Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


липень 2003 р.

1 – У м. Києві архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Потім мав зустріч з головою Оргкомітету міжнародної конференції „Шляхи освіти і свідки правди: особа, сім'я, суспільство” К. Сиговим. Мав також зустріч з представником НАВСУ підполковником Слободяном І.М., а також з Головою християнської селянської спілки Шаромиговим О., з співробітниками прес-служби УПЦ. Мав робочу зустріч з виконавчим директором Української християнської місії тюремного служіння Ю. Васильчуком.

2 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин відвідав м. Чорнобиль, де у співслужінні духовенства Київської і Чернігівської єпархій звершив молебні, в тому числі біля саркофагу та в свято-Іллінській церкві з нагоди передачі частки мощей свят. Феодосія Чернігівського, а також заупокійну літію за загиблих ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії. Спілкувався з працівниками ЧАЕС, а також з Головою „Союзчорнобиль-Україна” Андреєвим Ю.Б. і главою адміністрації зони відчуження Халошою В.І.

  

3 – У м. Києві архієпископ Августин відвідав Верховну Раду України, де мав зустріч з Головою комітету молодіжної політики, спорту і туризму Самойлик К.С. Архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. У військовому відділі УПЦ відбулася нарада священиків, які проводять духовно-пастирську роботу у військових частинах і закладах м. Києва і Київської області. Мав зустріч з віце-президентом Фонду ім. Дж. Говарда Радовим Д.Г. Владика відвідав головний військовий клінічний госпіталь, де його прийняв начальник госпіталю генерал-майор медичної служби Бойчак М.П.

4 – У м. Києві архієпископ Августин дав інтерв'ю газеті „Православный взгляд”. Мав зустріч з директором приватної школи Барматовою І.В. Мав робочу зустріч з заступником голови об'єднання громадян „Путь православних” Болдиревим Ю.О.

5 – Владика Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

6 – Архієпископ Августин відправив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім взяв участь в урочистостях присвячених дню Республіки та 59-ій річниці визволення Білорусі. Цього ж дня Владика за участю духовенства та вірних зустрів кровоточиву ікону Спасителя та мироточиві ікони Божої Матері і святителя Миколая із села Державіно Бузулукського району Оренбурзької області (Росія), які привезли на запрошення Владики, і звершив молебень. З іконами подорожує Ефімова Антоніна Іванівна, господиня дому, у котрому відбулося це чудо. Увечері архієпископ Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім мав зустріч з Генеральним консулом Російської Федерації у м. Львові Чуплигіним О.В.

  

7 – Архієпископ Августин відвідав свято-Покровську церкву у м. Турці, а потім церкву Різдва св. Іоана Хрестителя у с. Шандровець Турківського району Львівської області, де у співслужінні сонму духовенства очолив Божественну літургію з хресним ходом.

8 – Архієпископ Августин очолив збори духовенства Львівської єпархії, які розпочалися молебнем перед кровоточивою іконою Спасителя та мироточивими іконами Божої Матері і святителя Миколая, що прибули з Оренбурзької області.
На зборах були розглянуті питання церковного життя Львівської єпархії Української Православної Церкви. Відбулися кадрові зміни: протоієрей Володимир Кузьо звільнено з посади секретаря єпархії, за багаторічний послух йому оголошено подяку. Секретарем єпархії призначено за узгодженням з духовенством завідувача канцелярії Львівської єпархії священика Богдана Біласа. Помінявся і благочинний Жовківського округу: протоієрея Григорія Фарата за його проханням звільнено з посади Благочинного Жовківського округу. На цю посаду призначено настоятеля свято-Петро-Павлівської церкви у м. Жовкві протоієрея Степана Хомина.
Одна із районних державних адміністрацій звернулася до Владики Августина з проханням дати вказівку духовенству Львівської єпархії допускати в православні храми духовенство інших конфесій для проведення хрещень, вінчань та похоронів. Ситуація була детально обговорена. Стосовно вищенаведеного було прийнято рішення про можливість, у разі необхідності, як виняток, задовольняти прохання духовенства інших конфесій лише за згодою настоятеля та громади православної парафії і тільки щодо відправлення похоронів.
Потім разом з Високопреосвященнішим архієпископом Тернопільським і Кременецьким Сергієм Владика Августин відправив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика Августин прийняв заступника голови Турківської районної державної адміністрації Височанську М.Г.

9 - Високопреосвященніший архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій на прохання архієпископа Августина очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові з нагоди свята Тихвинської ікони Божої Матері „Сльозоточивої”, яку у 1905 році подарували святогорці львівській православній церкві. За Божественною літургією Владика Сергій на прохання Владики Августина рукопоклав у сан священика диякона Михайла Драпаку. У м. Києві архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, потім його прийняв намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Високопреосвященніший архієпископ Вишгородський Павло. Владика також відвідав прес-службу УПЦ.

10 – У м. Біла Церква Київської області архієпископ Августин разом з співробітниками синодального відділу по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України провів заняття з слухачами Білоцерківського училища професійної підготовки працівників кримінально-виконавчої системи, також вручив Благословенну грамоту начальнику училища полковнику внутрішньої служби Костенку В.А. Потім разом з слухачами і керівництвом відвідав кафедральний собор. Після цього архієпископа Августина та представників Державного департаменту з питань виконання покарань у єпархіальному управлінні прийняв Преосвященніший єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим.

11 – Архієпископ Августин у м. Києві був присутній на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира під час вручення ордена преп. Нестора Літописця II ст. ректору НАВСУ генерал-лейтенанту Кондратьєву Я.Ю., а також ордена св. рівноап. кн. Володимира III ст. віце-президенту фонду ім. Дж. Говарда Радову Д.Г.

12 – Архієпископ Августин у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив Божественну літургію та подячний молебень з нагоди 10-річчя Львівського православного братства свв. апп. Петра і Павла. Цього дня у Львівській єпархії перебував професор Московських духовних академії і семінарії насельник свято-Троїце-Сергієвої Лаври архімандрит Платон.
В день пам'яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, однойменне Львівське братство відзначало 10-річчя своєї діяльності. У цей день у свято-Георгіївській церкві у м. Львові Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин відправив Божественну літургію та подячний молебень.
З нагоди 10-річного ювілею братства за старанні труди у славу Святої Церкви Владика Августин вручив орден преподобного Нестора Літописця III ступеня голові Братства Чуйному В.І., митрополичі грамоти – Львівському братству свв.апп. Петра і Павла, керівнику групи сестер милосердя притулку для людей похилого віку та інвалідів Мариній Л.В. Архієрейськими грамотами були відзначені групи сестер милосердя будинку дитини та завідувач братською бібліотекою Романюк С.Г.
Святкування ювілею закінчилося братською трапезою.

13 – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Покровській церкві у м. Турці Львівської області, де цього дня перебували кровоточива ікона Спасителя та мироточиві ікони Божої Матері і святителя Миколая.

14 – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові архієпископ Августин звершив молебень перед чудотворними іконами, які потім попрямували до м. Луцька.

15 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Феодосіївській церкві на Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Владика відвідав НАВСУ і привітав її ректора генерал-лейтенанта Кондратьєва Я.Ю. з 55-річчям. Потім відвідав головне управління ВВ МВС України, де мав зустріч з командувачем генерал-майором Попковим С.Є. Цього ж дня Владика був присутній на урочистому прийомі в НАВСУ.

16 – У м. Херсоні Владика відвідав єпархіальне управління, де його прийняв Високопреосвященніший архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан.

16-21 – Архієпископ Августин перебував у Херсонській єпархії.

20 – На запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Херсонського і Таврійського Іонафана архієпископ Августин співслужив йому разом з сонмом духовенства на Божественній літургії у кафедральному соборі м. Херсона. Потім відбувся прийом. У смт. Залізний порт Владика взяв участь у нараді з приводу III міжнародного собору православної молоді. Мав робочу зустріч з Головою Українського відділення міжнародного фонду єдності православних народів народним депутатом України Самойлик К.С.

21 – У смт. Залізний порт Високопреосвященніший архієпископ Іонафан та Високопреосвященніший архієпископ Августин звершили молебень перед початком III міжнародного собору православної молоді, а також взяли участь у роботі собору. Мали також спілкування з представниками обласної і районної влади. У м. Севастополі архієпископ Августин у свято-Володимирському кафедральному соборі Херсонесу був присутній на Всеношній, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Симферопольський і Кримський Лазар.

     

22 – Владика був присутній у свято-Володимирському кафедральному соборі Херсонеса на Божественній літургії, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Симферопольський і Кримський Лазар. Потім вони разом звершили молебень перед початком хресного ходу повітряними шляхами над Україною. Цього ж дня архієпископ Августин у співслужінні ігумена Феодора (Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра) та священика Константина Татаринцева (Москва) звершив на борту літака АН-26 під час перельоту з Севастополя до м. Луганська Божественну літургію. У м. Луганську в аеропорту учасників хресного ходу зустрічав Високопреосвященніший митрополит Луганський і Старобельський Іоаннікій з сонмом духовенства. В єпархіальному управлінні обидва Владики у співслужінні сонму духовенства і великої кількості вірних звершили молебні перед святинями, з якими здійснювався переліт, а потім полієлейну утреню. Того ж дня відбувся святковий прийом за участю представників Луганської обласної та міської влади.

  

23 – Після звершення молебна перед іконами, який очолив Високопреосвященніший митрополит Іоаннікій у співслужінні Високопреосвященнішого архієпископа Августина з сонмом духовенства учасники хресного ходу відбули до аеропорту м. Луганська у супроводі Владики Митрополита Іоаннікія і духовенства. Під час перельоту до м. Рівне на борту літака Владика Августин очолив Божественну літургію. В аеропорту м. Рівного учасників хресного ходу з іконами зустріли духовенство і миряни на чолі з секретарем Рівненського єпархіального управління протоієреєм Іоаном Солодчуком. У м. Рівному по центральній вулиці відбувся багатотисячний хресний хід до свято-Воскресенського кафедрального собору, де було звершено молебень, який, за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, очолив архієпископ Августин у спів служінні сонму духовенства. Потім учасники хресного ходу відвідали подвір'я Городоцького свято-Миколаївського жіночого монастиря. Цього ж дня архієпископ Августин з учасниками хресного ходу відвідав м. Остріг, де, за благословенням Владики Варфоломія, очолив хресний хід по місту і звершив у співслужінні духовенства молебні в свято-Богоявленській і свято-Вознесенській православних церквах.

           

24 – У м. Львові архієпископ Августин провів нараду кліру свято-Георгіївської церкви.

25 – В аеропорту м. Рівне учасників ходу проводжали представники Рівненської єпархії на чолі з секретарем протоієреєм Іоаном Солодчуком. Під час перельоту до м. Ужгорода на борту літака було звершено Божественну літургію, яку очолив Владика Августин. У аеропорту святині зустрічали духовенство і вірні м. Ужгорода на чолі з благочинним протоієреєм Миколаєм Кабаци та настоятелем Хресто-Воздвиженського Ужгородського кафедрального собору протоієреєм Димитрієм Сидором. За благословенням Преосвященнішого єпископа Мукачівського і Ужгородського Агапіта відбувся хресний хід по місту. В соборі було звершено молебень перед святинями, що прибули на літаку. Потім Владика Августин молився на вечірньому богослужінні.

     

26 – Після звершення молебна перед іконами учасники хресного ходу у супроводі духовенства м. Ужгорода відбули до аеропорту. Під час перельоту до м. Одеси на борту літака архієпископ Августин у співслужінні духовенства звершив Божественну літургію і заупокійну літію за тих, хто загинув у роки лихоліття від голодомору та інших причин. В аеропорту м. Одеси, за благословенням Високопреосвященнішого митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, учасників хресного ходу зустріли духовенство і миряни м. Одеси на чолі з протоієреєм Віктором Петлюченком. Разом з іконами вони відвідали кафедральний собор, що будується, та Іверський чоловічий монастир, де були звершені молебні. Потім прибули до Успенського чоловічого монастиря, де їх зустрів Високопреосвященніший митрополит Агафангел з насельниками обителі. Там було звершено молебень перед іконами. Потім було відправлено Всеношну, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел у співслужінні архієпископа Августина та сонму духовенства.

27 – Архієпископ Августин в Одеському свято-Успенському чоловічому монастирі молився на Божественній літургії, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Агафангел. Потім учасники хресного ходу відбули до аеропорту м. Одеси. Під час перельоту до м. Києві на борту літака архієпископ Августин з духовенством відправили Божественну літургію та заупокійну літію за жертв Скнилівської трагедії, всіх пілотів, які загинули при виконанні льотних завдань, та всіх, що загинули внаслідок авіакатастроф. У м. Києві архієпископ Августин разом з іншими архієреями співслужив Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру на всеношній у свято-Успенському храмі Києво-Печерської Лаври.

28 – Владика Августин разом з іншими архієреями і сонмом духовенства співслужив у свято-Успенському храмі Києво-Печерської Лаври на Божественній літургії, яку очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Потім взяв участь у зборах архієреїв Української Православної Церкви, які очолив Блаженніший митрополит Володимир. Цього ж дня Владика мав зустріч з Головою державного департаменту України з питань виконання покарань генерал-полковником Льовочкіним В.А.

29 – У м. Москві архієпископ Августин зустрівся з учасниками урочистостей з нагоди святкування 100-річчя канонізації преподобного Серафима Саровського. Цього ж дня разом з ними Владика прибув до свято-Троїцького Серафимо-Дівєєвського монастиря Нижегородської єпархії.

30 – У м. Сарові архієпископ Августин разом з іншими ієрархами і духовенством співслужив Святішому патріарху Московського і всія Русі Олексію на освяченні відновленого храму преподобного Серафима Саровського та на Божественній літургії. Потім відбувся святковий прийом.

     

31 – У м. Сарові Владика Августин молився на молебні перед мощами преп. Серафима Саровського, який очолив Святіший патріарх Московський і всія Русі Олексій. Потім у с. Дівєєво архієпископ Августин разом з іншими архієреями співслужив на всеношній у свято-Троїце-Серафимовському Дівєєвському жіночому монастирі Святішому патріарху Московському і всія Русі Олексію II.

  

На початок сторінки