Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


липень 2002 р.

1 – Високопреосвященніший архієпископ Августин прийняв головного редактора газети „Русский вестник” Шерешкова С.І., потім – голову Львівського Російського Культурного Центру Провозіна В.В. Увечері молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

2 – У м. Києві Владика мав зустріч з Президентом Українського християнського військового братства Лисенком С.П. На запрошення Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Білорусь п. В.Величка був присутній на прийомі з нагоди Національного свята Республіки Білорусь – Дня Республіки. У Ближніх печерах свято-Успенської Києво-Печерської лаври звершив молебень з акафістом біля мощей преп. Іллі Муромця.

3 – У м. Києві Владика мав зустріч з Першим заступником Голови державного комітету у справах релігій Маломужем М.Г., а потім з заступником громадської організації „Путь православних” Болдирєвим Ю.О.

4 - У м. Львові архієпископ Августин мав зустріч з головою Львівського обласного осередку організації „Путь православних” Білошицьким В.І.

5 – У м. Львові Владика мав зустріч з представниками Львівського військового інституту полковником Петрухіним В.С. і підполковником Сулятицьким І.В. Потім відвідав робочу майстерню художника Гапона І.С. Цього ж дня Владика мав зустріч з Президентом „Агентства економічної безпеки” Мальсаговим В.Б.

6 – Архієпископ Августин мав зустріч з Генеральним директором державного авіапідприємства „Львівські авіалінії” Загревою Л.Ю. Увечері очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього дня після тривалої хвороби упокоївся о Господі клірик Львівської єпархії протоієрей Володимир Бабич.

7 – Владика Августин відправив Божественну літургію у церкві Різдва Іоана Хрестителя у с. Шандровці Турківського району у співслужінні сонму духовенства, зокрема, насельника свято-Успенської Почаївської лаври архімандрита Патрокла і інспектора Почаївської Духовної Семінарії протоієрея Олега Плаксія, які доставили у цю парафію для вшанування ковчежець з часткою Животворящого древа Хреста Господнього і мощей деяких святих. Цього ж дня Владика відвідав церкву Різдва Предтечі Господнього Іоана у с. Дністрику Старосамбірського району, де очолив вечірню з літією.

8 – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові Владика звершив Божественну літургію, а потім заупокійну літію біля гробу з тілом усопшого протоієрея Володимира Бабича. Потім собором духовенства було відслужено священичий чин відспівування цього заслуженого і шанованого мітрофорного протоієрея, тіло якого було поховано на Янівському кладовищі у м. Львові. Цього ж дня архієпископ Августин у м. Севастополі на морському причалі після молебна на морську подоріж благословив на похід з святинями по Азовському морю шхуну „Лілія”, екіпаж якої очолив священик Олександр. У головному штабі ВМС України мав зустріч з Головнокомандувачем ВМС України адміралом М. Єжелем, віце-адміралами В. Максимовим і І. Князем. Потім мав зустріч з начальником оперативного управління Чорноморського флоту Російської Федерації контр-адміралом О. Трояном.

9 – У м. Севастополі на місці стоянки військових кораблів архієпископ Августин очолив молебень перед початком Морського хресного походу. Цього дня на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина у свято-Георгіївській церкві у м. Львові з нагоди святкування Тихвинської ікони Божої Матері „Львівська Сльозоточива” Божественну літургію та молебень з хресним ходом очолив Високопреосвященніший архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій.

10 – Архієпископ Августин відвідав штаб Чорноморського флоту Російської Федерації, де мав зустріч з начальником штабу віце-адміралом та іншими російськими воєначальниками. Мав також зустріч з представниками Севастопольської міської влади.

11 – Після звершення молебня, який за благословенням Високопреосвященнішого митрополита Симферопольського і Кримського Лазаря очолив архієпископ Августин за участю української та російської паломницької групи, а також севастопольського духовенства, обидва великі десантні кораблі „Константин Ольшанський” (ВМС України) та „Ямал” (ЧФ РФ) з святинями на борту відбули у морський похід. На кораблях були звершені всеношні богослужіння.

12 – Архієпископ Августин на військовому кораблі „Константин Ольшанський” очолив Божественну літургію. Увечері на пристані у м. Миколаєві архієпископа Августина і усіх учасників морського походу з святинями зустрічав Високопреосвященніший архієпископ Миколаївський і Вознесенський Пітирим з численним духовенством і вірними. Всі пройшли хресною ходою через місто до кафедрального собору, де обидва архіпастирі у співслужінні сонму духовенства звершили молебні перед святинями, до яких потім прикладалися віруючі м. Миколаєва.

13 – Архієпископ Августин піднявся на борт російського ВДК „Ямал”, де мав розмову з заступником командира дивізії Чорноморського флоту і командиром корабля. Увечері на українському кораблі „Константин Ольшанський” Владика звершив Всеношну.

14 – На кораблі „Константин Ольшанський” Владика звершив Божественну літургію. Увечері обидва кораблі прибули до м. Одеси, де у портовому храмі свт. Миколая за благословенням Високопреосвященнішого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела архієпископ Августин з сонмом духовенства звершив молебень перед святинями з кораблів. Потім разом з організаторами хресного походу і воєначальниками на запрошення настоятельки ігумені Серафими відвідали Одеський Михайлівський жіночий монастир.

15 – Владика разом з учасниками Морського хресного походу – екіпажами кораблів та паломниками на рейді біля острова Зміїного звершили панахиду за моряків-чорноморців, що загинули в боях за віру і Вітчизну та опустили в море з обох військових кораблів вінки, також за звичаєм пролунали залпи з гармат. Студенти КДА і С, а також Національної музичної академії ім.. П. І. Чайковського провели концерт для екіпажу вдк „Константин Ольшанський”.

16 – В рамках морського походу на кораблях були проведені військові навчання з бойовими стрільбами ракетами і з гармат, за якими спостерігали з безпечного місця учасники походу. Студенти КДА і С за традицією пройшли ритуал найменування моряками.

17 – У м. Новоросійську, Росія, учасників Морського походу зустрічали духовенство з мирянами, представники влади і військові моряки з військовим оркестром. Хресний хід з святинями пройшов містом до кафедрального храму, де, за благословенням Високопреосвященнішого митрополита Єкатеринодарського і Кубанського Ісидора, архієпископ Августин з сонмом духовенства звершив молебень. Потім відвідав інші храми м. Новоросійська і був на прийомі, влаштованому з нагоди хресного походу. Увечері під час походу на кораблі „Константин Ольшанський” Владика звершив Всеношну.

18 – На вдк „Константин Ольшанський” архієпископ Августин звершив Божественну літургію. Потім у порту м. Феодосії Владику і учасників хресного походу зустріли українські і російські військові моряки, духовенство, миряни. Хресним ходом по місту відвідали три храми, де, за благословенням Високопреосвященнішого митрополита Симферопольського і Кримського Лазаря, архієпископ Августин очолив молебні.

19 – У м. Севастополі військові кораблі з учасниками хресного походу зустрічали з військовим оркестром адмірали, офіцери і моряки ВМС України та Чорноморського флоту Російської Федерації. На причалі архієпископ Августин очолив подячний молебень і благословив українських і російських моряків. Потім Владика відвідав свято-Покровську церкву у м. Севастополі, а також був на прийомі з нагоди закінчення морського хресного походу за участю Головнокомандувача ВМС України адмірала Єжеля М.Б., командувача ЧФ РФ адмірала Комоєдова В.П., інших адміралів, офіцерів та організаторів походу.

20 – У м. Севастополі архієпископ Августин мав зустріч з командувачем південного району ВМС України контр-адміралом І. Князем.

21 – Владика Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, а увечері очолив молебень з акафістом перед Казанською іконою Божої Матері.

22 – Владика здійснив таїнство Хрещення і Вінчання. Мав зустріч з представниками військових формувань Львівщини.

23 – Владика Августин відвідав свято-Успенську Почаївську лавру.

24 – Високопреосвященніший архієпископ Августин у м. Мозирі, Білорусь, взяв участь у святкуванні 10-ліття утворення Туровської єпархії та архієрейської хіротонії Преосвященнішого єпископа Туровського і Мозирського Петра на його запрошення, які очолив Високопреосвященніший митрополит Мінський і Слуцький Філарет, Патріарший екзарх всієї Білорусі. Також відвідав Овруцьке єпархіальне управління, де мав зустріч з Високопреосвященнішим архієпископом Овруцьким і Коростенським Вісаріоном.

25 – У м. Києві архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Також мав робочі зустрічі з представниками військових формувань.

26 – У м. Львові архієпископ Августин мав зустріч з Командувачем військ ЗОК МО України генералом-полковником Чернілевським С.В.

27 – У м. Львові архієпископ Августин взяв участь у заходах з нагоди 60-річчя 14 авіаційного корпусу ВПС України. Після повернення в єпархіальне управління Владика відправив заупокійну літію за жертв трагедії, які загинули на Скнилівському військовому летовищі.

28 – У м. Києві з нагоди дня Ангела Предстоятеля Української Православної Церкви Владика Августин взяв участь у Божественній літургії у Трапезній церкві свято-Успенської Києво-Печерської лаври, яку очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир, під час якої була виголошена єктенія за тих, які загинули на Скнилівському літовищі у м. Львові внаслідок трагедії. Клірики свято-Георгіївської церкви після кожного богослужіння відправляли заупокійні літії за тих, які загинули внаслідок трагедії. Цього ж дня протоієрей Євгеній Коцовський та священик Миколай Баранов відвідали усі львівські лікарні, куди поступили травмовані на Скнилівському летовищі, сповідали та причащали Святих Христових Тайн поранених. Цього ж дня Владика висловив співчуття Голові Львівської обласної державної адміністрації Янківу М.Д., Голові Львівської обласної ради народних депутатів Сендаку М.Д. та Міському голові Львова Буняку Л.К. На адресу Львівської єпархії надійшли перші телеграми співчуття з приводу трагедії від єпархій та духовенства.

29 – У м. Львові Владика відвідав Скнилівське летовище, де мав зустріч з військовиками. Мав зустріч з начальником Управління у справах релігій, національностей та міграції Львівської облдержадміністрації Білоусом В.П. та його заступником Решетилом Ю.Ю. Цього ж дня Владика відправив на дому заупокійну літію біля тіл младенця Соломії та отроковиці Мальвіни Вишневських. Разом з керівниками та представниками інших конфесій Львівщини звернувся з архіпастирським словом з приводу трагедії у прямому ефірі Львівського обласного телебачення. Архієпископ Августин також взяв участь у засіданні єпархіальної комісії з канонізації протопресвітера Гаврила Костельника. Цього ж дня Владика мав зустріч з Начальником управління з питань виконання покарань у Львівській області полковником Іваненком М.П.

30 – Владика мав зустріч з кореспондентом газети „Експрес” Надією Пастернак. Також провів нараду духовенства м. Львова. Увечері у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив літію за усопших внаслідок трагедії.

31 – Владика відвідав потерпілих від авіакатастрофи, що перебувають у львівських лікарнях. Владика також мав зустріч з Головою Львівського обласного осередку громадської організації „Путь православних” Білошицьким В.І., а також з президентом асоціації „Агентство економічної безпеки” Мальсаговим В.Б. та віце-президентом Сошниковим А.М. 

На початок сторінки