Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


вересень 2002 р.

1 – Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин разом з Високопреосвященнішим митрополитом Одеським та Ізмаїльським Агафангелом та Преосвященнішим єпископом Архангельським і Холмогорським Тихоном у кафедральному соборі Різдва Христового у м. Тирасполі співслужив на Божественній літургії Преосвященнішому єпископу Тираспольському і Дубоссарському Юстиніану з нагоди 7-ї річниці його архієрейської хіротонії. Після Божественної літургії за участю місцевих та українських козаків відбувся хресний хід з Донською іконою Божої Матері, яка віддавна вважається покровителькою. Мав також зустріч з керівництвом Молдавської Придністровської Республіки, потім був на урочистому прийомі на честь архієреїв.

                       

2 – У м. Києві на запрошення керівництва архієпископ Августин був присутній на урочистостях з нагоди прийняття присяги курсантами факультету податкової міліції академії Податкової служби України, потім мав зустріч з начальником податкової міліції генералом-полковником В. Жвалюком та іншими керівниками.

3 – Владика Августин відвідав свято-Миколаївську церкву у м. Олевську Житомирської області, а також церкву Різдва Пресвятої Богородиці у с. Жубровичі Олевського району.

4 – У м. Києві архієпископ Августин відвідав консульський відділ Посольства США в Україні. У військовому відділі відбулася зустріч з ректором Запорізького юридичного інституту МВС України генералом-майором Алферовим С.М. та начальником кафедри Калашник Н.Г. Також мав зустріч з представником незалежних профспілок гірників України Хоменком О.І.

5 – У м. Львові Владика мав зустріч з представниками ВВ МВС України, прийняв головного редактора газети „Русский вестник” Шерешкова С.І. та співробітника Інституту вивчення релігій в країнах СНД і Балтії Миколая Митрохіна. Потім Владика Августин очолив засідання єпархіальної комісії з підготовки канонізації протопресвітера Гавриїла Костельника. Увечері Владика взяв участь у зборах Львівського молодіжного православного братства Почаївської ікони Божої Матері. Мав зустріч з заступником командира частини ВВ МВС України полковником Данюком Л.І. Цього ж дня Львівську єпархію відвідав паломники з православного чоловічого монастиря з с. Бедевлі Закарпатської області.

6–9 – Високопреосвященніший архієпископ Августин за благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира перебував з офіційним візитом у м. Вашингтоні, США, з нагоди інтронізації Предстоятеля Американської Православної Церкви Блаженнішого митрополита всієї Америки і Канади Германа.

10 – У м. Києві архієпископ Августин мав зустріч з головою державної охорони генерал-лейтенантом Строгим В.І. Також зустрівся з головою Київської міської організації автомобілістів Хорофейком О.В. Цього ж дня Владика мав зустріч з заступником голови громадської організації „Путь православних” Болдиревим Ю.О.

11 – Владика Августин у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив молебень з акафістом перед іконою Божої Матері „Тихвинською”.

12 – У Львівському єпархіальному управлінні відбулися чергові єпархіальні збори духовенства. На зборах розглядалися важливі питання релігійного життя парафій, загально церковні теми, питання пастирської практики. Владика розповів про свої службові поїздки в США і Придністров'я тощо.

13 – У Львівській міській раді міський голова Львова Любомир Буняк прийняв Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина та представників духовенства єпархії. На зустрічі йшла мова про нагальні проблеми церковного життя у м. Львові. Серед іншого Любомир Буняк запевнив, що буде сприяти позитивному розв'язанню прохань щодо виділення земельних ділянок для будівництва кафедрального собору та парафіяльних церков у м. Львові. Потім Владика мав зустріч з начальником штабу 14 авіакорпусу генералом-майором Синенком Ю.М.

14 – Владика Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

15 – Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім освятив приміщення. Цього ж дня Владика мав зустріч з генералом-лейтенантом Оніщенком С.І., а також генеральним директором державного авіапідприємства „Львівські авіалінії” Загревою Л.Ю. Увечері звершив молебень з акафістом св. вмч. Георгію Побідоносцю, а також мав робочу зустріч з головним редактором газети „Помилуй і спаси” Костенко О.М.

16 – Владика очолив збори духовенства свято-Георгіївської церкви у м. Львові, на яких йшла мова про підготовку до святкування 700-ліття утворення Галицької митрополії, про обов'язки пастиря, питання парафіяльного життя і церковної дисципліни та інші. Потім мав зустріч з Генеральним консулом Російської Федерації у м. Львові п. Мясоєдовим М.М.

18 – У головному управлінні освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації відбулася зустріч керівників і представників традиційних конфесій Львівщини та освітян з приводу роботи комісії з питань християнської етики. У зустрічі взяв участь Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин.
На зустрічі Владика Августин сказав: „Ми повинні працювати над вдосконаленням викладання предмету, який сьогодні умовно називається „Християнська етика”, тому, що це потрібно всім: і освітянам, і батькам, і суспільству, і владі, і Церкві. Спільне зацікавлення ґрунтується, перш за все, на тому, що учні матимуть можливість не тільки отримати певний об'єм релігійних знань, але й елементи власне християнського виховання, і, навіть, страху Божого. Ми знаємо про досвід релігійного виховання в західних країнах, мене особливо приваблює досвід Польщі. Відомо, що подібний предмет викладається в Росії і носить назву „Основи православної культури”. Тому нам не треба вишукувати щось нове і особливе, а необхідно лише вивчити закордонний досвід і найкращу модель того, що підходить нам в Україні, взяти за основу... Сьогодні ми повинні думати не про переслідування інтересів конкретної конфесії, а подбати про досконалість програми, яка могла б стати основою введення предмету в межах всієї України”.
Глава УГКЦ Блаженніший Любомир кардинал Гузар, серед іншого, запропонував цей предмет перейменувати на „Християнські основи української культури”.
Владика УПЦ КП Андрій (Горак), зокрема, зауважив: „Часто вчитель починає урок християнської етики з молитви. А це вже виходить за рамки викладання світського предмету, яким повинна бути етика у загальноосвітній школі”.
Всі учасники форуму погодилися, що необхідно терміново переглянути програму та підручники з викладання християнської етики і вилучити звідти все, що надає цьому предмету характеру катехизації.
Через певні причини попередня комісія з питань християнської етики фактично перестала діяти. Сьогодні учасники круглого столу прийняли рішення оновити склад та поновити роботу комісії щодо викладання християнської етики у середніх школах Львівщини.

Увечері Владика очолив молебень з акафістом у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика прийняв Діка Барнса, представника спілки військовослужбовців-христин США.

19 – Високопреосвященніший митрополит Волоколамський і Юр'євський Питирим, Високопреосвященніший архієпископ Вроцлавський і Щецинський Єремія та Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин з сонмом духовенства відправили Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього дня абітурієнти складали вступні екзамени на Вищі Богословські Курси при Львівській єпархії. Владика мав офіційну зустріч з робочою групою комісії „Примирення в Європі”, яка складається з представників Церков Польщі та Німеччини і прибула до Львова для вивчення міжконфесійних проблем між православними та греко-католиками. Цього дня Львівське єпархіальне управління УПЦ відвідав командувач військами ЗОК генерал-полконик Чернілевський С.В. та його заступник з виховної роботи генерал-майор Коберський Л.В.

20 – Відбулося святкування 700-річчя утворення Галицької митрополії та 10-річчя архієрейського служіння архієпископа Львівського і Галицького Августина.
Привітати владику Августина з цією визначною подією приїхали митрополит Волоколамський і Юр'ївський Питирим (один з найстаріших ієрархів Руської Православної Церкви), митрополит Луцький і Волинський Ніфонт (кафедра якого історично пов'язана з Галицько-Волинським князівством та Галицькою митрополією), архієпископ Вроцлавський і Щецинський Ієремія (Польська Православна Церква), архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій та єпископ Мукачівський і Ужгородський Агапіт.
Урочиста літургія 20 вересня відбулася у Свято-Георгієвському храмі, який зараз використовується як кафедральний собор Львівської єпархії УПЦ. В цей день присутні молилися й за упокій вбитого протопресвітера Гавриїла Костельника, дата мученицької кончини якого співпала з днем архієрейської хіротонії владики Августина. Львівський архієпископ висловив надію на майбутню канонізацію о. Гавриїла. По закінченні літургії привітання від Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія оголосив митрополит Питирим, який зняв з себе і подарував Владиці Августину архієрейську панагію.

21 – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім мав зустрічі з представниками військових формувань. Владика також прийняв Генерального директора державного авіапідприємства „Львівські авіалінії” Загреву Л.Ю. В гостях у Львівській єпархії перебував головний редактор офіційного серверу УПЦ „Православ'я в Україні” протоієрей Георгій Коваленко, який мав зустріч з молодіжним православним братством. Цього ж дня архієпископ Августин у м. Дублянах поблизу Львова був присутній на презентації літературного збірника „Витоки”. Увечері Владика мав офіційну зустріч з робочою групою комісії „Примирення в Європі”, яка складається з представників Церков Польщі та Німеччини і прибула до Львова для вивчення міжконфесійних проблем між православними та греко-католиками.

  

У Львівському єпархіальному управлінні відбулася зустріч молодіжного православного братства Почаївської ікони Божої Матері з головним редактором офіційного серверу „Православ'я в Україні” протоієреєм Георгієм Коваленком. Він познайомив слухачів з проблемами періодичного видання, розповів про правила оформлення газети, поділився практичним досвідом. На зустрічі молоді люди дізналися багато нового та цікавого про видавництво, а також отримали практичні поради щодо реалізації свого задуму: видання молодіжної газети. Отець Георгій у своєму виступі підкреслив, що „молодіжне періодичне видання повинно не тільки називатися молодіжним, але й повністю стосуватися молоді”.
Член молодіжного братства Марина Данюк, коментуючи підсумки зустрічі, сказала: „Ми твердо переконані, що наша газета повинна з'явитися, і я вірю, що вона дійсно буде”.

22 – У свято-Георгівській церкві у м. Львові з нагоди 5-ліття Вищих Богословських Курсів при Львівській єпархії Владика Августин очолив Божественну літургію та подячний молебень, у яких взяли участь студенти. Владика вручив групі духовенства і мирян ювілейні медалі „10 років Харківського собору".

        

Після закінчення богослужіння з нагоди ювілею відбулося урочисте засідання, під час якого керівник Курсів був нагороджений Митрополичою грамотою, а кращі студенти - Архієрейськими грамотами, та концерт. У Львівській єпархії перебували викладачі Московського свято-Тихонівського православного богословського інституту Мазирін О.В. та Кожемякін М.В.

23 – У м. Житомирі на запрошення Преосвященнішого єпископа Житомирського і Новоград-Волинського Гурія архієпископ Августин взяв участь в урочистих зборах з нагоди 10-річчя Харківського Собору. Потім співслужив на Всеношній, яку очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир.

24 – Архієпископ Августин з іншими архієреями і сонмом духовенства співслужив Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру в свято-Преображенському кафедральному соборі у м. Житомирі, а потім був на урочистому прийомі з нагоди ювілею.

25 – У м. Києві архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. У військовому відділі Владика мав зустріч з секретарем Української християнської місії тюремного служіння п. О. Брезинською. Цього ж дня Владика Августин відвідав Департамент України з питань виконання покарань, де його приняв заступник голови генерал-лейтенант Пашинський О.Б. Також зустрівся з начальником Державного комітету у справах охорони державного кордону України полковником Коханом В.Г. Мав також зустріч з президентом Української військово-християнської спілки полковником запасу Лисенком С.П.

26 – Владика у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив Всеношну з чином Воздвиження Животворящого Хреста Господнього.

27 – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Владика мав зустріч з генеральним директором державного авіапідприємства „Львівські авіалінії” Загревою Л.Ю., а також з представниками військових формувань України. Цього ж дня Владика прийняв п. Арнольда Лем перса (Голландія). Також зустрівся з головним редактором газети „Русский вестник” Шерешковим С.І., потім прийняв президента Агентства економічної безпеки Мальсагова В.Б.

28 – Владика Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

29 – В церкві Різдва Пресвятої Богородиці у с. Бистриці Дрогобицького району архієпископ Августин у співслужінні сонму духовенства освятив розписи храму, звершив Божественну літургію та за старанні труди у славу Святої Церкви вручив настоятелеві парафії протоієрею Ярославу Яворському Грамоту Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, а групі парафіян – Архієрейські грамоти. Увечері Владика молився на вечірньому богослужінні у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

  

30 – У м. Тернополі Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин співслужив у кафедральному соборі свв. мцц. Віри, надії, Любові і матері їх Софії з нагоди престольного свята Високопреосященнішому митрополиту Чернівецькому і Буковинському Онуфрію, Високопреосвященнішому митрополиту Симферопольському і Кримському Лазарю, Високопреосвященнішому митрополиту Луцькому і Волинському Ніфонту, Високопреосвященнішому архієпископу Тернопільському і Кременецькому Сергію, Преосвященнішому єпископу Кам'янець-Подільському і Городоцькому Феодору, Преосвященнішому єпископу Вишгородському Павлу, Преосвященнішому єпископу Почаївському Володимиру на Божественній літургії, яку очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Перед Літургією був звершений чин освячення Престолу нижнього храму, а після Літургії – хресний хід і дитячий духовний концерт.

                                       

На початок сторінки