Про о. Гавриїла Костельника


  Архієпископ Львівський і Галицький АВГУСТИН

ПРАВОСЛАВНІСТЬ ПРОТОПРЕСВІТЕРА ГАВРИЇЛА КОСТЕЛЬНИКА
... православність о.Гавриїла Костельника пройшла довгий, багаторічний шлях і на цьому шляху він послідовно й переконливо поширював ідеологію Православ'я, за що й прийняв мученицьку смерть. . .

 


Й. Ф. Оксіюк

ПРОТОПРЕСВІТЕР ГАВРИЇЛ КОСТЕЛЬНИК І ЙОГО ВИБРАНІ ТВОРИ
Важливість і багатство досліджуваних предметів, різноманітність способів їх розгляду і аргументації висновків автора, ясність викладу і виразність його мови роблять твори о. Гавриїла дуже доступними й важливими, корисними для всіх церковних працівників, особливо для духовенства і мирян західних єпархій, які давно вже висловлюють бажання мати в одному збірнику хоча б вибрані твори протопресвітера Гавриїла Костельника, друковані колись по різних виданнях. . . .

 


Прот. Г. Мирович

СПОГАДИ ПРО ПОДВИЖНИКА ЗА СВЯТЕ ПРАВОСЛАВІЄ
Отже, ще за двадцять років до нашого соборного возз'єднання о. Г. Костельник уже був апостолом нашого повороту до східного Православія. Це була його задушевна ідея і мрія, за яку він боровся і віддав своє життя. Нехай же ця згадка буде виразом щирої вдячності, духовною квіткою на його могилу!. . .

 


ІЗ ІНТЕРВ'Ю А. САВИЦЬКОГО РУСЬКІЙ РЕДАКЦІЇ "РАДІО НОВИ САД" (ЮГОСЛАВІЯ)
- Характеризувати отця Костельника як людину дуже важко. Але дещо можна сказати: він був дуже доброю людиною, надзвичайно працьовитою, дуже швидко знаходив спільну мову з різними людьми. Коли співрозмовник висловлював свою думку, з якою він не був згідний, - відразу вступав у дискусію, яка була дуже гостра. Кожен співрозмовник міг розраховувати на те, що отець Костельник зажене його в глухий кут. . .

 


Олександр Кукуїшко

Непереможність Божої правди (протопресвітер Гавриїл Костельник)
Таке ставлення до унії, як з боку Польщі, так і з боку Риму (наприклад, декрет 1929 р. папи Пія ХІ про обов'язковий целібат уніатського духовенства у США), призвело до різкого розділення духовенства на “східників” та “західників”, тобто тих, хто прагнув в обрядовій стороні до Православ'я, очищуючи богослужбовий обряд від латинських впливів, та прибічників традиційного католицтва. Перших очолила людина, якій судилося покласти кінець 350-річному запровадженню католицького впливу на Галичині через унію, заплативши, врешті, за це своїм життям, — протопресвітер, доктор філософії Гавриїл Костельник (1886–1948). . .

 


 

Головна | Біографія | Твори | Собор | Про о.Гавриїла | Фотогалерея | Контакти
© 2008 Львівська єпархія УПЦ. All Rights Reserved