Твори о. Гавриїла Костельника


 
 

Протопресвітер Гавриїл Костельник

ЯК РИМСЬКІ ТЕОЛОГИ ВОЮЮТЬ

Роман Конь, МДА

Про твір «Як римські теологи воюють»

Невеликий твір прот. Г. Костельника «Як римські теологи воюють» написаний під свіжим враженням у відповідь на прочитану в серпневому номері краківського єзуїтського журналу "Орієнс" за 1936 р. статтю ксьондза Яна Урбана "Питання без відповіді".
Журнал "Орієнс" зовні вельми коректно ставився до православних, але насправді, прикриваючись личиною доброзичливості, він хотів привернути до себе читача, який симпатизує Православ'ю, щоб показати йому уявні помилки православних і знищити їх віру.
На конкретних прикладах прот. Г. Костельник розкриває методологію католицьких богословів, яку вони використовували для того, щоб показати уявну перевагу їх віри над православною. Особливість цього методу доказів будувалася на помилкових передумовах, хоча самі міркування формально виглядали вірними. Іншими словами, католицькі богослови представляли православну віру так, щоб їм зручно і ефектно можна було її критикувати. Робилося це і свідомо і одночасно із-за духовної сліпоти (прелесті), в якій вони перебували. Католицькі богослови, на думку прот. Г. Костельника, розраховували на неосвічену і некритично настроєну аудиторію, але, з іншого боку, самим цим богословам, вихованим на спотвореному уявленні про Православ'я і історію католицтва, доводиться тільки вірити в свої ж помилкові висновки, тому вони не підкріплені відповідними фактами.

 

Головна | Біографія | Твори | Собор | Про о.Гавриїла | Фотогалерея | Контакти
© 2008 Львівська єпархія УПЦ. All Rights Reserved