НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ЛЬВІВСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ГРОМАДІ НЕЧУЮЧИХ 10 РОКІВ

2 жовтня 2010 року у Львівській єпархії відбулися урочистості з нагоди 10-річчя створення громади нечуючих парафіян на честь святителя Філарета, митрополита Київського.

У жовтні 2000 року, з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина у Свято-Георгіївському храмі м. Львова вперше було проведено сурдопереклад Божественної Літургії для нечуючих.

Сьогодні громада налічує 20 чоловік. Сурдопереклад богослужінь здійснюють перекладачі Тетяна Шоханова та Володимир Балацький. Значну допомогу громаді надає єпархіальний відділ з благодійності та соціального служіння, який очолює протоієрей Богдан Білас. Духовні бесіди із членами громади проводить ієрей Назарій Швець.

Небесним покровителем громади, з благословення владики Августина, обрано святителя Філарета (Амфітеатрова), митрополита Київського і Галицького. У житії святого згадуються кілька епізодів, коли за його молитвами люди, які не могли чути і говорити чудесним чином позбавлялися цієї недуги.

Щонеділі у Свято-Георгіїївському храмі відбувається сурдопереклад Божественної Літургії. Нечуючі парафіяни беруть активну участь у богослужінні, перекладаючи окремі його частини. «Символ віри» та молитву «Отче наш» уся громада виголошує мовою жестів разом із усіма присутніми на богослужінні. Нечуючі мають можливість сповідатись (у письмовій формі) та причащатись. Було звершено Таїнства Вінчання та Миропомазання.

З метою знайомства з історією Православ'я та його святинями, громадою було здійснено паломництво до Києво-Печерської та Почаївської Лавр, монастирів та храмів Києва, Волині, Закарпаття та Буковини. Також громада подорожувала парафіями Львівської єпархії.

Сурдоперекладачі зі Львова брали участь у практичних конференціях присвячених проблемам та перспективам духовної опіки нечуючих, які проходили у Санкт-Петербурзі (2003), Києві (2004) та Казані (2006).

Урочистості, присвячені ювілею львівської православної громади нечуючих, очолив керуючий Львівською єпархією архієпископ Августин. Під час Божественної Літургії йому співслужили священнослужителі, які володіють мовою жестів: протоієрей Іоанн Коржевий (м. Чернівці), ієрей Григорій Крижановський (м. Київ), ієрей Петро Шийка (м. Запоріжжя), диякон Тарасій Андрусевич (м. Борислав). Під час богослужіння у храмі молились нечуючі зі Львова, Києва, Чернівців та Мукачева.

                     

Особливою несподіванкою для усіх присутніх було те, що владика Августин сам перекладав частину Літургії жестовою мовою. Це перший архієрей в Україні, який служив і одночасно перекладав свої слова мовою жестів. Владика передав львівській православній громаді нечуючих благословення Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України – ікону з часточкою святих мощей святителя Філарета Київського. У своєму слові Владика наголосив на важливості справи духовної опіки над людьми із вадами слуху та на необхідності об'єднання зусиль представників різних єпархій УПЦ у виробленні оптимально сприйнятливої для нечуючих церковної жестової лексики. Теплі, щирі та серйозні слова владики Августина дісталися не тільки вух, але й сердець усіх присутніх в храмі.

За організацію духовно-пастирської опіки і катехизаторської роботи серед православних львів'ян з вадами слуху, сурдоперекладачі Т. Шоханова та В. Балацький були удостоєні високих церковних нагород, а громада на честь святителя Філарета отримала благословенну грамоту від Високопреосвященнішого владики Августина.

Святкова трапеза, урочиста зустріч, слова привітань і подяки від учасників богослужіння, парафіян, першого заступника голови центрального правління УТОГу (Українстького товариства глухих) Чепчіної Ірини Іванівни (м. Київ), голови Львівської обласної організації УТОГу Балдиги Володимира Васильовича, заступника голови місіонерського відділу Миколаївської єпархії диякона Миколая Лищенюка, викладача основ жестової мови Київської духовної семінарії Анни Блощинської, громади нечуючих м. Сімферополя – усе це наповнило ювілейні урочистості незабутніми враженнями.

Нещодавно, з благословення владики Августина мову жестів почали вивчати кілька молодих парафіян Свято-Георгіїївського храму. Серед них майбутній священик. Члени громади сподіваються, що найближчим часом у них буде духівник, який зможе спілкуватися зі своєю паствою її рідною мовою – мовою жестів. І можливо тоді, більше нечуючих мешканців Львова буде під опікою Святої Православної Церкви.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

Первый всеукраинский конкурс программ, сценариев, проектов воскресных школ Украины
 

ОСТАННІ НОВИНИ

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2011р)

У гості до малят

Різдвяна літургія у колонії

Для зцілення душі та тіла

Молебень за дітей

Православні вірні Львівської єпархії відсвяткували день пам'яті святої великомучениці Варвари у 65-й раз

Знайомство з унікальною музейною збіркою

Молодь привезла до Запоріжжя ікони в дарунок общині храму, підірваного в День хрещення Русі

У Львівській єпархії встановлено хрест на місці будівництва монастиря

У день пам'яті святителя Миколая православні вірні Львівської єпархії зможуть помолитися перед чудотворною іконою угодника Божого
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]