаницями Спасителя. Очолив утреню з чином погребіння Спасителя.

   

18 (cб) – Архієпископ Августин очолив вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. За сприянням народного депутата Верховної Ради України Ковзеля О.М. благодатний вогонь з Гробу Господнього був доставлений у м. Львів. Увечері в аеропорту секретар єпархії прот. Богдан Білас і настоятель свято-Троїцької парафії прот. Володимир Шарабура зустріли благодатний вогонь, який був доставлений на окремі парафії Львівської єпархії. Архієпископ Августин з сонмом духовенства і парафіянами зустрів благодатний вогонь біля свято-Георгіївської церкви і запалив лампади у храмі. Читав канон на полуношниці і очолив хресний хід.

         

19 (нд) – Архієпископ Августин очолив нічну Пасхальну утреню і Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Відвідав виправні колонії № 30 і № 48 у м. Львові, де звершив пасхальні молебні для засуджених і привітав їх з Великоднем. Увечері очолив Пасхальні вечерню і утреню.

     

20 (пн) – Архієпископ Августин очолив святкову Божественну літургію у свято-Троїцькій церкві у м. Львові. Увечері очолив Пасхальну вечерню і утреню. Приймав вітання з Пасхою від духовенства та хористів.

21 (вт) – Владика Августин молився у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. У супроводі архієпископа Августина і співробітників Синодального військового відділу курсантів Військового інституту при КДУ ім. Т.Г.Шевченка були на прийому у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира і привітали Предстоятеля Української Православної Церкви з Пасхою Христовою. Цього ж дня у Синодальному військовому відділі владика Августин мав зустріч з представниками військових формувань.

22 (сд) – Високопреосвященнніший архієпископ Августин разом з митрополитами: Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм, Сімферопольським і Кримським Лазарем, Черкаським і Канівським Софронієм; архієпископами: Тульчинським і Брацлавським Іонафаном, Ізюмським Онуфрієм; єпископами: Хотинським Мелетієм, Переяслав-Хмельницьким Олександром, Джанкойським і Роздольненським Нектарієм, а також благочинними Кримської єпархії співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви на Божественній літургії в кафедральному Свято-Петропавлівському соборі м. Сімферополя з нагоди 70-річчя  митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря. Увечері взяв участь в урочистій Академії, на якій Блаженніший Митрополит Володимир вручив ювіляру найвищу нагороду Української Православної Церкви - орден святого апостола Іоанна Богослова І ступеня. Також був на святковому концерті в Кримському академічному російському драматичному театрі ім. М. Горького.

23 (чт) – Як голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав м. Севастополь, де взяв участь у зустрічі корабля Управління Військово-Морських Сил України «Славутич», який повернувся з міжнародних навчань «BLACKSEAFOR». Після відвідання корабля відбулася зустріч архієпископа Августина з заступником Командувача Військово-Морських Сил України віце-адміралом Віктором Максимовим. У ній також взяли участь начальник Управління виховної роботи ВМС України капітан I-го рангу Микола Куліш, секретар Синодального військового відділу Української Православної Церкви капітан I-го рангу запасу Віктор Кулакевич, благочинний храмів міста Севастополя протоієрей Сергій Халюта, а також відповідальний за взаємодію Церкви та армії в Кримській єпархії протоієрей Димитрій Кротков. У результаті була досягнута домовленість про підготовку спільної угоди про механізми надання духовної опіки і військово-патріотичного виховання моряків Військово-Морських Сил України. Потім архієпископ Августин відвідав Севастопольський військово-морський інститут імені адмірала Павла Нахімова, де його прийняв начальник Інституту контр-адмірал Сергій Тараненко. Владика ознайомився з навчальною базою закладу та високо оцінив умови, що створені для підготовки офіцерів Військово-Морських Сил України.

 

24 (пт) – Архієпископ Августин молився у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Як голова Синодального військового відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України провів зустріч з військовими аташе, а також представниками Збройних Сил та інших військових формувань. Відбувся урочистий прийом, відправлений молебень. Учасників зустрічі прийняв Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Відбулася також екскурсія по Дальнім печерам Києво-Печерської Лаври, учасники відвідали Синодальний військовий відділ і Музей (виставку «Слава України» колекції Шереметьєвих). Цього ж дня взяв участь у роботі ІІІ Собору слов'янських народів Білорусі, Росії, України на тему: «Східнослов'янська православна цивілізація перед лицем світової духовної і економічної кризи» і виступив на пленарному засіданні.

   

25 (сб) – Владика молився у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, звершив таїнство Хрещення. Мав зустріч з секретарем Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Преосвященнішим єпископом Переяслав-Хмельницьким Олександром. Взяв участь у роботі ІІІ Собору слов'янських народів Білорусі, Росії, України.

26 (нд) – Владика Августин очолив Божественну літургію та звершив таїнство Вінчання у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім Владика очолив панахиди біля могили протопресвітера Гавриїла Костельника, на меморіалі «Талергоф» на Личаківському кладовищі. Була також звершена панахида на могилах галицько-руських журналістів.

27 (пн) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика мав зустріч з Головним гематологом-трансфузіологом МОЗ України, директором Львівського інституту крові, академіком, професором Новаком В.Л., а також з настоятелькою свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменею Варварою (Щурат-Глухою). Цього ж дня дав інтерв'ю для студії «ТВІ» Київського телебачення.

28 (вт) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію і очолив Вселенську панахиду у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. На запрошення Керівництва управління Державного департаменту України з виконання покарань у Львівській області взяв участь у конференції на тему: «Душпастирське служіння в місцях позбавлення волі», що відбулася в Самбірській виховній колонії для неповнолітніх злочинців. В роботі конференції взяли участь усі начальники виправних установ Львівської області і начальники відділів соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими. Метою конференції був обмін досвідом тюремних капеланів різних конфесій щодо роботи із засудженими та співпраці з керівництвом пенітенціарних установ. Перед початком роботи учасники конференції відвідали світлицю, школу, житлові секції і сектор соціальної реабілітації. У каплиці установи учасників Пасхальним вітанням вітали вихованці і після молитви була розпочата робота конференції. Засідання проходили в актовому залі установи, де до роботи у президії були запрошені начальник Державного департаменту України з виконання покарань у Львівській області генерал-майор внутрішньої служби Ільницький В.Я., Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, і представники інших християнських церков і об'єднань, а також Голова правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» священик Григорій Драус. Всі учасники зустрічі мали можливість висловитися з питань, що піднімалися на конференції. На завершення роботи вихованцями була показана Воскресна імпреза: «Воскресіння власної душі». Всіх учасників виступу Владика Августин привітав і подарував іконки, а також передав вихованцям установи мультимедійний центр, придбаний за кошти парафіян Американської Автокефальної Православної Церкви. Подібні конференції завжди проводилися на загальнодержавному рівні, ця ж конференція стала першою, що відбулася на обласному рівні.

       

29 (сд) – У м. Києві архієпископ Августин взяв участь в установчому засіданні Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, яке відбулося у Центральному будинку офіцерів ЗС України під головуванням заступника Міністра оборони України Володимира Діброви в рамках реалізації наказу Міністра оборони України “Про затвердження Положення про Раду у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України” з метою розподілу обов'язків і функцій членів цього колегіального органу та визначення плану роботи на 2009 рік. У заході взяли участь директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Ілля Тищенко, його заступник Петро Костюк, працівники сектору роботи з релігійними організаціями зазначеного департаменту Олександр Мельник та Руслан Коханчук. Релігійні конфесії, в тому числі мусульман, представляли голови Синодальних управлінь та рівних їм структур по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Володимир Діброва вручив представникам кожної релігійної конфесій екземпляри Меморандуму про співпрацю з оборонним відомством, який вони підписали спільно з керівництвом Міноборони. Головою Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України одноголосно було обрано голову Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископа Львівського і Галицького Августина.

30 (чт) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин мав зустріч з Президентом Корпорації будівельних підприємств «Львівінвестбуд», кандидатом технічних наук, членом-кореспондентом Академії Будівництва України Чемерисом М.М. 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки

Подяка за привітання з днем народження.