Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


вересень 2003 р.

1 – Високопреосвященніший архієпископ Августин взяв участь у роботі міжнародної конференції „Христос – Сонце правди”, котра проходила у свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Цього ж дня військовий відділ УПЦ відвідав Високопреосвященніший митрополит Мінський і Слуцький Філарет. Цього ж дня клірики Львівської єпархії взяли участь у святі Першого дзвоника у школах області.

2 – Владика Августин взяв участь у науково-теоретичному семінарі „Святоотцівська концепція особистості і персоналістичні тенденції в руській релігійній філософії”, який відбувся у свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Потім перебував у м. Москві.

3-6 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин взяв участь у світовому Суспільному Форумі „Діалог цивілізацій”, який відбувся на острові Родос (Греція).

7 – Перебуваючи у м. Москві архієпископ Августин, за благословенням Святішого Патріарха Олексія ІІ, очолив Божественну Літургію у головному військовому храмі Російської Федерації Вознесення Господнього, що за Серпуховськими воротами. Потім спілкувався з співробітниками Синодального відділу МП по взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами. Також був присутній на урочистостях з нагоди вручення премій місіонерським відділам єпархій РПЦ, які очолив Святіший патріарх Московський і всія Русі Олексій II та мер м. Москви Ю. Лужков. Потім зустрівся з директором інституту СНД К. Затуліним і привітав його з 45-річчям.

8 – У м. Києві архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира.

9 – Владика разом з іншими архієреями і сонмом духовенства співслужив на малій вечірні, акафісті преподобному Іову Почаївському та Всеношній у свято-Успенській Почаївській Лаврі. Мав зустріч з ректором Почаївської Духовної Семінарії архімандритом Нафанаїлом. Також зустрівся і мав розмову з християнською делегацією з Німеччини.

10 – Владика співслужив Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру у свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври на Божественній літургії. Увечері молився на Всеношній в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

11 – У м. Києві Високопреосвященніший архієпископ Августин разом з Високопреосвященнішим архієпископом Переяслав-Хмельницьким Митрофаном у співслужінні сонму духовенства звершив Божественну літургію, а також заупокійну літію за усопших православних воїнів. Потім відвідав Верховну Раду України, де вручив Голові Володимиру Литвину вірчу грамоту Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира про призначення Владики Повноважним представником УПЦ у Верховній Раді України. Також мав зустріч з головою Київської міської спілки автомобілістів О. Хорофейком.

12 – У м. Києві Владика мав зустріч з представниками силових структур. Відвідав Київську клінічну лікарню Державного лікувально-оздоровчого управління. Вручив митрополичі грамоти директору 140 авіазаводу Кедрину А.

13 – На запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона архієпископ Августин співслужив разом з іншими архієреями на Всеношній у кафедральному соборі м. Володимир-Волинська. Потім відвідав Зимненський свято-Горський Свято-Успенський ставропігійний жіночий монастир.

14 – З нагоди 360-річчя заснування Владика Августин у свято-Успенському Низкіницькому чоловічому монастирі співслужив разом іншими архієреями і сонмом духовенства на Божественній літургії з хресним ходом, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Луцький і Волинський Ніфонт.


Потім Владика Августин очолив молебень з акафістом св. вмц. Варварі у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. В гостях у Львівській єпархії перебував викладач Московського свято-Тихоновського православного богословського інституту Венцель О.В.
13-14 вересня 2003 року пройшли вступні іспити на Вищих Богословських Курсах при Львівській єпархії Української Православної Церкви. Усний екзамен з Закону Божого та письмовий (переказ) склали 34 абітурієнти з 11 єпархій УПЦ (Львівської, Волинської, Володимир-Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кам'янець-Подільської, Київської, Мукачівської, Овруцької, Тернопільської, Хмельницької). Приймав екзамени викладач Православного свято-Тихонівського Богословського Інституту Олег Вадимович Венцель. Усний іспит абітурієнти склали успішно, підсумки з письмового іспиту будуть відомі після 1 жовтня. Як зазначив керівник Курсів священик Миколай Баранов: „цього року найбільший набір за весь період існування Курсів: 23 абітурієнти-миряни та 11 священнослужителів”.

15 – Архієпископ Августин був на прийомі у Голови Львівської обласної державної адміністрації п. Сендеги Олександра Степановича. У зустрічі взяли участь Начальник відділу ОДА у справах релігій Білоус В.П., а також секретар єпархії священик Богдан Білас і ключар свято-Георгіїської церкви у м. Львові протоієрей Володимир Шарабура. Потім Владика провів нараду співробітників єпархіального управління. Цього ж дня Владика відвідав Львівську обласну клінічну лікарню.

16 – У м. Києві архієпископ Августин мав зустріч з народним депутатом України Деркачем А.Л. Також зустрівся з заступником голови правління ВБФ „Професіонал” Бабичем А.А.

17 – У м. Бєлгороді, Росія, архієпископ Августин разом з Високопреосвященнішим архієпископом Бєлгородським і Старооскольським Іоаном і Преосвященнішим єпископом Полтавським і Кременчуцьким Филипом у співслужінні сонму духовенства звершили у свято-Преображенському соборі Божественну літургію, а також молебень перед мощами свят. Іоасафа Бєлгородського. Потім відвідав чоловічий монастир, а також меморіальний комплекс „Прохорівське поле” і церкву цього комплексу.

18 – У м. Бєлгороді, Росія, архієпископи Іоан і Августин звершили молебень у свято-Преображенському соборі перед початком II Бєлгородського міжнародного економічного форуму у присутності його учасників. Потім відвідали академічний храм Бєлгородського державного університету, а також взяли участь у роботі міжнародного форуму. Цього ж дня Владики звершили молебень в свято-Воскресенському храмі с. Хотмижськ і взяли участь в урочистому відкритті ІV міжнародного фестивалю слов'янської культури „Хотмижська осінь”. Також побували на міжнародній промисловій виставці і були присутні на урочистому прийомі.

19 – У м. Києві у військовому відділі УПЦ архієпископ Августин мав зустріч представників Департаменту Державної служби боротьби з економічної злочинністю МВС України.

20 – Архієпископ Августин, перебуваючи у м. Києві, був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Увечері молився на всеношній у свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, яку очолив Блаженніший митрополит Володимир. У свято-Георгіївській церкві у м. Львові була відправлена заупокійна Божественна літургія і панахида з нагоди 55-річниці з дня мученицької смерті протопресвітера Гавриїла Костельника. Потім на його могилі була відправлена заупокійна літія. Цього ж дня у м. Львові архієпископа Августина духовенство і миряни вітали з 11–ою річницею його архієрейської хіротонії.

21 – Владика очолив Божественну літургію з хресним ходом у церкві Різдва Пресвятої Богородиці у м. Угнові Сокальського району Львівської області. Потім у м. Львові мав зустріч з командувачем 14 АК ВПС МО України генерал-майором Синенком Ю.М. та начальником управління у справах виконання покарань у Львівській області полковником Іваненком М.П.

22 – У м. Чернігові у свято-Троїцькому соборі архієпископ Августин співслужив на Божественній літургії Преосвященнішому єпископу Сумському і Охтирському Іову, Преосвященнішому єпископу Конотопському і Глухівському Інокентію та Преосвященнішому єпископу Новгород-Сіверському Амвросію в день пам'яті святителя Феодосія Чернігівського, також був присутній на прийомі з нагоди 60-річчя з дня народження Владики Амвросія.

23 – У м. Києві архієпископ Августин мав робочу зустріч з секретарем Київської митрополії протоієреєм Віталієм Косовським. Також зустрівся з президентом групи компаній „Родовід” Дідковським І.М.

24 – У свято-Успенському Зимненському Святогорському ставропігійному жіночому монастирі архієпископ Августин разом з іншими архієреями і сонмом духовенства взяв участь у Божественній літургії, яку очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Цього ж дня Владика відвідав Львівський свято-Преображенський жіночий монастир.

25 – У м. Львові Владика провів зустрічі з представниками військових формувань.

26 – Представники Львівської єпархії на чолі з Владикою взяли участь конференції „Церковно-державні відносини”, яку організував міжнародний фонд К. Аденауера. Потім Владика прийняв організаторів конференції. У свято-Георгіївській церкві у м. Львові архієпископ Августин очолив всеношну з чином Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

27 – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, під час якої рукопоклав у сан диякона Сергія Козюка. Увечері Владика очолив Всеношну.

28 – За звичаєм, щороку у неділю після Воздвиження Хреста Господнього у м. Жовкві Львівської області відзначається день пам'яті святого мученика Парфенія. Мощі цього святого, який прославився у III ст. уже давно покояться у церкві Різдва Христового, яка тепер стала греко-католицькою. Незважаючи на це, православні віруючі особливо урочисто вшановують пам'ять Мученика. У свято-Петро-Павлівській церкві у м. Жовкві відбулася урочиста Божественна літургія з хресним ходом навколо храму. Богослужіння звершив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин у співслужінні сонму духовенства. Цього ж дня у свято-Петро-Павлівській парафії відзначали і 10-у річницю з дня побудови православної церкви у м. Жовкві.
У м. Львові архієпископ Августин взяв участь у кінозйомці про церковне життя на Галичині на прохання групи під керівництвом Петренка О.В. Потім, за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія, відвідав православну парафію у м. Дубно. Цього ж дня на 81-у році життя відійшов у вічність клірик Львівської єпархії протоієрей Борис Хршановський.

29 – У м. Києві у військовому відділі УПЦ архієпископ Августин провів робочі зустрічі з представниками військових формувань і окремих громадських організації.

30 – У м. Тернополі архієпископ Августин на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія співслужив з іншими архієреями на Божественній літургії у кафедральному соборі. Цього ж дня Владика у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив чин відспівування протоієрея Бориса Хршановського.

На початок сторінки