Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


травень 2003 р.

1– Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав свято-Троїце-Сергієву лавру у м. Сергієвому Посаді Московської області, де його прийняв намісник Преосвященний єпископ Сергіїв-Посадський Феогност. Владика також мав зустріч з намісником свято-Срітенського чоловічого монастиря у м. Москві архімандритом Тихоном.

2 – У свято-Успенській Києво-Печерській лаврі архієпископ Августин молився в Трапезній церкві. У Синодальному відділі УПЦ по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України прийняв доктора Інгеборг Габріель (інститут соціальної етики, Австрія) та доктора Післь Путші.

3 – Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв головного редактора газети „Хрещатик” Кириндасова Г.Г. Цього ж дня Владика на запрошення мера м. Львова п. Буняка Л.К. взяв участь в урочистому засіданні з нагоди Дня міста Львова та був на святковому прийомі з цієї нагоди. Увечері Владика відправив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

4 – Архієпископ Августин разом з іншими архієреями співслужив Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру на Божественній літургії у свято-Успенській Почаївській лаврі. Увечері Владика очолив молебень з акафістом Воскресенню Христовому у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

5 – Увечері Владика очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

6 – З нагоди храмового свята - дня пам"яті святого великомученика Георгія Побідоносця - у свято-Георгіївській церкві у м. Львові відбулася святкова Божественна літургія з хресним ходом, які відправили Високопреосвященніший митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Хустський і Виноградівський Іоан з сонмом духовенства. В урочистому богослужінні взяв участь і намісник свято-Іонінського чоловічого монастиря в м. Києві архімандрит Іона зі супутниками.
Як відомо, у свято-Іонінському монастирі ведеться активна молодіжна робота, тому гостя особливо зацікавила зустріч з львівською православною молоддю. Львів'яни представили отцю Іоні свою газету "Церква і молодь" та дитячий журнал "Божа нивка", а отець Намісник подарував хористам монастирське видання - журнал "Отрок".

              

7 – Перебуваючи у свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, Владика Августин у військовому відділі УПЦ мав зустріч з директором виставок СП „Експотек” Кузьмичовим Д.Д. Потім був на урочистостях, де перший віце-прем'єр-міністр України, міністр фінансів України Азаров М.Я. від імені Українського фонду науково-економічного та юридичного співробітництва вручив Владиці Хрест пошани святого кн. Олександра Невського.

8 – У м. Києві архієпископ Августин провів нараду співробітників військового відділу УПЦ. Потім у м. Львові був на урочистому прийомі з нагоди 60-річчя заступника начальника управління у справах релігій, національностей та міграції Львівської обласної державної адміністрації п. Ю. Решетила.

9 – Владика відправив панахиди за воїнів на місцях їх поховань. Цього ж дня Владика взяв участь в урочистостях з нагоди 8-ї річниці заснування Білоруської общини Львівської області. Увечері молився на вечірньому богослужінні у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

     

10 - У м. Володимир-Волинському Владика співслужив на Божественній літургії Високопреосвященнішому митрополиту Луцькому і Волинському Ніфонту, Високопреосвященнішому архієпископу Рівненському і Острозькому Варфоломію, Високопреосвященнішому архієпископу Володимир-Волинському і Ковельському Симеону та Преосвященнішому єпископу Новгород-Сіверському Амвросію з нагоди Собору Володимир-Волинських святих. Потім Владика відвідав свято-Петро-Павлівську парафію у м. Жовкві Львівської області та парафію Всіх святих у с. Сопошині Жовківського району.

  

Цього ж дня Владика був у новоутвореній свято-Преображенській жіночій обителі у Львівській єпархії та спілкувався з її насельницями.
Для інформації: Вперше за більш ніж 300 років на Львівщині рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 17 квітня 2003 року була заснована Свято-Преображенська жіноча обитель.  Цей монастир є першим осередком чернечого життя у Львівській єпархії. Настоятелькою обителі призначена монахиня Варвара (Щурат-Глуха). Монастир потребує молитовної та матеріальної підтримки.  За детальнішою інформацією можна звертатися у прес-службу Львівської єпархії УПЦ.

11 – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.
З нагоди 65-річчя з дня народження Генерального консула Російської Федерації у м. Львові Мясоєдова Миколая Михайловича архієпископ Августин привітав іменинника та вручив йому Митрополичу та Архієрейську грамоти. У своєму вітальному слові він сказав: "Вітаючи Вас сьогодні, хочу побажати Вам міцного здоров'я, духовної кріпості і терпіння для успішної праці для зміцнення братніх стосунків між нашими народами України і Росії. Нехай Бог благословить Вас і дарує Вам многії-многії літа".
Цього ж дня Владика був присутній на відкритті єпархіального місячника дитячої церковної творчості „Великдень – 2003” та на конкурсі поезії. Увечері Владика очолив молебень з акафістом Воскресенню Христовому.

           
                                         

12 – Архієпископ Августин мав зустріч з активом мирянських організацій Львівської єпархії. Цього ж дня Владика спілкувався з Президентом Львівської асоціації економічної безпеки Мальсаговим В.Б.

13 – Владика благословив православних військовослужбовців – паломників на подорож до Люрду (Франція). Потім очолив збори духовенства та працівників свято-Георгіївської церкви у м. Львові.

14 – У м. Києві архієпископ Августин взяв участь у роботі Круглого столу. Потім відвідав Державний Департамент України з питань виконання покарань, де його прийняв Голова генерал-полковник Льовочкін В.А. Владика також мав зустріч з начальниками обласних управлінь та начальниками виправних закладів.

  

15 – У м. Києві Владика Августин відвідав Національну Академію Внутрішніх справ України, де його прийняв ректор генерал-лейтенант Кондрат'єв Я.Ю. Потім був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, а також мав зустріч з Керуючим справами УПЦ Преосвященнішим єпископом Переяслав-Хмельницьким Митрофаном. Мав зустріч з Головою Київської міської організації автомобілістів Хорофейком О.В. Увечері співслужив на Всеношній у Трапезній церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

16 – Архієпископ Августин молився у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі на Божественній літургії, яку очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Потім був на прийомі у Міністра оборони України генерала армії Шкідченка В.П. Мав зустріч з Головою комітету Верховної Ради України з молодіжної політики, спорту та туризму Самойлик К.С.

  

17 – Владика Августин у м. Києві мав зустріч з ректором Національної Академії Внутрішніх справ України генерал-лейтенантом Кондрат'євим Я.Ю., а також з заступником голови митної служби України. Взяв участь у щорічних зборах Українського відділення міжнародного фонду єдності православних народів. Був присутній на прийомі Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром делегації з Російської Федерації.

18 – Архієпископ Августин відправив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім мав офіційну зустріч з делегацією з Російської Федерації. Цього ж дня Владика на запрошення Глави Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви архієпископа Григоріоса Буніатяна, відвідав вірменський собор та мав зустріч з Верховним Католікосом всіх вірменів Гарегіном П. Потім Владика був присутній на єпархіальному дитячому конкурсі пісні „Великдень – 2003”.

              

19 – Владика у м. Львові прийняв Командувача 14 авіаційного корпусу генерал-майора Синенка Ю.М. Цього ж дня у Львівській єпархії перебував викладач Московського свято-Тихонівського православного богословського інституту диякон Михайло Плотніков. Студенти Вищих Богословських Курсів складали черговий іспит.

20 – Владика Августин разом з секретарем єпархії протоієреєм Володимиром Кузьо був на прийомі у міського голови Львова Буняка Л.К. Владика також взяв участь у роботі ХШ Міжнародної конференції „Історія релігій в Україні”. Цього ж дня Владика мав зустріч з представниками військових формувань, що дислокуються у м. Львові. Увечері молився на вечірньому богослужінні у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

21 – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім мав зустріч з Старостою російської громади з м. Івано-Франківська Волковим О.М. Цього ж дня Владика прийняв Голову Львівського обласного осередку партії „Руський блок” Безбородова О.В. Увечері Владика очолив Всеношну.

22 – Архієпископ Августин співслужив Високопреосвященнішому митрополиту Луцькому і Волинському Ніфонту, Високопреосвященнішому архієпископу Рівненському і Острозькому Варфоломію, Високопреосвященнішому архієпископу Володимир-Волинському і Ковельському Симеону та Преосвященнішому єпископу Новгород-Сіверському Амвросію на Божественній літургії у свято-Миколаївському чоловічому монастирі у с. Мильці Волинської області та взяв участь в урочистостях з нагоди 10-річчя його заснування.

23 – Владика Августин очолив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

24 – Архієпископ Августин на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Перемиського і Новосанчівського Адама співслужив йому на Божественній літургії у монастирі святих Кирила та Мефодія у с. Уйковичі (Польща) та взяв участь в урочистостях з нагоди престольного свята.

25 – Владика відправив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім на запрошення Голови Білоруської общини м. Львова Кулікова С.В. був на зустрічі з делегацією з Білорусі. Цього ж дня Владика взяв участь у закритті єпархіального місячника дитячої церковної творчості „Великдень – 2003” і вручив Архієрейські грамоти та пам'ятні подарунки переможцям. Увечері Владика відправив молебень з акафістом Воскресенню Христовому. Цього ж дня у Львівській єпархії перебував викладач Московського свято-Тихонівського православного богословського інституту Петрушко В.І. та викладач Почаївської Духовної Семінарії ієромонах Євменій. Студенти Вищих Богословських Курсів складали черговий іспит.

26 – У Львівському єпархіальному управлінні Владика Августин мав зустріч з секретарем Українського біблійного товариства п. Романом Вовком та секретарем Європейського регіону міжнародного біблійного товариства п. Міллером (Швейцарія). Потім у м. Києві у військовому відділу УПЦ Владика провів нараду співробітників відділу.

27 – У м. Києві (Пуща-Водиця) архієпископ Августин взяв участь у Першому всеукраїнському місіонерському з'їзді УПЦ.

28 – У військовому відділі УПЦ Владика прийняв делегацію військових лікарів з Угорщини.

29 – У м. Москві архієпископ Августин відвідав Відділ Зовнішніх церковних зв”язків, де мав зустріч з заступником голови архімандритом Марком. У свято-Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі його прийняв намісник архімандрит Олексій. Також відвідав Синодальний військовий відділ Московського Патріархату, де мав зустріч з завідувачем сектору священиком Константаном Татаринцевим та заступником голови відділу генерал-майором Шаталовим В.Ф.

30 – За благословенням Священноначалія архієпископ Августин у храмі Спаса Нерукотворного на Сетуні у м. Москві звершив чин відспівування. Потім відвідав Московську Патріархію, де його приняв вікарій Святішого патріарха Олексія II Високопреосвященніший архієпископ Істринський Арсеній. Відвідав також Донський ставропігійний чоловічий монастир, де його прийняв намісник архімандрит Агафодор.

31 – У м. Києві у бригаді МНС Владика був присутній на церемонії прийняття присяги молодими воїнами. Мав зустріч з Начальником штабу МНС генерал-майором Ващенком В.В. та іншими представниками командування. Був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Співслужив на всеношній у Трапезній церкві свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

На початок сторінки