НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ВО БЛАГОСЛОВЕНИЕ ОТ СВЯТЫЯ ГОРЫ АФОНСКИЯ ...

9 липня – день пам'яті Тихфінської ікони Божої Матері – однієї з найшанованіших і улюблених ікон Цариці Небесної у Львівській єпархії. Цей святий образ Пречистої Богородиці, за переданням, написав євангеліст Лука. Він послав її разом із Євангелієм і “Книгою діянь” до Антіохії до Феофіла. Після його смерті ікону перенесли до Єрусалиму, а звідти у 5 столітті – до Константинополя, де для неї було збудовано чудовий храм, відомий як Влахернський. У ньому вона перебувала 539 років.

У 1383 р. ця ікона з'явилась на Русі. Новгородські купці, що побували в Царгороді, дізналися від Патріарха Константинопольського про Тихфінську ікону, яка в цей час дивовижно зникла з церкви. Невидимо, на ангельських руках, вона обходила руські поселення, подаючи втіху, зцілення та допомогу мешканцям. Ікона зникала і дивовижно з'являлася у м. Тихфіні на горі. В цьому ж місті після спорудження храму Успіння Пресвятої Діви Марії Богородиця сама з'явилась разом із святителем Миколаєм-чудотворцем.

У 1905 році копія цієї святої чудотворної ікони “Тихфінська-Сльозоточива”, написана і освячена на Афоні, була передана в дар православним вірним Галичини. На зворотньому боці ікони є напис, у якому засвідчено, що «Сiя святая икона Пресвятыя Богородицы — подобiе чудотворной Аfонской, именуемыя “Тихфинскiя Слезоточивыя”, писана и освящена на Афоне и посылается в безвозмездный дар от имени Русских и других Святогорских пустынножителей Россiйскому Императорскому Консульству в Львове — Lemberg, Высокочтимому Архипресвитеру Николаю Димитрiевичу и Русской Православной Общине в городе Львове, для Русской Православной Церкви в городе Львове во имя Св. Великомученика Георгiя Победоносца, в неотъемлемое достояние ея навсегда… Во благословенiе от Святыя Горы Афонския ... всем Русским и другим Православным по всей Галицiи, в благодатную всем им и потомкам их помощь …»

Відтоді в Галичині під час переслідувань Православ'я Небесна Владичиця Богородиця неодноразово рятувала людей від небезпеки та дарувала численні зцілення християнам, котрі просили заступництва перед Тихфінською іконою.

У 1997 році за поданням Преосвященнішого єпископа Львівського і Дрогобицького Августина рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви ікону було проголошено чудотворною. З цього часу, щороку 26 червня ст.ст./9 липня н.ст. у свято-Георгіївській церкві м. Львова відбуваються урочистості.

Цього року напередодні святкування Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив всеношну з літією і акафістом Тихфінській Іконі Божої Матері, а у день свята очолив Божественну літургію. За богослужінням Владика пом'янув всіх священослужителів, які несли службу у Православній церкві у м. Львові з 1785 року.

           

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Виставка «Львів 1939-1941» - усвідомлення власної історії

День пам'яті блаженного Августина Іппонського

Нарада союзів православних братств

Пам'ятаємо…

Перша сповідь на новому місці служіння

500 років церкві в Улючі

«Уніатство. Богословські аспекти»

Панахиди 9-го травня у Львові

Львів благословила Почаївська ікона Божої Матері

День пам'яті святого великомученика Георгія Побідоносця
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]