Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2009 р.   2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


травень 2009 р.

2 (сб) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин прийняв паломників із Дніпропетровської області. Владика звершив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

3 (нд) – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. З нагоди 24-ї річниці зіткнення в небі військового і пасажирського літаків біля м. Золочева Львівської області на Личаківському кладовищі і на місці падіння військового літака біля пам'ятного знака архієпископ Августин звершив літію за загиблими у авіакатастрофі. Владика зустрівся також з їх родинами, які за традицією щороку відвідують це місце. Увечері Владика очолив богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня у Львівському єпархіальному управлінні прийняв Ректора Львівських Богословських Курсів протоієрея Миколая Баранова і викладача історії Вітчизни, кандидата історичних наук, провідного спеціаліста МДУ Гайду Ф.О.

     

4 (пн) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв настоятельку свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменю Варвару, а також президента федерації скаутів "Галицька Русь" Кирила Арбатова.

5 (вт) – Львівську єпархію відвідав сербський чоловічий церковний хор «Святий Серафим» під керівництвом Марка Пешича, який співає у храмі на честь Пресвятої Тройці в Замуні – передмісті м. Бєлграда, Сербія. Хористи брали участь у Х Міжнародному фестивалі православних піснеспівів, який у цьому році зібрав більше 100 учасників у м. Мінську, Білорусь, де отримали «Гран-прі». Архієпископ Августин прийняв гостей і спілкувався з ними. Перед початком святкової всеношної у тимчасовому кафедральному храмі на честь святого великомученика Георгія Побідоносця гості виступили з концертом, що включав з сербські православні церковні піснеспіви. Потім сербський хор співав на всеношній, яку очолив Преосвященний єпископ Васильківський Пантелеїмон, вікарій Київської Митрополії.

     

6 (сд) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові з нагоди престольного свята Високопреосвященніший архієпископ Августин разом із Високопреосвященнішим архієпископом Почаївським Володимиром, Преосвященнішими єпископами: Хотинським Мелетієм, вікарієм Чернівецької єпархії, Івано-Франківським і Коломийським Пантелеїмоном, Васильківським Пантелеїмоном, вікарієм Київської Митрополії звершили святкову Божественну літургію. Потім відбувся урочистий прийом. Цього ж дня Владика Августин вирушив до Польщі.

 

7 (чт) – З метою ознайомлення широкого кола громадськості Польщі з однією із найбільших святинь українського народу – Пересопницького Євангелія, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира, та Блаженнійшого Митрополита Варшавського і всієї Польщі Сави, проведено ряд презентацій його факсимільного видання у вибраних центрах Православної Автокефальної Церкви у Польщі. Делегація від Української Православної Церкви очолив Високопреосвященнійший архієпископ Львівський і Галицький Августин, Голова Синодального військового відділу УПЦ. У складі її були: ігуменя Серафима (Шевчик), настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського монастиря, Голова Синодального відділу «Церква і культура»; митрофорний протоієрей о.Богдан Білас, Секретар єпархіального управління Львівсько-Галицької єпархії, голова відділу у справах благодійності та соціального служіння, Ольга Щебакова, заступник Голови Синодального відділу «Церква і культура». Організаційним координатором перебування делегації УПЦ у Польщі була докторант Християнської Богословської Академії магістр теології Маріанна Яра. У м. Варшаві у Християнській Богословській Академії делегацію прийняв Високопреосвященнійший Віктор (Височанський) предстоятель Польсько-Католицької Церкви, професор та Проректор Академії. Презентацію провела всч. ігуменя Серафима, вступне слово виголосив Високопреосвященнійший архієпископ Августин, який також після закінчення зачитав дарчий Сертифікат від Київської Митрополії. Потім Високопреосвященнійший архієпископ Августин та ігуменя Серафима відвідали Високопреосвященнійшого архієпископа Вроцлавського і Щецінського Єремію, Ректора ХБА, який перебував у лікарні. Делегацію прийняв Блаженнійший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава. На зустрічі був присутній Високопреосвященнійший владика Віктор (Височанський), а також Преосвященнійший Георгій, єпископ Семятицький, директор Митрополичої Канцелярії, професор і голова Православної наукової секції ХБА. З благословення Його Блаженства, гості і господарі відвідали Православний Дім опіки у Станіславові під Варшавою. Презентація у Варшаві викликала велике зацікавлення центральних польських та українських ЗМІ, зокрема тижневика «Наше Слово».

8 (пт) – У м. Любліні в приміщенні Коронного Трибуналу, що знаходиться на Площі-Ринку міста, делегацію привітав Високопреосвященнійший Авель, архієпископ Люблінський і Холмський. Урочистість відкрив і провадив Голова Українського Товариства Любліна доктор історичних наук проф. Григорій Купріянович. Вступне слово виголосив Високопреосвященнійший архієпископ Авель, а виклад на тему «Пересопницьке Євангеліє і його значення в Українській культурі» – доктор Гуманістичного Відділу Люблінського Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської відомий український поет у Польщі Тадей Карабович. Після успішного виступу всч. ігумені Серафими, архієпископ Августин передав архієпископові Авелю примірник Євангелія і зачитав дарчий Сертифікат. На урочистості був присутній Генеральний консул України в Любліні п. Олег Горбенко, професор Генрик Гмітерек, декан Гуманістичного факультету УМКС та заступник президента міста Любліна Влодімєр Висоцкі. Перед присутніми виступили ансамбль хору «Ірмос» під керуванням Маріанни Ярої та архієрейський хор Кафедрального Собору Любліна під керуванням п. Андрія Боувлея. Презентація в Любліні відбувалася під почесним патронатом президента міста Адама Васілєвского. Урочистість в Любліні широко висвітлювали воєводські ЗМІ – радіо і телебачення, польськомовні газети «Виборча» та «Кур'єр Люблінський», інтернетний портал Люблінської Православної Єпархії.

9 (сб) – У м. Сянок у приміщенні Єпархіального Управління Перемисько-Новосанчівської Єпархії делегацію привітав господар, Високопреосвященнійший архієпископ Адам. Урочистість відбулася в Історичному Музеї, який знаходиться в ранньо-середньовічному замку поблизу Православного Кафедрального Собору. Презентація відбулася при постійній виставці ікон XV-XVI стт. Всіх присутніх привітали директор музею Вєслав Банах та Сяніцький благочинний прот. Юліан Феленчак. У вступній промові Високопреосвященнійший архиєпископ Адам підкреслив важливість презентації Євангелія саме у Сяноці, адже звідси походив переписувач і художник Михайло Василієвич – син Сяноцького протопопа Василія Журавницького. Тематичний реферат прочитала керівник церковного відділу Музею п. Катажина Вінніцка. Як і при попередніх презентаціях, головним пунктом був виступ ігумені Серафими. Після вручення архієпископом Августином примірника Євангелія архієпископові Адамові, відбувся короткий концерт фольк-групи «Відимо» (Керівник Маріанна Яра). На закінчення всч.ігуменя Серафима відповіла на запитання присутніх журналістів радіо, телебачення та преси. Цього дня за благословенням владики Августина клірик свято-Георгіївської церкви у м. Львові протоієрей Миколай Баранов звершив панахиди на Марсовому Полі та на Пагорбі Слави з нагоди Дня Перемоги. На богослужінні були присутні: Генеральний Консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф., ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники громадських організацій.

10 (нд) – О годині 10.00 в церкві Святої Тройці, у м. Горлиця, де нині перебувають мощі священномученика Максима Горлицького (Сандовича), розпочалась Свята Божественна архієрейська Літургія. Очолювали: Високопреосвященнійший архієпископ Адам, Високопреосвященнійший архієпископ Августин та Преосвященнійший єпископ Паїсій, вікарій Перемисько-Новосанчівської єпархії. Співслужили архипастирям: намісник чоловічого монастиря с. Висова ігумен Пафнутій, прот. Богдан Білас (Львів), прот. Роман Дубец (Горлиці), прот. Петро Пупчик (Криниця) та протодиякон Антоній Ярий. Богослуження супроводжував співом єпархіальний хор «Ірмос» (диригент Маріанна Яра). Змістовну проповідь після прочитання Євангелія виголосив Високопреосвященнійший архієпископ Августин. Тут слід згадати, що владика Августин не вперше проповідував у Польщі, і що проповіді Владики з особливою увагою вислуховують молоді закордонні українці. О 15.00 годині в приміщенні актового залу Центру Православної Культури «Елпіс» розпочалась урочистість. З рефератом на тему «Пересопницьке Євангеліє» виступив настоятель Горлицької Парафії о. Прот. Доктор теології Роман Дубец, після чого відбулась мультимедійна презентація, яку провела ігуменя Серафима. Своїми враженнями поділився присутній на презентації бургомістр Горлиць п. Казімєж Стерковіч. З рук владики Августина примірник Євангелія отримав Преосвященнійший Паїсій, єпископ Горлицький, а хор «Ірмос» виступив з коротким концертом, який вів відомий лемківський поет Петро Трохановський-Мурянка. Більш детальний опис презентацій факсимільного видання Пересопницького Євангелія у Польщі буде у спецвипуску квартальника «Антифон» Перемисько-Новосанчівської Єпархії, який незабаром побачить світ завдяки благословенню архієпископа Адама та архієпископа Августина. Цього ж дня у м. Львові за благословенням архієпископа Августина настоятель свято-Георгіївської церкви протоієрей Роман Коломийчук разом з протодияконом Олександром Іванченком в рамках святкування Дня міста Львова звершили заупокійну літію за усопших львів'ян на площі біля Міської Ради.

11 (пн) – Архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру, де разом із ректором ПДС архімандритом Нафанаїлом приймав іспит із Порівняльного богослов'я у студентів Почаївської Духовної семінарії.

 

12 (вт) – У Свято-Успенській Почаївській Лаврі у день пам'яті преподобного Амфілохія Почаївського архієпископ Августин разом із сонмом архієреїв на чолі з Високопреосвященнішим архієпископом Хустським і Виноградівським Марком звершили святкову Божественну літургію з хресним ходом з мощами Преподобного.

     

13 (сд) – Турка За благословенням архієпископа Августина у свято-Георгіївській церкві у м. Львові професор Московської Православної Духовної Академії і Семінарії архімандрит Платон (Ігумнов) молився за Божественною літургією та звершив водосвятний молебень з нагоди Преполовіння П'ятидесятниці. Цього ж дня за благословенням архієпископа Августина голова відділу катехизації і релігійної освіти протоієрей Миколай Баранов взяв участь у відкритті 19-ї Міжнародної конференції «Історія релігій в Україні», яка відбулася у Львівському музеї Історії релігії, а головний редактор газети «Світло Православ'я» протоієрей Богдан Хилинський взяв участь у круглому столі «Релігія. Мас-медіа. Суспільство», який відбувся у приміщенні Львівської ОДА.

14 (чт) – У м. Києві архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Потім владика Августин разом з секретарем Синодального військового відділу Кулакевичем В.С. супроводжували Голову Партії патріотичних сил України, Голову Всеукраїнського союзу громадських об'єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, генерал-полковника запасу Палія В.М. та групу керівників МЧС на прийом до Блаженнішого Митрополита Володимира, який привітав їх і вручив церковні нагороди. Архієпископ Августин також привітав генерал-полковника Палія В.М. з 60-річчям і вручив йому свою благословенну грамоту. Потім відвідав Київську духовну академію і семінарію, де його прийняв Ректор, Високопреосвященніший архієпископ Бориспільський Антоній. Відвідав Верховну Раду україни, де мав зустріч з народними депутатами. Відвідав Міністерство Внутрішніх Справ України, де прочитав лекцію співробітникам міністерства. Цього ж дня Львівську єпархію відвідала група студентів 4 курсу Почаївської Духовної семінарії, які мали практичне заняття з Порівняльного богослов'я.

     

15 (пт) – На запрошення Інституту Екуменічних Студій Українського Католицького Університету архієпископ Августин разом з Ректором Львівських Богословських Курсів УПЦ протоієреєм Миколаєм Барановим взяв участь у Міжнародному міжконфесійному семінарі «Єдина дата Пасхи - можлива: Алеппський консенсус 1997 року» у м. Львові.

 

16 (сб) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин прийняв учасників Міжнародного міжконфесійного семінару «Єдина дата Пасхи - можлива: Алеппський консенсус 1997 року» : директора ІЕС д-ра Антуана Аржаковського, д-ра Дагмар Хеллер, професора Екуменічного Інституту в Боссе (Представницю Всесвітньої Ради Церков), о. Мілана Зуста, д-ра богослов'я, представника Католицької Церкви (Папська Рада для сприяння християнській єдності), д-ра Костянтина Сігова, директора Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, головного редактора видавництва «Дух і Літера», представника Української Православної Церкви, яких супроводжував Ректор Львівських Богословських Курсів протоієрей Миколай Баранов. Потім владика Августин взяв участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції з питань сім'ї та сімейного виховання: «Сім'я в умовах глобалізаційних процесів сьогодення», яка відбулася у м. Дрогобич Львівської області де виступив з докладом «Сучасний підхід до вирішення проблеми «батьки-діти»». Цього ж дня у Свято-Успенській Почаївській Лаврі разом з намісником Лаври, архієпископом Почаївським Володимиром, зустрічав групу курсантів Навчально-наукового інституту підготовки кадрів кримінальної міліції Київського національного університету внутрішніх справ, які звершували паломницьку поїздку за сприяння Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Владики привітали курсантів, після чого молилися на всеношній в Успенському соборі Лаври.

           

17 (нд) – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім Владика завітав на виставу до недільної школи, де також поспілкувався з батьками вихованців. Цього ж дня за благословенням Владики настоятель свято-Георгіївської церкви протоієрей Роман Коломийчук разом з протодияконом Олександром Іванченком з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій були присутні на панахиді за загиблими, яка відбулася за участю керівництва області та міста біля пам'ятника жертвам більшовицького режиму.

 

18 (пн) – У Львівській єпархії архієпископ Августин мав зустріч з Генеральним Консулом РФ у Львові п. Гузєєвим Є.Ф., Консулом-радником Генерального Консульства РФ п. Вранчану А.І., а також з Генеральним Консулом Республіки Польща у Львові п. Гжегожем Опалінським, а також з начальником відділу у справах релігій та національностей ОДА Курашем Р.І.

19 (вт) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин прийняв Голову Російської демократичної партії «Яблуко» Явлинського Г. А. Цього ж дня відвідав фотовиставку С. Смирнова «Фотографії з мирного життя», яка проходить у Руському культурному центрі ім. О.С. Пушкіна.

 

20 (cд) – Владика Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. У Львівському єпархіальному управлінні прийняв доцента кафедри світової літератури Львівського Національного Університету ім. Івана Франка Ольгу Бодровську.

21 (чт) – Архієпископ Августин разом з головою відділу з благодійності і соціального служіння протоієреєм Богданом Біласом відвідав інтернат для дітей з особливими потребами у м. Бориславі Львівської області. Гості зустрілися з керівництвом інтернату а також спілкувалися з вихованцями. Їм вручили подарунки, в тому числі акустичний медіа-центр.

     

22 (пт) – У Львівському єпархіальному управлінні владика Августин прийняв кандидата богослов'я, доцента Московської Духовної Академії і Семінарії Конь Р. М.

24 (нд) – У м. Києві у день пам'яті святих рівноапостольних Мефодія і Кирила, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили архієпископи: Львівський і Галицький Августин, Вишгородський Павел, Почаївський Володимир, Бориспільський Антоній, єпископ Васильківський Пантелеїмон, а також насельники обителі у священному сані. Після літургії духовенство і віруючі пройшли хресним ходом до території Дальніх печер Лаври, де на площі біля пам'ятника святим Мефодію і Кирилу Предстоятель звершив молебень. Під час молебню духовенство піднесло молитви за здоров'я Святішого Патріарха Кирила, який цього дня відзначав День тезоіменитства. Цього ж дня за благословенням Владики протоієрей Іоан Сенчук разом з протодияконом Олександром Іванченком взяли участь у щорічних заходах з нагоди виселення жителів с. Велика Вишенька Яворівського р-ну, що знаходилось на території найбільшого в Європі військового полігону.

   

25 (пн) – У м. Києві архієпископ Августин взяв участь у Круглому столі з питань впровадження методик духовної освіти засуджених, який відбувся у Державному департаменті з питань виконання покарань. Зокрема були запропоновані розробки методик і організації катехізаторських курсів навчання для осіб, котрі перебувають у місцях позбавлення волі, а також для працівників Державного департаменту, які були спільно опрацьовані Синодальним військовим відділом УПЦ і Православно-катехизаторськими курсами при Київській духовній академії. Також мав зустріч , заслуженим економістом України Семенюк-Самсоненко В.П. Потім взяв участь в урочистостях з нагоди вшанування 120-річчя від дня народження всесвітньовідомого авіаконструктора, творця гелікоптерів, видатного вихованця КПІ, Сікорського І.І., які відбулися за підтримки Віталія Кличка у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Зокрема був присутній на урочистому відкритті оновлених експозицій Відділу історії авіації і космонавтики ім. Сікорського І.І. Державного політехнічного музею України при НТУУ «КПІ» і покладанні квітів до пам'ятника Сікорському І.І. на музейній площі. Брав участь у роботі Круглого столу, присвяченого 120-річчю від дня народження Сікорського І.І., на якому після урочистого відкриття пролунали вітання від урядових кіл України, а також були представлені доповіді: Сікорського С.І.; представників України, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки.
Цього ж дня у м. Львові за благословенням архієпископа Августина настоятель свято-Георгіївської церкви протоієрей Роман Коломийчук разом із чтецем О. І. Бойком привітали Його Еміненцію Митрополита Мар'яна Кардинала Яворського з нагоди 25-річчя єпископських свячень.

           

28 (чт) – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Володимирівському соборі-усипальниці адміралів у м. Севастополі. Цього ж дня у м. Львові за благословенням архієпископа Августина секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас разом із протодияконом Олександром Іванченком привітали Начальника клінічного госпіталя державної прикордонної служби полковника Карнауха М. І. з днем народження.

 

31 (нд) – Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Володимирівському соборі, що на Херсонесі, м. Севастополь. Також відвідав військовий корабель, де мав зустріч із командуванням і військовими моряками.

    

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки

Курсы английского языка. Вот ссылка на курсы английского по скайпу.