Хроніка Львівської єпархії

Української Православної Церкви

2006 р.   2005 р.   2004 р.   2003 р.
  2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


грудень 2005 р.

1 (чт) – В день солідарності з ВІЛ-позитивними особами, за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина у свято-Георгіївській церкві у м. Львові відслужено молебень за хворих на СНІД та ВІЛ-позитивних. Цього ж дня диякон Олександр Іванченко від імені Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина був на церемонії прощання з колишнім губернатором Львівщини Степаном Сеньчуком, котрий трагічно загинув від рук убивць, і висловив співчуття рідним покійного.

1-2 – Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції „Мультикультуралізм і етнополітичні моделі ХХІ століття”, яка відбулася у Женеві (Швейцарія). Після конференції з частиною її учасників прибув до м. Москви.

2 (пт) - За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина у Львівській єпархії пройшов семінар для священнослужителів на тему: „Участь Української Православної Церкви у протидії торгівлі людьми”, організований Відділ благодійності та соціального служіння при Священному Синоді УПЦ спільно з Міжнародною організацією міграції.

3 (сб) – У м. Києві Владика Августин взяв участь у всеукраїнській конференції „Аборт: заперечення права на життя”, яка відбулася в Українському Домі. Також відвідав відділ виконання рішень державної виконавчої служби м. Києва Міністерства юстиції України, де мав зустріч з співробітниками. Увечері молився на всеношній у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

4 (нд) – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, а увечері – молебень з акафістом.

5 (пд) – У м. Львові Голова Синодального відділу Української Православної Церкви по взаємодії з Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь в урочистостях з нагоди дня Збройних Сил України. Владика в знак благословення вручив командувачу військами ЗОК МО України генерал-лейтенанту Куцину М.М. ікону Божої Матері „Державна Київська”.

6 (вт) – Владика відвідав свято-Успенську Почаївську Лавру, де мав зустріч з Високопреосвященнішим митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм, Високопреосвященніший архієпископом Тернопільським і Кременецьким Сергієм, Високопреосвященніший архієпископом Овруцьким і Коростенським Віссаріоном та Преосвященнішим єпископом Почаївським Володимиром. Потім прочитав лекції з порівняльного богослов'я студентам Почаївської духовної семінарії та мав розмову з ректором ПДС архімандритом Нафанаїлом та інспектором ПДС протоієреєм Олегом Плаксієм.

7 (сд) – На запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Рівененського і Острозького Варфоломія Владика Августин співслужив Владиці Варфоломію на Божественній літургії у свято-Катериненській церкві у м. Здолбунові Рівненської області. За Божественною літургією Владика рукопоклав у сан диякона Сергія Перця.

8 (чт) – У м. Києві архієпископ Августин провів наради і робочі зустрічі з представниками командування силових структур та священиками, що проводять духовно-пастирську роботу у військових формуваннях. Цього ж дня Владика мав зустріч з президентом Українського християнського військового братства полковником запасу Лисенком С.П.

9 (пт) – У м. Києві Владика мав зустріч з представниками духовенства та військових формувань. На вечірньому богослужінні молився у Хресто-Воздвиженській церкві Києво-Печерської лаври.

10 (сб) – На запрошення Високопреосвященнішого архієпископа Рівененського і Острозького Варфоломія Владика Августин співслужив Владиці Варфоломію на Божественній літургії у свято-Варваринській церкві у с. Старий Корець Рівненської області. За Божественною літургією Владика рукопоклав у сан диякона Юрія Ломаку.

11 (нд) – Владика звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Цього ж дня Владика прийняв настоятельку свято-Преображенського жіночого монастиря монахиню Варвару.

12 (пд) – Владика у м. Львові прийняв головного редактора газети „Русский вестник” Шерешкова С.І. Цього ж дня Владика мав зустріч з заступником командувача Повітряними Силами України – начальником авіації генерал-майором Синенком Ю.М.

13 (вт) – У м. Москві архієпископ Августин був присутній на урочистостях з нагоди нагородження лауреатів премії святого апостола Андрія Первозванного, що відбулися у Державному Кремлівському палаці. Відвідав Московську Патріархію, де його прийняв Керуючий справами УПЦ Високопреосвященніший митрополит Клімент, а також Високопреосвященніший архієпископ Істринський Арсеній.

14 (сд) – У м. Києві Владика мав зустріч з Керуючим справами Української Православної Церкви Високопреосвященнішого архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана. Також у Синодальному військовому відділі прийняв представників військових формувань.

15 (чт) – Владика у м. Києві взяв участь у першій міжнародній конференції „Перспективи розвитку громадського контролю в системі кримінального покарання в Україні”.

16 (пт) – З нагоди 40-го дня від кончини настоятеля парафії протоієрея Іоана Соболевського Владика очолив заупокійну Божественну літургію та панахиду у свято-Михайлівській церкві у с. Шандровці Турківського району Львівської області. Після Богослужіння відбулися збори релігійної громади. Цього ж дня у свято-Георгіївській церкві у м. Львові всеношну звершили Високопреосвященніший архієпископ Сумський і Охтирський Марк, Високопреосвященніший архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній та Преосвященніший єпископ Шаргородський Пантелеімон за участю сонму духовенства.

17 (сб) - З нагоди дня пам'яті святої великомучениці Варвари Високопреосвященніший архієпископ Сумський і Охтирський Марк, Високопреосвященніший архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній, Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин та Преосвященніший єпископ Шаргородський Пантелеімон за участю сонму духовенства відправили Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім Владика також мав зустріч з командувачем Повітряними Силами „Захід” генерал-майором Осипенком П.М.

18 (нд) – Владика очолив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові, увечері - всеношну.

19 (пд) – На запрошення начальника навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна у м. Боярці Київської області полковника Гоголя М.Г. архієпископ Августин у співслужінні сонму духовенства звершив Божественну літургію з хресним ходом, на якій обов'язки іподияконів та хористів виконували ліцеїсти. Потім архієпископ Августин вручив ліцеїстам іконки і подарунки. Цього ж дня архієпископ Августин був присутній на урочистостях з нагоди Дня міліції, які відбулися у національному палаці „Україна”. Мав розмову з Міністром внутрішніх справ України Луценком Ю.В. Та Міністром оборони України Гриценком А.С.

20 (вт) – У м. Києві Владика був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Цього ж дня Владика зустрівся з виконавчим директором Української місії тюремного служіння Васильчуком Ю.А. У свято-Іллінській церкві у м. Києві звершив заупокійну літію біля тіла спочилого колишнього Голови Державного Департаменту України з питань виконання покарань генерал-полковника Льовочкіна В.А.

21 (сд) – У Львівському єпархіальному управлінні Владика прийняв Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Білорусь в Україні п. Величка В.В., якого супроводжували почесний консул Республіки Білорусі у м. Львові п. І. Дротик і голова білоруської общини генерал-майор у відставці С. Куліков. Також прийняв настоятельку свято-Преображенського жіночого монастиря монахиню Варвару та головного редактора газети „Світло Православ'я” протоієрея Богдана Хилинського.

22 (чт) – Архієпископ Августин у м. Києві відвідав Верховну Раду України, де мав з народним депутатом Морозом В.Р. Потім у Синодальному військовому відділі нагородив Митрополичими грамотами ветеранів Військово-морського флоту: капітана І рангу у відставці Шапошникова О.М. і капітана ІІ рангу у відставці Школенка О.М. Після нагородження Владика Августин привітав нагороджених офіцерів, а вони розповіли йому про поточну діяльність Київської громадської організації „Товариство ветеранів розвідки Військово-морського флоту”, зокрема, у справі виявлення місць загибелі моряків під час Великої Вітчизняної війни. Також йшлося про реставрацію єдиного, що зберігся, військового корабля – монітора, який знайдено зусиллями товариства. Цього ж дня відбулася зустріч представників Церков і релігійних організацій з Міністром оборони України Анатолієм Гриценком. Українську Православну Церкву представляв голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин. В ході зустрічі розглядалися питання про духовно-пастирське забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, створення християнської програми морального виховання військовослужбовців, а також йшлося про створення міжконфесійної ради при Міністрові оборони. Після розгляду зазначених питань Міністр Анатолій Гриценко подарував гостям книги.

23 (пт) – У м. Києві Владика зустрівся з представниками силових структур, відвідав прес-службу Української Православної Церкви, а також Київську міську лікарню №12.

24 (сб) – У м. Києві з нагоди закінчення року архієпископ Августин разом з іншими архієреями і сонмом духовенства співслужив Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Володимиру на молебні біля пам'ятника святому рівноапостольному князю Володимиру, де були присутні представники влади. Потім Владика був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Цього ж дня Владика мав зустріч з заступником голови ОГ „Путь православних” Болдиревим Ю.О. Увечері у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив всеношну.

25 (нд) – Владика у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив Божественну літургію, а увечері – молебень з акафістом. Цього ж дня Владика зустрічався з викладачем Московського свято-Тихоновського православного гуманітарного університету Гайдою Ф.О. Студенти Вищих Богословських Курсів складали черговий іспит.

26 (пд) – У м. Києві архієпископ Августин був на прийомі у Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира. Потім архієпископ Августин взяв участь у благодійній акції, яку провела дружина Президента України п. Катерина Ющенко та Міністр внутрішніх справ України п. Луценко Ю.В. у юридичному ліцеї при НАВС.

27 (вт) – У м. Києві у Синодальному військовому відділі архієпископ Августин дав інтерв'ю для телебачення. Також відвідав свято-Іллінську церкву. Потім разом з заступником Голови Державного Департаменту України з питань виконання покарань п. Н. Калачник взяв участь у відкритті виставки художніх робіт неповнолітніх засуджених, що відбувають покарання у виправних колоніях. Також мав зустріч з заслуженим діячем мистецтв України академіком В. Слєпченком. Потім в „Укрінформ” мав зустріч з Главою УГКЦ кардиналом Любомиром Гузирем та єпископом Луцьким РКЦ Маркіяном Трофим'яком.

28 (сд) – Архієпископ Августин у складі делегації, яку очолив заступник начальника генштабу ЗС України генерал-лейтенант Саковський Г.А., прибув до Косово, Сербія, де відвідав бази українських миротворців і мав зустріч з командуванням і особовим складом Укрполбату.

29 (чт) – Архієпископ Августин відвідав Посольство України у м. Скоп'є, Македонія, де його прийняв Надзвичайний і Повноважний посол України у Македонії п. В. Москаленко. Також мав зустріч з військовим аташе полковником В. Михайлевським. Цього ж дня архієпископ Августин звершив молебень у військовій каплиці Укрполбату в Косово, а також звершив таїнство Сповіді українських миротворців і провів з ними бесіду.

30 (пт) – Архієпископ Августин мав зустріч з миротворцями на літовищі Приштина, Косово. Цього ж дня провів нараду співробітників у м. Києві у Синодальному військовому відділі. Увечері у м. Львові у єпархіальному управлінні прийняв вихованців Почаївської Духовної семінарії, які мали виїзне практичне заняття у кафедральних соборах Вірменської Апостольської Церкви, Римо-Католицької Церкви і Української Греко-Католицької Церкви.

31 (сб) – Владика у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив всеношну та молебень на початок громадянського Нового року. 

На початок сторінки