Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2009 р.   2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


вересень 2009 р.

1 (вт) – Відкриття чергової сесії Верховної Ради України у м. Києві розпочалося 1 вересня з молитви у парламентському Свято-Володимирському храмі. Цього дня після богослужіння помолилися за тих, хто працює у вищому законодавчому органі влади. Очолив молебень повноважний представник Української Православної Церкви у Верховній Раді України архієпископ Львівський і Галицький Августин. Потім був присутній на початку роботи сесії. Мав зустріч з депутатами різних фракцій. У Києво-Печерській Лаврі мав зустріч з представниками Міністерства Внутрішніх справ, освятив прапор Департаменту МВС. Після того мав зустріч з представниками Міністерства Оборони ( з Головним спеціалістом Департаменту Гуманітарної політики Міністерства Оборони Мельником О. І.) і з секретарем Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві Оборони України священиком Любомиром. Мав зустріч з Головою Відділу Зовнішних Церковних Зв'язків УПЦ архімандритом Кирилом (Говоруном), з керівництвом Фонду прп. Агапіта Печерського. Відбулась нарада Синодального Військового відділу. Відвідав навчальний центр КНУВС, де взяв участь у церемонії початку навчального року для першокурсників, яку очолили Міністр ВС Луценко Ю.В. і Ректор КНУВСа Генерал-лейтенант Мойсеєв Є.М. Архієпископ Августин разом із заступником Голови Синодального Військового відділу священиком Віталієм Приходьком звершив молебень, звернувся з вітальним словом і поблагословив курсантів.

       

02 (сд) – У м. Києві у Синодальному військовому відділі архієпископ Августин провів зустрічі з представниками силових структур.

03 (чт) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв Ректора Львівських Богословських Курсів протоієрея Миколая Баранова.

04 (пт) – Архієпископ Августин відвідав Києво-Печерську Лавру, де був присутній на врученні нагород Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира співробітникам УДО і ДАІ, Служби громадської безпеки та інших структур МВС за збереження безпеки і умов перебування в Україні Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Мав зустріч з Першим заступником Міністра МВД Клюєвим М.М. Був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Відвідав Верховну Раду України. У Синодальному військовому відділі прийняв Голову Ради Всеукраїнського союзу громадської організацій – громадянська солідарність Палія В. Н., а також Голову Білоруського громадського об'єднання “Фонд «Победа – 1945 год»“ Бітуса А.К., зам. голови ветеранів військової розвідки полковника Горобчука В.Ю. та інших членів делегації Білорусії.

       

05 (сб) – На запрошення керівництва, вченої ради, всього особового складу та особисто Начальника, генерал-майора Ткачука П.П. Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Збройних Сил України, взяв участь в урочистостях з нагоди прийняття присяги студентами 1 курсу. Владика благословив присутніх, освятив новий бойовий прапор. Цього ж дня відвідав м. Сянок (Польща), де його прийняв Керуючий Перемисько-Новосанчівською єпархією Високопреосвященніший архієпископ Адам. Потім архієпископ Августин разом з архієпископом Адамом і його вікарієм єпископом Паїсієм Горлицьким очолили всеношну у церкві у м. Горлиці.

           

             

06 (нд) – З нагоди 95-річчя з дня мученицької кончини Максима Сандовича Горлицького та 15-річчя перенесення його чесних мощей Високопреосвященніші архієпископи: Перемисько-Новосандецький Адам, Львівський і Галицький Августин, Михайлівський Юрій (Православна Церква Чеських земель і Словенії) і Преосвященніший єпископ Паїсій Горлицький у співслужінні духовенства у м. Горлиці, Польща, у присутності великої кількості людей звершили Божественну літургію з хресним ходом.

                   

07 (пн) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв представників силових структур МВС Львівської області. Відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Потім у Львівському єпархіальному управлінні мав зустріч з представниками оргкомітету 2-го Екуменічного Соціального Тижня, який має відбутися у м. Львові 5-11 жовтня 2009 року.

08 (вт) – Владика відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. У Львівському єпархіальному управлінні приймав відвідувачів.

09 (сд) – Владика відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону. Відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру, де з нагоди 350-ї річниці перенесення мощей преподобного з сонмом архієреїв співслужив на акафісті перед мощами преподобного Іова Почаївського та на всеношній Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру.

   

10 (чт) – У Львівському єпархіальному управлінні прийняв голову російського товариства імені О.С. Пушкіна Лютікова О. Ю. На запрошення командування і особисто Командира військової частини 3002 полковника Кульчицького С. П., архієпископ Августин відвідав урочисті заходи з нагоди 70-ї річниці створення 2-ї окремої Галицької бригади. Мав зустріч та розмову з Командувачем Внутрішніх військ МВС України генералом армії Кіхтенком О.Т., вручив нагороду Священного Синоду – орден 450-річчя перенесення Почаївської ікони командиру бригади та орден Іллі Муромця ІІ ступеня голові відділу по взаємодії зі Збройними Силами Львівської єпархії протоієрею Євгену Коцовському.
Цього ж дня Владика відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, де освятив відділення комп'ютерної томографії та медичний транспорт. Мав зустріч з керівництвом військової медичної служби України. Вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – орден преп. Іллі Муромця ІІ ступеня начальнику Головного військово-медичного управління Збройних Сил України, генерал-майору медичної служби Мельнику П.С. Також архієпископ Августин дав інтерв'ю журналістам телекомпанії «Глас». Молився на вечірньому богослужінні у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. У Львівському єпархіальному управлінні прийняв архітектора Яна Павліцького (Польща).

                 

11 (пт) – Владика відвідав Військово-медичний клінічний центр Західного регіону у м. Львові. Цього дня у м. Львові відбулися урочистості з нагоди приведення до Присяги працівника Органів Внутрішніх Справ курсантів перших курсів Львівського державного університету внутрішніх справ за участю Міністра внутрішніх справ України Луценка Ю.В., під керівництвом Ректора, генерал-лейтенанта міліції Ортинського В.Л. Курсанти прибули на площу Свободи біля пам'ятника Т.Г.Шевченку, де зібралися гості і батьки. На запрошення Ректорату ЛьвДУВС в урочистостях взяв участь архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владика виголосив привітальне слово, благословив першокурсників і окропив святою водою.

           

20 (нд) – Напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці владика Августин молився на всеношній у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

21 (пн) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Після богослужіння відбувся урочистий прийом з нагоди 17-ї річниці архієрейської хіротонії Владики, на якому його привітали Генеральний Консул РФ у Львові Гузєєв Є.Ф. та консул-радник Генерального Консульства Вранчану А.І.

         

22 (вт) – У Львівському єпархіальному управлінні владика Августин приймав відвідувачів.

23 (сд) – Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир на зворотньому шляху зі Святої Землі відвідав Львівську єпархію. В аеропорту м. Львова Первосвятителя а також архієпископа Вишгородського Павла, єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра (секретар Предстоятеля УПЦ) та осіб, що його супроводжують, зустрічали з хлібом-сіллю та квітами архієпископ Львівський і Галицький Августин, настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир Шарабура, настоятелька Спасо-Преображенського жіночого монастиря ігуменя Варвара, обласний благочинний – настоятель Свято-Петро-Павлівської церкви у м. Жовкві протоієрей Стефан Хомин та інші. Перед Свято-Георгіївською церквою, яка тимчасово виконує функції кафедрального собору Блаженнішого Митрополита Володимира зустрічали хлібом-сіллю, букетами квітів та дзвоном клірики храму, священнослужителі єпархії, які прибули зі своїх парафій, члени Братства святих апостолів Петра і Павла та сестринства святої великомучениці Варвари, члени Львівського православного Молодіжного Братства на честь Почаївської ікони Божої Матері, насельниці Спасо-Преображенського жіночого монастиря та парафіяни. У храмі була встановлена ікона святителя Спиридона Тримифунтського, написана грецькими ченцями-святогірцями, а також рака з часточкою мощей святителя Спиридона і ковчежець із тапочком із мощей святителя. Блаженніший Митрополит Володимир очолив молебень, після якого звернувся до присутніх із архіпастирським словом і благословив парафіян. У відповідь архієпископ Августин подякував Блаженнішому Митрополитові Володимиру за його відвідини Львівської єпархії і побажав допомоги Божої у подальшому Первосвятительському служінні. Після спілкування у приміщенні єпархіального управління із духовенством єпархії Блаженніший Митрополит Володимир і особи, що його супроводжують, вирушили у Зимненський Свято-Успенський жіночий монастир.

             

24 (чт) – У м. Києві відбулося засідання Духовної ради при Міністерстві оборони України під головуванням керівника Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України архієпископа Львівського і Галицького Августина. Головне питання, що обговорювалося під час зустрічі, — це проблеми душпастирської опіки у миротворчих контингентах Збройних сил України.
Привітав учасників засідання заступник Державного департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони полковник Петро Костюк. Представники різних ланок Збройних сил України розповіли присутнім, як в їхніх військових підрозділах налагоджено співпрацю командування з Українською Православною Церквою. Було прийняте рішення спільними зусиллями духовенства і військових розробити положення про перебування та діяльність священика в складі миротворчого контингенту. Насамкінець учасники зустрічі вирішили також організаційні питання діяльності Духовної ради при Міністерстві оборони. 

   

25 (пт) – Цього дня у м. Києві у Синодальному відділі Української Православної Церкви по взаємодії зі збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин приймав делегацію прикордонників з майже усіх регіонів України. Прикордонники відвідали Києво-Печерську Лавру напередодні змагань з міні-футболу, які щорічно проводяться в цей період в столиці. Владика провів духовно-моральну бесіду з охоронцями кордону, після чого відправив молебень у храмі в ім'я преподобних отців Печерських. Насамкінець гості відвідали Ближні печери, де молитовно вшанували преподобного Іллю Муромського – святого небесного покровителя прикордонників.

26 (сб) – Архієпископ Августин очолив всеношну з чином винесення Хреста у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

         

27 (нд) – Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин очолив святкову Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Під час богослужіння ним була звершена хіротонія у пресвітера диякона Сергія Рєзнікова, військового медика, полковника медичної служби. У привітальному слові новорукоположеному священику Владика Августин побажав допомоги Божої та успіхів у обох його служіннях. Окрім того, що парафіяни одержали благословення отця Сергія, вони також мали можливість прикластися до мощей святителя Спиридона Тримифунтського і до тапочка з мощей святого, які залишив у свято-Георгіївській церкві Блаженніший Митрополит Володимир під час своїх відвідин Львівської єпархії 23 вересня.

         

28 (пн) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин приймав відвідувачів.

29 (вт) – У Львівському єпархіальному управлінні відбулися збори духовенства Львівської єпархії, які очолив владика Августин. У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин мав зустріч з головою Галицького авіаційно-технічного товариства Янчаком Я.Я.

   

30 (сд) – Архієпископ Августин на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія, разом із ним та Високопреосвященнішим архієпископом Кам'янець-Подільським і Городоцьким Феодором співслужив Високопреосвященнішому митрополиту Луцькому і Волинському Ніфонту на Божественній літургії з хресним ходом у кафедральному соборі у м. Тернополі з нагоди престольного свята – дня пам'яті великомучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії.

                  

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки