Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2009 р.   2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


листопад 2009 р.

1 (нд) – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, під час якої звершив чин рукоположення у священика диякона Василія Шубчишина. Після богослужіння як і в усіх православних храмах України, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви була звершена спеціальна молитва – «Молебное пение во время губительного поветрия и смертоносныя заразы», яке традиційно відправляється в Православній Церкві під час розповсюдження небезпечних хвороб.
Після закінчення Літургії в приміщенні Львівського єпархіального управління УПЦ за проханням голови правління Союзу православних батьків Львівщини Віктора Зуєва відбулася зустріч начальника штабу військово-патріотичного руху «Стяг» Сергія Левицького та помічника начальника штабу Анастасії Цветковської з архієпископом Львівським і Галицьким Августином. На зустрічі були присутні також голова православного військового братства Олексій Кузнєцов, член ради Львівського Суворовського клубу Олег Ястремський та голова правління Союзу православних батьків Львівщини Віктор Зуєв.
Члени штабу поінформували Владику про історію створення руху і початок роботи штабу військово-патріотичного руху «Стяг». Присутні голова військового братства Олексій Кузнєцов та член ради Суворовського клубу Олег Ястремський висловили свою готовність підтримати починання молоді.
Владика Августин висловив своє бачення подальшого розвитку цього молодіжного служіння. За словами Архієпископа, цей рух має стати військово-спортивно-морально-історично-патріотичним, тобто мати за змістом всі ці п'ять складових частин виховання молоді. Архієпископ Августин просив старших товаришів надати всю необхідну допомогу в роботі штабу і руху молоді в цілому, а для повної ясності підготувати концепцію розвитку військово-патріотичного руху «Стяг». Владика благословив подальшу співпрацю молоді і військовиків. Увечері Владика очолив «Молебное пение во время губительного поветрия и смертоносныя заразы».

               

3 (вт) – Владика Августин звершив вечірню і утреню з полієлеєм у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

4 (сд) – Архієпископ Августин молився на Боженственній літургії у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Сьогодні з благословення Владики відбувся хресний хід навколо м. Львова, у якому взяли участь духовенство і парафіяни свято-Георгіївської і свято-Троїцької парафій м. Львова. Перед тим, як вирушити у хресний хід, вірні взяли участь у молебні, який звершив архієпископ Августин у свято-Георгіївській церкві. Очолив хресний хід настоятель свято-Троїцької парафії протоієрей Володимир Шарабура. Протоієрей Іоан Синчук, священик Василій Марунчак з групою вірних навколо міста пронесли наступні святині: Хрест із часточкою Животворящого Хреста Господнього, ікону Божої Матері «Почаївська» та ікону Божої Матері «Казанська», свято якої відзначається цього дня, ікону Галицьких святих і часточки мощей святої великомучениці Варвари та Києво-Печерських святих.
Прочани також несли ікону з часточкою мощей святителя Філарета Чернігівського, який був прославлений 25 жовтня ц.р. Він загинув під час епідемії, допомагаючи хворим. Під час хресного ходу прочани робили належні зупинки і молилися про припинення епідемії грипу.

       

5 (чт) – у свято-Георгіївській церкві у м. Львові була звершена, за звичаєм, Божественна літургія за древнім чином святого апостола Якова, брата Господнього, яку очолив Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин. Йому співслужили обласний благочинний протоієрей Стефан Хомин, протоієрей Ігор Щирба, протоієрей Богдан Паращак, протоієрей Володимир Шарабура, священик Сергій Рєзніков, протодиякон Олександр Бабій. Богослужіння супроводжував співом архієрейський хор під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука.
Проповідь про життя, служіння і мученицьку кончину святого апостола Якова виголосив протоієрей Стефан Хомин. Після закінчення Літургії Владика Августин розповів про Літургію св. апостола Якова. У Львівському єпархіальному управлінні владика Августин прийняв Вовка Р.В. і Войтовича В.В. представників Львівської філії Українського Біблійного товариства, членів Міжнародного благодійного фонду «Людина та її світогляд».

       

6 (пт) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові владика Августин очолив вечірнє заупокійне богослужіння. У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв головного редактора і креативного директора журналу «DE dessllusionist» Роксолану Чернобу (м. Москва, Росія).

7 (сб) – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію і вселенську панахиду у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

8 (нд) – Архієпископ Августин відвідав м. Великі Мости Львівської обл., де у свято-Успенській церкві очолив Божественну літургію. Йому співслужив обласний благочинний протоієрей Стефан Хомин і духовенство Львівської єпархії. Владика привітав настоятеля, протоієрея Димитрія із 50-річчям з Дня народження та 10-річчям освячення церкви і вручив йому нагороду Блаженнішого Митрополита Володимира – орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеню. Архієпископ Августин освятив нові настінні розписи, виконані у традиційному візантійському стилі. Іконописцям О.Туманову та Р.Батищеву, які розписували храм, архипастир вручив нагороди Блаженнішого Митрополита Володимира – благословенні грамоти. Вручив свої благословенні грамоти іконописцям. Отець Димитрій вручив Владиці Августину подарунок від усіх парафіян – нові архієрейські ризи, які Владика освятив перед початком Божественної літургії на середені церкви, хоча зазвичай це відбувається у алтарі.

           

9 (пн) – Увечері владика Августин звершив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

10 (вт) – Архієпископ Августин очолив Божественну літургію у домовій церкві св. мц. Параскеви П'ятниці у с. Стоянові Радехівського району Львівської області. Перед початком богослужіння Владика освятив «Голгофу» – Розп'яття Спасителя з предстоящими – зображеннями Божої Матері і святого Іоанна Богослова. Після Літургії нагородив ювілейним орденом УПЦ «450 років принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері» Захарченка В.Л. та своїми архієрейськими грамотами активних парафіян. Також Владика привітав з Днем народження благочинного Стрийського округу мітрофорного протоієрея Віктора Путятицького, який співслужив під час Літургії. Потім Владика відвідав місце будівництва храмового комплексу.

             

11 (сд) – у Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин приймав відвідувачів.

12 (чт) – Владика відвідав Львівський свято-Преображенський жіночий монастир, де привітав священика і духівника монастиря Зиновія Курила з Днем Ангела.

     

14 (сб) – Владика Августин звершив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

15 (нд) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. У Львівському єпархіальному управлінні прийняв президента Федерації Скаутів «Галицька Русь» Кирила Арбатова Звершив вечірнє богослужіння у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика направив лист співчуття з приводу смерті Його Святості, Святішого Патріарха Сербського Павла, Предстоятеля Сербської Православної Церкви

 

16 (пн) – Владика приймав відвідувачів у Львівському єпархіальному управлінні.

17 (вт) – Відвідав свято-Михайлівську парафію у с. Мелені Коростенського району Житомирської області.

18 (сд) – У м. Києві архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. У Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками військових формувань. Відвідав Верховну Раду України, де спілкувався з депутатами.

19 (чт) – У м. Києві з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, відбулися щорічні збори військового духовенства Української Православної Церкви. Відкрив перше засідання заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, настоятель Богоявленського храму при Національному університеті внутрішніх справ священик Віталій Приходько. Він розповів присутнім про головні заходи, ініційовані та проведені цією церковною структурою протягом 2009 року. Потім священики ділилися своїм досвідом і напрацюваннями у напрямку здійснення пастирської опіки над військовослужбовцями та правоохоронцями. Говорили і про проблеми, що виникають у процесі діяльності, пропонували шляхи вдосконалення співпраці Церкви з військом. В рамках заходу відбулася міні-презентація відродженого журналу «Віра і честь». Кожен військовий священик отримав по два примірника видання. Головний редактор «В/Ч» Олександр Андрущенко розповів учасникам зборів про видавничі проекти, над створенням яких нині працює Синодальний військовий відділ УПЦ. Мова йде про збірник «Церква та армія. Віхи співпраці у 2009 році», «Календар військового священика», «Повний Молитовник православного воїна», «Житія святих воїнів» (українською мовою), «Військове духовенство Української Православної Церкви» тощо. Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин закликав керівників і представників єпархіальних військових відділів долучитися до цієї роботи.
Також був презентований проект «Паломницька поїздка на Святу Землю для військових священиків, офіцерів Збройних Сил України та співробітників правоохоронних органів», який планується здійснити у грудні 2009 року. У зв'язку з тим, що у 2010 році відзначатиметься 65-річчя Великої перемоги радянських військ над німецько-фашистськими загарбниками у планах Синодального військового відділу УПЦ багато заходів та акцій, значна частина яких буде проведена в єпархіях Української Православної Церкви.
Потім архієпископ Августин розповів про діяльність Духовної Ради при Міністерстві Оборони України, пояснив священнослужителям, якими нормативно-правовими актами вони мають користуватися при здійсненні свого служіння у війську. Головною темою останнього засідання, що відбулося цього дня стало питання почергового використання культових споруд, що знаходяться на базі військових частин.
У другій половині дня робота зборів продовжилася в столичному Будинку офіцерів. Тут виступили офіцери Збройних Сил і співробітники Міністерства внутрішніх справ, які вже багато років поспіль співпрацюють з Синодальним військовим відділом УПЦ.

     

20 (пт) – У м. Києві продовжили роботу щорічні збори військового духовенства. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври. Після богослужіння в конференц-залі Київської Митрополії відбулося заключне робоче засідання зборів. Насамкінець керівників і представників єпархіальних військових відділів у своїй предстоятельській резиденції у Києво-Печерській Лаври прийняв Блаженніший Митрополит Володимир. Від імені делегатів Зборів архієпископ Августин привітав Першосвятителя з Днем народження. На згадку про зустріч Блаженніший Митрополит Володимир подарував гостям книжки «Житія святителя Димитрія Ростовського» сучасною українською та російською мовами, а також диск із акафістом святителю Миколаю у виконані хору Київського Свято-Троїцького Іонинського чоловічого монастиря.

             

21 (сб) – Архієпископ Августин відслужив молебень у свято-Михайлівській церкві у с. Піщани Стрийського району, і вручив парафіянам нагороду Блаженнішого Митрополита Володимира – його благословенну грамоту за сумлінно виконані реставраційні роботи. Потім переїхав у с. Верчани Стрийського р-ну, де у свято-Михайлівській церкві звершив Божественну літургію з водосвятним молебном і хресним ходом. Після богослужіння Владика вручив орден «450 років принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері» Самоїл Ганні Юр'ївні, а парафіянам – благословенну грамоту Блаженнішого Митрополита Володимира.

                 

22 (нд) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім привітав відомого лемківця Когута П.М. з 90-річчям з Дня народження і вручив орден святого рівноапостольного князя Володимира. Увечері молився у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

       

23 (пн) – У свій 74-й День народження Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври у співслужіні правлячих архієреїв і духовенства Київської єпархії. Також за богослужінням молилися голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ архієпископ Волоколамський Іларіон і архієпископ Канадський і Оттавський Серафим. Цього ж дня Владика Августин взяв участь в урочистій Академії з нагоди Дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира в національній філармонії України. У рамках заходу присутні слухали ораторію «Страсті по Матфею» архієпископа Волокаламського Іларіона (Алфеєєва).

   

24 (вт) – У м. Києві в актовому залі Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира відбулось розширене засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому  архієпископ Львівський і Галицький Августин звітував як голова Синодального відділу і Представник Блаженнішого Митрополита Київського у Верховній Раді України про діяльність своїх структур, що була здійснена протягом 2009 року. Цього ж дня владика Августин відвідав спецпідрозділ «Альфа» і освятив приміщення. У Синодальному військовому відділі мав зустріч з представниками силових структур.

             

25 (сд) – Увечері архієпископ Августин молився у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

26 (чт) – Владика очолив збори працівників Львівської єпархії.

27 (пт) – У Львівському єпархіальному управлінні владика Августин прийняв голову Західного регіонального управління Всеукраїнського Міжконфесійного релігійного християнського-військового братства Давидова Ю.С.

28 (сб) – На запрошення Львівської Обласної Державної Адміністрації і Львівської обласної ради архієпископ Августин разом з секретарем єпархії протоієреєм Богданом Біласом взяв участь у реквіємі з вшанування пам'яті жертв голодоморів, що відбувся у Львівському Національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Цього ж дня молився на всеношній у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

29 (нд) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім Владика відвідав урочистий бенефіс Федора Стригуна – виставу «У.Б.Н.» Г.Тельнюка у Національному Академічному Українському Драматичному театрі імені Марії Заньковецької, де привітав Стригуна Ф.М. з 70-річчям і вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Володимира – орден святого рівноапостольного князя Володимира.

   

30 (пн) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин прийняв о. Раймунда Пупковського та свящ. Григорія Драуса. Цього ж дня взяв участь в урочистостях з нагоди 70-річчя з Дня заснування Львівського клінічного госпіталю Державної прикордонної служби України. 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки