У ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ ПРАВОСЛАВНІ ВІРНІ ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ ЗМОЖУТЬ ПОМОЛИТИСЯ ПЕРЕД ЧУДОТВОРНОЮ ІКОНОЮ УГОДНИКА БОЖОГО
8 грудня парафіяни разом із настоятелем свято-Георгіївскої церкви протоієреєм Романом Коломийчуком урочисто зустріли ікону свят. Миколая з житієм і ковчег з часточкою мощей святителя, яка прибула у м. Львів із свято-Миколаївського Пустельно-Рихлівського монастиря Чернігівської єпархії. Після того, як ікона і мощі були розміщені на аналої посередині церкви, отець Роман звершив молебень з акафістом святителю Миколаю Мирлікійському Чудотворцю.
Перша згадка про монастир датується 1654 роком. Найбільш важливою подією у історії обителі була поява чудотворної ікони святителя Миколая. Коли за «Деулинським миром» Чернігівський край перейшов до Речі Посполитої, почалися утиски православних, люди потребували розради і укріплення у вірі. І саме у 1620 році благочестивий бджоляр знайшов на клені ікону святителя Миколая.
Тричі він приносив її додому і тричі на ранок вона опинялася на тому ж дереві. Тоді бджоляр розповів усім про чудове з'явлення ікони і до клена розпочалося паломництво, православний народ молився перед чудотворним образом святителя Миколая і по вірі люди отримували зцілення. Пізніше на цьому місці була побудована капличка, а згодом – церква, престол якої був на пні того самого клена, на якому з'явилася ікона святителя. Рихлівський монастир славився і давніми печерами, до яких від мирської суєти усамітнювалися ченці.
Після закриття монастиря у 1922 році в його приміщеннях діяв дитячий будинок, храми були зруйновані, будови розбирали на цеглу.
Сьогодні свято-Миколаївський Пустельно-Рихлівський монастир відновлюється. 3 травня 2004 року єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій (Полікопа) прийняв рішення про заснування релігійної громади на території колишнього монастиря у цьому благодатному місці. Його настоятелем був призначений ієромонах Серафим (в миру Ілля Євгенович Варванін). 21 травня під відкритим небом була відправлена перша Божественна Літургія. У липні 2006 року Рихловська релігійна громада була зареєстрована Свято-Миколаївським Пустельно-Рихлівським чоловічим монастирем.
З історією монастиря можна ознайомитися за адресою:
http://www.orthodox.cn.ua/monastyri/112-pustynno-ryhlivskyj-mykolajivskyj-cholovichyj-monastyr.html.
Святині перебуватимуть у свято-Георгіївській церкві у м. Львові до 23 грудня.
Прес-служба Львівської єпархії