Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2009 р.   2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


жовтень 2009 р.

1 (чт) – У Львівському єпархіальному управлінні відбулись збори співробітників, які провів архієпископ Августин.

2 (пт) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові відбулися збори працівників свято-Георгіївської церкви, які провів архієпископ Августин. Потім він прийняв представників православної громади на честь ікони Божої Матері «Утоли моя печалі» з м. Миколаєва Львівської області, а також – голову Львівського регіонального відділу УФ РНСБ Мальсагова В.Б. Цього ж дня мав зустріч з Головою Державного комітету України у справах національностей та релігій Решетніковим Ю.Є., начальником управління у справах національностей і релігій Львівської ОДА Курашем Р.І.

3 (сб) – У м. Києві у Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками військових та силових структур.

4 (нд) – У м. Києві за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Покровській церкві Головного військово-медичного центру (госпіталі) МО України, а також звершив таїнство Вінчання.

             

Потім на запрошення громадської організації «Товариство ветеранів розвідки Військово-Морського Флоту» взяв участь у презентації документального фільму «Забута флотилія», створеного спільно з ТРК «ГЛАС» у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України. Товариство ветеранів нагородило Владику Августина пам'ятною медаллю «За особистий вклад у збереження пам'ятників військової історії».
Цього ж дня у Синодальному військовому відділі мав зустрічі з представниками державної влади.

     

5 (пн) – Архієпископ Августин з дозволу Високопреосвященнішого архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона очолив Божественну літургію і панахиду у свято-Михайлівській церкві у с. Мелені Коростенського району Житомирської області з нагоди 9-ї річниці з дня смерті його батька протоієрея Іоанна Маркевича.

         

6 (вт) – На запошення керівництва, і особисто п. Дякович М. М. архієпископ Августин відвідав Почесне Консульство Федеративної Республіки Німеччина у м. Львові з нагоди Дня німецької єдності. У Львівській владика Августин єпархії приймав відвідувачів.

7 (сд) – У м. Києві у Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками силових структур. Цього ж дня відвідав Донський чоловічий ставропігіальний монастир у м. Москві.

8 (чт) – 12 (пн) – Архієпископ Августин взяв участь у роботі VII щорічної сесії Родоського форуму Всесвітнього громадського форуму «Діалог цивілізацій» на о. Родос (Греція), де виступив з доповіддю «Відповідь Православ'я на кризу життєвих ідей суспільства».

             

13 (вт) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин мав зустріч з начальником управління у справах національностей і релігій Львівської ОДА Курашем Р.І. Цього ж дня очолив всеношну у свято-Покровській церкві у м. Бориславі.

       

14 (сд) – Владика Августин звершив святкову Божественну літургію з хресним ходом у свято-Покровській церкві у м. Радехові і освятив поклонний хрест, який був встановлений біля церкви.

             

15 (чт) – У м. Києві архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, де був на прийомі у Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. У Синодальному військовому відділі мав робочі зустрічі з представниками військових формувань і громадських організацій.

   

16 (пт) – На запрошення митрополита Кримського і Сімферопольського Лазаря та командування Симферопільського військового госпіталю архієпископ Львівський і Галицький Августин разом з керівниками Автономної республіки Крим, Сімферополя, співробітниками шпиталю, лікарями з інших медичних закладів, а також священиками Кримської єпархії взяв участь в урочистостях з нагоди присвоєння Сімферопольському військовому госпиталю №386 імені святителя Луки (Войно-Ясенецького). Урочистості розпочалися з покладання квітів до встановленої на будівлі лікарської установи меморіальної дошки в пам'ять про те, що в 1946-1947 роках тут працював визначний Архіпастир і хірург святитель Лука — професор медицини Валентин Феліксович Войно-Ясенецький. Потім владики Лазар і Августин, у співслужінні кліриків єпархії, відправили молебень перед іконою угодника Божого з часткою його чесних мощей. Вперше в новітній історії пострадянських країн ім'я православного святого присвоєне військовому закладу. Відбулося це з ініціативи Кримської єпархії, православних лікарів 386-го військового шпиталю на чолі з начальником полковником медичної служби Ігорем Данильчуком, а також за сприяння Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Указ № 689/2009 «Про присвоєння імені святителя Святителя Луки (професора В.Ф. Войно-Ясенецького) 386-му військовому шпиталю Військово-медичного клінічного центру Кримського району» оголосив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Леонід Жунько. Владика Августин зачитав вітальну адресу Блаженнішого Митрополита Володимира на ім'я начальника шпиталю полковника Ігоря Данильчука та військових лікарів. Потім архієпископ Августин разом із заступником начальника Української Військово-медичної Академії полковником Гончаренком І.Ф. на запрошення Високопреосвященнішого митрополита Лазаря відвідав єпархіальне управління.

           

17 (сб) – Зранку Владика Августин молився у соборі свято-Троїцького монастиря у м. Симферополі. Цього ж дня у м. Києві у Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками силових структур. Цього ж дня архієпископ Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

18 (нд) – Владика звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, на якому рукопоклав у сан диякона Василія Шубчинського, а увечері – молебень з акафістом у цьому ж храмі.

19 (пн) – Владика відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру, і Почаївську Духовну семінарію, де прочитав учням лекції з Порівняльного богослов'я.

20 (вт) – Архієпископ Августин відвідав Генеральне Консульство Російської Федерації у м. Львові, де привітав з 58-річницею з дня народження Генерального Консула Гузєєва Є.Ф. Цього ж дня у Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв відомого виконавця духовних пісень священика Сергія Кисельова, концерт якого відбувся у м. Львові. Також мав зустріч з генерал-лейтенантом Коберським Л.В., де обговорювались питання пов'язані з організацією паломництв за участю військовослужбовців.

       

21 (сд) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин приймав відвідувачів.

22 (чт) – За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Овруцького і Коростенського Віссаріона владика Августин очолив Божественну літургію і заупокійну літію у свято-Миколаївській церкві у м. Олевську Житомирської області. На вечірньому богослужінні молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

     

23 (пт) – На запрошення Високопреосвященнішого мирополита Луцького і Волинського Ніфонта, архієпископ Августин співслужив йому і Високопреосвященнішим архієпископам: Рівненському і Острозькому Варфоломію, Сарненському і Поліському Анатолію, Преосвященнішим єпископам: Туровському і Мозирському Стефану, Володимир-Волинському і Ковельському Никодиму, Шепетівському і Славутському Володимиру на Божественній літургії з хресним ходом у церкві «Всіх волинських святих» у м. Луцьку Волинської обл.

               

24 (сб) – Архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. У Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками військових ветеранських організацій.

25 (нд) – У м. Чернігів на запрошення Преосвященнішого єпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського Амвросія архієпископ Августин взяв участь в урочистостях з нагоди прославлення у лику місцевошанованих святих Чернігівської єпархії архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського) (+9.08.1866) Разом з іншими архієреями: митрополитом  Дніпропетровським і Павлоградським Іринеєм, архієпископами Волоколамським Іларіоном, Тульчинським і Брацлавським Іонафаном, Білоцерківським і Богуславським Митрофаном, Чернігівським і Новгород-Сіверським Амвросієм, Конотопським і Глухівським Лукою, єпископом Брянським і Севським  Феофілактом, Святогірським Арсенієм, Туровським і Мозирським Стефаном, Ніжинським і Прилуцьким Іринеєм, Макарівським Іларієм, Переяслав-Хмельницьким Олександром, а також духовенством чернігівської та сусідніх єпархій співслужив Блаженнішому Митрополиту Володимиру на Божественній літургії у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Чернігова.
Наприкінці богослужіння, Митрополит Володимир поздоровив духовенство і боголюбиву паству із прославленням ще одного угодника Божого. Керуючий Чернігівською єпархією владика Амвросій від імені духовенства та віруючих Чернігівщини подякував Предстоятелю за його труди і молитви і подарував йому образ святителя Філарета Чернігівського із часткою мощей святого. Ікону новопрославленого святого з часточкою мощей отримав у подарунок так як і інші архієреї, і владика Августин.

 

26 (пн) – У Львівському єпархіальному управлінні відбулось засідання видавничого відділу єпархії та редакційної ради газети «Світло Православія». На засіданні була утворена цензорна комісія Львівської єпархії, прийняте рішення щодо нового складу редакційної ради, обговорено план діяльності.

27 (вт) – 28 (сд) – Архієпископ Августин приймав відвідувачів у Львівському єпархіальному управлінні.

29 (чт) – У м. Києві у Синодальнгому військовому відділі відбулись зустрічі з представниками силових структур і громадських організацій.

30 (пт) – У м. Вінниці на запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона та голови оргкомітету д.п.н., професора Д.Чернілевського архієпископ Августин взяв участь у роботі VI Міжнародної науково-методичної конференції «Духовно-моральне виховання і професіоналізм особистості в сучасних умовах» у Центрі міжнародного співробітництва у справі креативної педагогіки (у складі Вінницького соціально-економічного інституту, Університету «Україна», Вінницької філії Університету сучасних знань Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Вінницького коледжу менеджменту Вінницької єпархії УПЦ. Метою проведення конференції було об'єднання творчих зусиль викладачів, учених, діячів культури, релігії на вивчення і розповсюдження досвіду духовно-моральної і професійної підготовки особистості сучасного фахівця в освіті шляхом привернення уваги державних, освітньо-соціальних інститутів, Церкви в моральному виховному процесі. Владика виступив з доповіддю «Доцільність і можливість відтворення візантійсько-руської моделі симфонії Церкви і держави».

   

31 (сб) – Архієпископ Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки