Хроніка Львівської єпархії УПЦ

2009 р.   2008 р.   2007 р.   2006 р.   2005 р.   2004 р.
  2003 р.   2002 р.   2001 р.   2000 р.   1999 р.


грудень 2009 р.

1 (вт) – За благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Божествену літургію у Свято-Введенському чоловічому монастирі у м. Києві звершували архієпископ Львівський та Галицький Августин, архієпископ Бориспільський Антоній, а також єпископи: Уманський і Світловодський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Новокаховський і Генічеський Іоасаф, Переяслав-Хмельницький Олександр, Васильківський Пантелеімон, Городницький Олександр, у співслужінні духовенства Київської та інших єпархій та архімандрита монастиря Даміана (Давидова) з нагоди його 50-річчя. Після богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир відправив у храмі подячний молебень, після якого поздоровив отця Даміана з ювілеєм. За старанні труди у славу Святої Церкви Першосвятитель нагородив ювіляра орденом Святителя Димитрія (Туптала), митрополита Ростовського.

         

02 (сд) – На запрошення керівництва Навчально-наукового інституту підготовки слідчих і криміналістів Київського національного університету внутрішніх справ архієпископ Августин, його заступник, настоятель Богоявленського храму при КНУВС, священик Віталій Приходько, а також голова Синодального відділу у справах опіки пенітенціарною системою священик Віктор Яценко відвідали заклад з нагоди його 24-ї річниці з Дня заснування. Серед запланованих офіційних заходів два заходи стали результатом плідної співпраці Університету та Синодального військового відділу по взаємодії із Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. По-перше, перед строєм курсантів було звершено чин освячення штандарту Інституту, що став бойовим прапором цього підрозділу, оскільки працівники правоохоронних органів є завжди готовими захищати разом зі Збройними Силами нашу Батьківщину. Владика Августин закликав правоохоронців гідно нести свою службу, щоб жоден вчинок не заплямував честі прапору Інституту. По-друге, на території Інституту завершено першочергові роботи зі зведення храму на честь Різдва великого пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана». Тож в цей день було також звершено освячення  накупольного хреста храму, до якого після окроплення святою водою підійшли і вклонилися курсанти і офіцери. Освячений хрест було встановлено за допомогою підйомного крану на купол храму під спів студентів Київської Духовної Академії.

             

03 (чт) – Архієпископ Августин очолив всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

04 (пт) – Владика звершив святкову Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім відвідав Львівський клінічний госпіталь Державної прикордонної служби України, де його прийняв начальник госпіталю полковник медичної служби Карнаух М.І. На зустрічі зі співробітниками Владика привітав їх з 70-річчям з Дня заснування госпіталю і подарував ікону Пресвятої Богородиці «Курська-Корінна», а також вручив свої Благословенні грамоти групі військових лікарів. Цього ж дня на запрошення Командувача військ Західного оперативного командування Збройних Сил Українигенерал-лейтенанта Куцина М.М. архієпископ Августин взяв участь в урочистостях з нагоди 18-ї річниці Збройних Сил України, що відбулися у приміщенні Львівського національного театру опери та балету ім. С.Крушельницької. Після цього на запрошення Генерального Консула Республіки Польща у Львові пана Гжегожа Опалінського взяв участь в урочистостях з нагоди Національного Свята Незалежності.

       

05 (сб) – У м. Києві архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь в урочистостях з нагоди прийняття присяги молодих воїнів Президентського полку. Цього дня присягу складали 364 новобранці Збройних сил України. Від керівництва Збройних Сил на урочистостях був присутній Заступник командувача сухопутних військ генерал-лейтенант Пушняков А. С., також від депутатського корпуса воїнів привітав народний депутат України Валерій Коновалюк. Після урочистого мітингу Голова Синодального військового відділу закликав до молитви всіх присутніх на присязі батьків і близьких воїнів, після чого їх було окроплено святою водою. Також у заході взяв участь голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи священик Віктор Яценко. За сприянням в духовно-пастирській роботі серед особового складу командира Президентського полку полковника Віктора Плахтія було нагороджено орденом преподобного Іллі Муромця. У Синодальному військовому відділі Владика приймав представників військових, громадських та ветеранських організацій, вручав нагороди. Взяв участь у Всеукраїнській конференції Всеукраїнської спілки громадських організацій силових структур «Громадянська солідарність», яку очолює генерал-полковник Палій В.М.

           

06 (нд) – У свято-Георгіївській церкві у м. Львові архієпископ Августин звершив Божественну літургію. У Львівському єпархіальному управлінні відбулися збори церковної громади м. Жидачів Стрийського р-ну, які очолив Владика. Цього ж дня на запрошення командувача військ Західного оперативного командування генерал-лейтенанта Михайла Куцина владика Августин був присутній і виступив із архіпастирським словом на урочистому параді з нагоди відзначення 18-ї річниці створення Збройних Сил України, який відбувся біля пам'ятника Шевченку Т.Г.

   

         

Цього ж дня разом із головою військового братства на честь святого великомученика Димитрія Солунського Кузнєцовим О.І. владика Августин приймав президента Всеукраїнського військового християнського братства полковника запасу Лисенка С.П. та керівника Західного регіонального відділення підполковника Давидова Ю.С.

07 (пн) – Владика Августин відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру у Тернопільській області, а також Почаївську духовну семінарію, де читав лекції з Порівняльного богослов'я.

10 (чт) – У Львівській єпархії відбулися збори працівників, які очолив владика Августин.

12 (сб) – У м. Києві у Синодальному військовому відділі архієпископ Августин мав зустріч з представниками силових структур.

13 (нд) – у м. Москві (Росія), за благословенням Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирилла, архієпископ Августин звершив Божественну літургію у храмі Вознесіння Господня, що за Серпуховськими воротами, на якій йому співслужив настоятель храму, протоієрей Костянтин Татаринцев з сонмом духовенства.
Цього ж дня в Державному Кремлівському Палаці відбулася XVII церемонія вручення суспільної нагороди Міжнародної премії Андрія Первозванного «За Віру й Вірність». На запрошення Керівництва Фонду та особисто Голови Комітету та Центру національної слави Росії Атькова О.Ю. архієпископ Августин, який є одним із Лауреатів цієї премії поряд з Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, двічі героєм Соціалістичної праці СРСР, Президентом Академії Наук України Патоном Б.Є. та Головою правління, Генеральним директором ОАО «Мотор Січ», народним депутатом, Героєм України, академіком Академії транспорта Російської Федерації Богуслаєвим В. О., цього року взяв участь в урочистостях

     

Владика відвідав також Донський ставропігіальний чоловічий монастир, де його прийняв настоятель, архимандрит Агафадор (Маркевич).

     

14 (пн) – Архієпископ Августин відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. Також у Синодальному військовому відділі мав зустрічі із представниками силових структур .

     

15 (вт) – У Львівській єпархії відбулися збори працівників свято-Георгіївської церкви, а потім єпархіальні збори священства, які очолив архієпископ Августин. Цього ж дня Владика відвідав Повітряне Командування Повітряних Сил Збройних Сил України «Захід» імені Петра Франка з нагоди 5-річчя створення військового з'єднання. Владика вручив нагороду Блаженнішого Митрополита Володимира – орден Іллі Муромця – Командиру, генерал-лейтенанту Павловичу С.М. та орден «450 років перенесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері» – полковнику Кальчуку С.К., заступнику Командира з виховної роботи.

   

16 (сд) – Напередодні дня пам'яті святої великомучениці Варвари, яка вважається покровителькою шахтарів, архієпископ Августин відвідав шахту «Надія» у м. Соснівці, Сокальського району. Цього ж дня на шахті побував також Виконавчий директор Західного Регіонального Біблійного Товариства України Войтович В.В. Гостей прийняв директор шахти Криштопа М.Г. Владика Августин у присутності директора, інженерного складу і шахтарів звершив молебень. Богослужіння супроводжували співом півчі архієрейського хору, які прибули з Владикою зі Львова і хористи свято-Успенської церкви у м. Великі Мости. Архієпископ Августин звернувся до присутніх з архіпастирським словом, благословив їх. Владика вручив особливий подарунок для шахти – образ святої великомучениці Варвари з часткою мощей, які перебуватимуть у святому куточку приміщення адміністративного корпусу. Також подарував особисто директору ще одну ікону святої Варвари.
Директор шахти «Надія» Криштопа М.Г. вручив Владиці нагороду – відзнаку Міністерства Вугільної Промисловості України «Шахтарська слава» І-го ступеня, а також подарунок від шахтарів – пам'ятну статуетку “15 років Дню шахтаря».
Наприкінці зустрічі шахтарі отримали ще один подарунок від Біблійного товариства: п. Войтович В.В. вручив шахтарям примірники «Нового Заповіту».
Потім хористи під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука дали концерт, після якого співав хор школярів.

         

Цього ж дня архієпископ Августин дав інтерв'ю письменнику, телеведучому програм «Времечко», «Сегоднячко», «Професія - репортер» та інших Воєводіну І.В. для радіо «rusnovosti.ru». Автор подарував Владиці свою книжку «Я здесь».
Увечері Владика у співслужінні з Преосвященнішим єпископом Туровським і Мозирським Стефаном та із сонмом духовенства звершив святкову всеношну у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

17 (чт) – Високопреосвященніший архієпископ Хустський і Виноградівський Марк у співслужінні з Високопреосвященнішим архієпископом Августином, Преосвященнішим єпископом Мефодієм і Преосвященнішим єпископом Туровським і Мозирським Стефаном (Білорусь) звершив святкову Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

         

18 (пт) – Архієпископ Августин відвідаі телекомпанію «Глас», де відбувся запис телепередачі. У Синодальному військовому відділі мав зустрічі з представниками військових формувань. На запрошення Колегії МВС України архієпископ Августин відвідав урочистості з нагоди Дня міліції, які відбулися у Національному палаці мистецтв «Україна» у м. Києві.

19 (сб) – архієпископ Львівський і Галицький Августин відвідав с.Карів Сокальського району Львівської області, де у церкві святої великомучениці Параскеви-П'ятниці звершив святкову Божественну літургію. 26 липня цього року парафія відзначає 55 років з Дня народження настоятеля цього храму мітрофорного протоієрея Мирослава Кінаса. Беручи до уваги заслуги отця Мирослава перед Святою Православною Церквою і народом Божим, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир нагородив його орденом преподобного Нестора Літописця ІІ ступеня, а архієпископ Августин – своєю Благословенною грамотою. Вручення нагород не випадково відбулося цього дня, адже саме у день пам'яті святителя Миколая Мирлікійського Чудотворця 30 років тому отець Мирослав звершив першу Літургію у цьому храмі.

           

20 (нд) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Потім разом з начальником відділу у справах релігії Львівської ОДА Курашем Р.І. та представником Українського Біблійного товариства і Міжнародного благодійного фонду «Людина та її світогляд» Вовком Р.В. відвідав Личаківську виправну колонію № 30 з нагоди свята Біблії. Владика відслужив короткий молебень до Іісуса Христа, Богородиці та святих просвітителів рівноапостольних Кирила і Мефодія, перекладачів Священого Письма церковнослов'янською мовою. Молебень супроводжувався співом групи півчих архієрейського хору, який після богослужіння виконав церковні піснеспіви. Архієпископ Августин спілкувався з засудженими. Примірники Біблії, що їх подарували представники Біблійного Товариства, були передані для загального користування у бібліотеку установи. Владика дав інтерв'ю для Львівського телебачення.

       

23 (сд) – архієпископ Августин разом із секретарем Львівської єпархії, головою відділу з благодійності та соціального служіння протоієреєм Богданом Біласом, протодияконом Олександром Іванченком, представником Львівської митниці Пархоменко Г.Г., головою правління благодійного фонду «Кленовий лист» Білас М.І. і приватним підприємцем Барабаш І.С. та півчі архієрейського хору відвідали сиротинці м. Львова. Спочатку вони завітали до Будинку Дитини № 1, що на вул. Комаринця, 2-а, де гостей зустріла директор Лігостаєва А.Г. разом з вихователями та вихованцями закладу. Владика Августин вручив дітям подарунок – сучасний музичний центр. Від Львівської митниці діти отримали солодощі та фрукти.
Цього ж дня владика Августин з супроводжуючими особами відвідав ще один заклад – Дитячий будинок № 1, що на вул. Таджицькій, 23. Керівник закладу Черник М.С. і педагоги радо вітали гостей. Після виступу дітей архієпископ Августин вручив подарунки: сучасний музичний центр, солодощі та фрукти. В обох закладах гості радо спілкувалися з дітками, а після концертів владика Августин звертався з словом до вихователів та вихованців. На згадку про відвідини і у благословення архієпископ Августин подарував усім присутнім ікони, на яких зображений Господь наш Іісус Христос в оточенні дітей.

           

Цього ж дня Львівську єпархію з метою практичного заняття з Порівняльного богослов'я відвідали учні Почаївської духовної семінарії, які супроводжували співом Божественну літургію.

 

24 (чт) – У Синодальному військовому відділі архієпископ Августин мав зустрічі з представниками силових структур. Відвідав КДА і С, де його прийняв Ректор Високопреосвященніший архієпископ Бориспільський Антоній. Також відвідав Київський національний університет внутрішніх справ, де його прийняв проректор, начальник навчально-наукового Інституту підготовки кадрів громадської безпеки та психологічної служби КНУВСу, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, Дзюба В.М.

25 (пт) – У м. Москві (Росія), архієпископ Августин відвідав Донський ставропігіальний чоловічий монастир, де його прийняв намісник монастиря, архімандрит Агафадор. Також відвідав Синодальний відділ РПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами, де його прийняв голова відділу протоієрей Димитрій Смирнов і голова сектору Військово-Повітряних Сил Збройних Сил РФ протоієрей Костянтин Татаринцев. На запрошення Військової Ради Дальньої Авіації та Командуючого Дальньою авіацією генерал-майора Анатолія Жихарєва взяв участь у ювілейних урочистостях з нагоди створення Дальньої Авіації ВПС Росії у Центральному академічному театрі Російської армії, де Владика мав зустрічі і розмови із видатними військовиками.

           

26 (сб) – Архієпископ Августин разом з іншими архієреями і духовенством Київської єпархії взяв участь у подячному молебні на Володимирській гірці, яку очолив Блаженніший Митрополит Володимир. Це богослужіння традиційно звершується ним наприкінці кожного року. Разом із духовенством молилися: Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, Віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник, Міністр закордонних справ Петро Порошенко, Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, Міністр охорони здоров'я Василь Князевич, заступники столичного градоначальника Віталій Журавський та Сергій Рудик, а також інші високопосадовці та представники дипломатичного корпусу. Перед початком богослужіння Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до присутніх зі словом повчання. Після закінчення молебня всі бажаючі приклалися до ікони Хрестителя Русі – рівноапостольного князя Володимира з часткою його чесних мощей. Потім архієпископ Августин взяв участь у зборах архієреїв та інших учасників зустрічей, які відбулися у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира.

           

27 (нд) – Архієпископ Августин звершив Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. Після закінчення богослужіння Владика мав 3-годинну бесіду з численними парафіянами про актуальні питання сьогодення. Увечері звершив молебень з акафістом.

28 (пн) – Владика відвідав Свято-Успенську Почаївську Лавру, де у Почаївській духовній семінарії читав лекції з Порівняльного богослов'я. Також мав зустріч з намісником Лаври, Вископреосвященнішим архієпископом Володимиром. Цього ж дня був присутній на звітній конференції мера міста Львова Садового А.І.

30 (сд) – Архієпископ Августин відвідав телецентр у м. Львові, де записав різдвяне привітання для 12 каналу Львівського телебачення.

31 (чт) – У Львівському єпархіальному управлінні архієпископ Августин прийняв Генерального Консула РФ у Львові Гузєєва Є.Ф. і консула-радника Вранчану А.І. Увечері звершив Новорічний молебень. 

Інтернет-версія газети `Віра і культура`     Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)     Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

На початок сторінки