Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2004 р.   2003 р.   2002 р.
  2001 р.   2000 р.   1999 р.


жовтень 2003 р.

1 – У м. Києві Високопреосвященніший архієпископ Августин відвідав Верховну Раду України, де мав зустріч з представниками депутатських фракцій. Мав також зустріч з представником командування ВВ МВС України полковником Глухівським В.Є. Зустрівся з Преосвященнішим єпископом Почаївським Володимиром. Цього ж дня провів нараду з співробітниками ОГ „Путь православних”.

2 – У свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі архієпископ Августин дав інтерв'ю прес-службі УПЦ. Був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Провів робочі зустрічі з представниками силових структур.

3 – У м. Києві Владика Августин був на прийомі в Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Карпачової Н.І. Мав також зустріч з Керуючим справами УПЦ Високопреосвященнішим архієпископом Переяслав-Хмельницьким Митрофаном.

4 – За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона Владика відправив заупокійну Божественну літургію та панахиду у свято-Михайлівській церкві у с. Мелені Коростенського району Житомирської області. Потім разом з Високопреосвященнішим архієпископом Переяслав-Хмельницьким Митрофаном і архієпископ Августин у співслужінні сонму духовенства звершив Всеношну у свято-Успенському собору Києво-Печерської лаври.

5 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Успенському собору Києво-Печерської лаври. Потім звершив чин вінчання подружжя військовослужбовця. Мав зустріч з директором Департаменту ДПА України Голєвим М.К.

6 – У м. Києві Владика провів робочі наради з представниками силових структур. Також мав зустріч з заступником голови Всеукраїнського ОГ „Путь православних” Болдирєвим Ю.О.

7 – Владика очолив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

8 – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

9 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Успенському Києво-Печерської лаври. Потім відвідав Верховну Раду України, де його прийняв перший заступник Голови Васильєв Г.А. У Києво-Печерській Лаврі мав зустріч з Преосвященнішим єпископом Полтавським і Кременчуцьким Филипом і Преосвященнішим єпископом Почаївським Володимиром. Також зустрівся з віце-президентом фонду Дж. Говарда Радовим Д.Г.

10 – Архієпископ Августин у м. Києві звершив повний чин освячення академічного храму св. архістратига Михаїла в НАВС України і Божественну літургію. Потім був на прийомі у ректора Академії генерал-полковника Кондратьєва Я.Ю. Був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Також звершив молебень біля пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру з нагоди 150-річчя встановлення пам'ятника.

11 – Архієпископ Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

12 – Владика Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім мав зустріч з начальником управління з питань виконання покарань у Львівській області полковником Іваненком М.П., а також зустрівся з начальником податкової міліції у Львівській області генерал-майором Коваленком С.П. Прийняв настоятельку Львівського свято-Преображенського жіночого монастиря монахиню Варвару.

13 – Архієпископ Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

14 – Владика очолив Божественну літургію з хресним ходом у свято-Покровській церкві у м. Бориславі Львівської області, де привітав настоятеля протоієрея Володимира Ільницького з 70-річчя з дня народження і 45-річчям пастирського служіння, а також вручив йому нагороди Святішого патріарха – орден преп. Сергія Радонезького II ст., Блаженнішого митрополита – орден преп. Нестора Літописця II ст., і Архієрейську благословенну грамоту. Свою грамоту Владика вручив і диякону Роману Кононенку.


Після Богослужіння Владика сказав: „Сьогоднішній день знаменний, бо у цій парафії потрійне свято. Окрім престольного празника, нині ми вшановуємо і кліриків цього храму. Отже, з нагоди 70-літнього ювілею та 45-ліття з дня хіротонії вітаю Вас, дорогий отче Володимире! Ваші нелегкі труди Настоятеля цієї парафії Святіший патріарх Московський і всія Русі Олексій відзначив орденом преподобного Сергія Радонезького II ст., а Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир відзначив орденом Української Православної Церкви преподобного Нестора Літописця. Від імені Священноначалія нашої Святої Церкви, духовенства Львівської єпархії та від себе особисто бажаю Вам, дорогий отче Володимире, міцного здоров'я, кріпості, душевних і тілесних сил для продовження пастирського служіння ще на багато років. Сьогодні вітаємо і протоієрея Миколая Возняка, якого, за старанні труди у славу Святої Церкви, рішенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, недавно було нагороджено правом носіння митри. Також вітаємо диякона цієї церкви отця Романа з днем Ангела. І хоча він є ще зовсім молодим священнослужителем, але за його старанність і ревні труди вважаю за можливим нагородити його Архієрейською грамотою.”
Цього ж дня у м. Трускавці архієпископ Августин мав зустріч з керівниками Держдепартаменту України з питань виконання покарань.
Члени редакційної ради дитячого журналу „Божа нивка” на запрошення оргкомітету взяли участь у виставці „Свята Покрова”, яка відбулася у Трапезній церкві свято-Успенської Києво-Печерської лаври з 12 по 16 жовтня 2003 року.

15 – Архієпископ Августин у свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі взяв участь у відкритті першого Всеукраїнського фестивалю православних теле- і радіопрограм „Покров”, яке очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир. Потім в „Укрінформі” Владика взяв участь у прес-конференції на тему: „Міжрелігійний діалог в Україні”.

16 – У м. Москві архієпископ Августин відвідав Синодальний відділ МП по взаємодії з Збройними Силами та правоохоронними установами, де мав зустріч з його співробітниками, а також з Головою клубу Героїв Радянського Союзу і Героїв Російської Федерації, повних Кавалерів Ордена Слави м. Москви і Московської області героєм Радянського Союзу заслуженим військовим льотчиком генерал-полковником Антошкіним Н.Г., головою президії громадського руху „Родина” Тихоновим А.А. та генеральним директором фонду „Здоровье нации” Снєговим А.М. Також відвідав Московську Патріархію, де його прийняв вікарій Святішого патріарха Олексія Високопреосвященніший архієпископ Істринський Арсеній. Цього ж дня Владика відкрив IV частину благодійно-просвітницького циклу „Возвращение на Родину” в білій залі Центрального будинку кінематографістів (організатор - Ліна Мкртчян).
У Львівському єпархіальному управлінні Української Православної Церкви відбулося перше засідання єпархіального відділу релігійної освіти і катехизації. Голова відділу священик Миколай Баранов окреслив напрямки роботи єпархіального відділу та плани на майбутнє. Першою ухвалою стало рішення про розробку і затвердження Положення про єпархіальний відділ релігійної освіти і катехизації.

17 – У свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі архієпископ Августин як голова жюрі взяв участь у підведенні підсумків 1 всеукраїнського фестивалю теле- і радіопрограм „Покров” та вручення дипломів і премій лауреатам, яке очолив Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир.

18 – У м. Львові архієпископ Августин очолив Всеношну у свято-Георгіївській церкві. В гостях у Львівській єпархії перебував викладач Московського свято-Тихоновського православного богословського інституту Мозирін О.В. Студенти Вищих Богословських Курсів складали чергові іспити.

19 – У м. Львові архієпископ Августин звершив чин освячення військової церкви святого архістратига Михаїла Галицької бригади ВВ МВС України та Божественну літургію, під час якої причащалися військовослужбовці. На Богослужінні йому співслужив старший військовий священик Львівської єпархії протоієрей Євгеній Коцовський та диякон Олександр Іванченко.

        

Потім мав зустріч із заступником командира бригади полковником Данюком Л.І., спілкувався з особовим складом. Потім Владика мав зустріч з головним гематологом МОЗ України професором Новаком В.Л. Увечері звершив молебень з акафістом преп. Амвросію Оптинському у свято-Георгіївській церкві.

20 – У м. Львові архієпископ Августин мав зустріч з головою правління „Львівобленерго” Матвіїшиним В.Є. Цього ж дня Владика зустрівся з Генеральним консулом Російської Федерації у м. Львові Чуплигіним О.В.

21 – Владика Августин очолив збори духовенства Львівської єпархії, в яких взяли участь представник відділу у справах релігій ЛОДА Паньків Б.М. та заступник Турківської РДА Височанська М.Г.

22 – У м. Києві архієпископ Августин взяв участь у роботі круглого столу з проблемних питань щодо проекту концепції державної політики стосовно релігії і Церкви.

23 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин разом з відповідальним секретарем Синодального відділу УПЦ по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України капітаном 1 рангу запасу Кулакевичем В.С. перебував у м. Мінську, Білорусь, з нагоди 25-річчя архієрейського служіння на землі Білої Русі Високопреосвященнішого митрополита Мінського і Слуцького Філарета, Патріаршого екзарха всія Білорусі. Був присутній на зустрічі Президента Білорусі Лукашенка О.Г. з членами Синоду Білоруської Православної Церкви і церемонії нагородження ювіляра – Високопреосвященнішого митрополита Філарета державним орденом Франциска Скорини і святковому прийомі. Увечері разом з іншими архієреями співслужив Високопреосвященнішому митрополиту Філарету на Всеношній у свято-Духівському кафедральному соборі.

24 – Архієпископ Августин разом з іншими архієреями і сонмом духовенства співслужив на Божественній літургії Високопреосвященнішому митрополиту Філарету у свято-Духівському кафедральному соборі у м. Мінську і вручив ювіляру, за дорученням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира, нагороду Української Православної Церкви – орден преподобного Нестора Літописця 1 ст. Потім у реабілітаційному центрі „Дом милосердия” відбувся духовний концерт, а також святковий прийом з нагоди ювілею.

25 – У м. Києві архієпископ Августин вручив церковні нагороди представникам державної служби боротьби з економічною злочинністю. Потім разом з Високопреосвященнішим архієпископом Переяслав-Хмельницьким Митрофаном у співслужінні сонму духовенства звершили Всеношну у Трапезній церкві Києво-Печерської лаври.

26 – За благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин та архієпископ Митрофан у співслужінні сонму духовенства звершили Божественну літургію у Трапезній церкві Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Цього ж дня Владика Августин мав зустріч з народним депутатом України Писаренком А.Г.

27 – Архієпископ Августин, за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона, відвідав свято-Ольгинську парафію у м. Коростені Житомирської області.

28 – У Києво-Печерській Лаврі архієпископ Августин мав зустріч з генерал-полковником Палієм В.М. Також зустрівся з заступником голови селянської спілки Рибіним В.І. Також дав інтерв'ю для радіопрограми „Ера”. Цього ж дня взяв участь у засіданні духовної ради Всеукраїнського міжконфесійного військово-християнського братства.

29 – У м. Львові архієпископ Августин провів нараду усіх відділів Львівської єпархії. Увечері у свято-Георгіївській церкві відправив молебень з акафістом перед Почаївською іконою Божої Матері.

30 – Владика за участю духовенства та вірних зустрів кровоточиву ікону Спасителя та мироточиві ікони Божої Матері і святителя Миколая, які на запрошення Владики привезли до Львова з Оренбурзької області, і звершив молебень.

31 – Владика мав зустріч з Генеральним директором державного авіапідприємства „Львівські авіалінії” Загревою Л.Ю. Потім прийняв голову правління Галицького авіаційно-технічного товариства п. Я. Янчака. У свято-Георгіївській церкві у м. Львові Владика відправив заупокійне вечірнє богослужіння.

На початок сторінки