НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
СПІВЧУТТЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЮ І ВСІЙ ПОВНОТІ ПОЛЬСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Сьогодні, 11 квітня 2010 р., у тимчасовому кафедральному свято-Георгіївському храмі та у інших церквах Львівської єпархії УПЦ, за благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, були звершені заупокійні поминання новоспочилого Високопреосвященнішого архієпископа Гайновського Мірона, православного Ординарія Війська Польського, і тих, що з ним смерть прийняли в повітряний катастрофі біля м. Смоленська.


Високопреосвященніший Мірон (Мирослав Ходаковський) народився 21 листопада 1957 року у Білостоку. Тут закінчив школу. У 1972 році розпочав навчання у Православній Духовній Семінарії у Варшаві. З 1976 року був студентом Православної Духовної семінарії в Яблучині. По закінченні навчання у семінарії там же ніс послух інтенданта і викладача. 17 грудня 1978 року намісник монастиря в Яблучині архімандрит Савва звершив постриг Мирослава у рясофор, а 26 грудня Митрополит Василій звершив хіротонію у священика. На початку листопада 1979 року прийняв малу схиму. У 1981 році став намісником монастиря в Яблечні і проректором Вищої Православної Духовної Семінарії.У 1984 році був прийнятий у склад духовенства білостоцько-гданьської єпархії і став парафіяльним священиком у Супраслі. У 1989 році нагороджений палицею і хрестом з оздобами. У 1990 році став архімандритом. В той же час закінчив Християнську Теологічну Академію у Варшаві. 10 травня 1998 року був висвячений у єпископа з титулом: Єпископ Гайновський і йому було доручено виконання обов'язків православного ординарія Війська Польського, які і виконував до смерті. 15 серпня 1998 року Президент Польської Республіки Олександр Кваснєвський надав йому звання бригадного генерала. У 2003 році отримав титул Доктора теологічних наук в Християнській Теологічній Академії у Варшаві. 10 травня 2008 року у Військовій парафії у Бялій Подляській Блаженніший Митрополит Варшавський і усієї Польщі Савва підніс єпископа Мірона до сану архієпископа. У зв'язку із трагічною загибеллю православного ординарія Війська Польського його обов'язки взяв на себе Блаженніший Митрополит Савва.


Архієпископ Августин направив Блаженнішому Митрополиту Варшавському і всієї Польщі Савві співчуття такого змісту.

Ваше Блаженство,
Блаженніший Владико!

Прошу Вас прийняти глибоке співчуття від духовенства, чернецтва, усіх вірних Львівської єпархії Української Православної Церкви, а також від співробітників Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України і від мене особисто з нагоди важкої втрати, якої зазнала Польська Автокефальна Православна Церква – трагічної загибелі Високопреосвященнішого Архієпископа Гайнувського Мірона, Бригадного генерала, Православного Ординарія Війська Польського.

Як Голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, я багато спілкувався із новоспочилим Високопреосвященнішим Владикою Міроном, співслужив з ним. Крім того вже понад 10 років ми разом брали участь у щорічних Міжнародних конференціях керівників капеланських служб Збройних Сил багатьох країн світу, де я був радий бачити і чути, як Владика принципово і сміливо обстоював православний підхід до капеланської служби і захищав православні принципи серед інославних та іновірних колег. Архієпископ Мірон користувався великим авторитетом не лише у Війську Польському, а й серед військових тих країн, де його знали.

Господь невідомими для нас шляхами вершить долі як окремих людей, так і цілих народів, і нам залишається лише схилити голови перед Його святою волею. Молимося, щоб Милосердний Бог упокоїв душі новоспочилих у обителях вічних, а польському народу подав смиренну мужність пережити цю важку втрату і сили, щоб подолати складний стан, у якому опинилась Ваша держава. Вічна пам'ять душам усопших рабів Божих!

Прес-служба Львівської єпархії УПЦ
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Святкування Світлого Воскресіння Христового у Львівській єпархії

Пасхальне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2010р)

Богослужіння Великого Четверга у Львові

Літургія у ВК-48

«Стахановці» гостили у Львові

Візит митрополита Волоколамського Іларіона у Львівську єпархію

65 років перебування мощей святої великомучениці Варвари у свято-Георгіївській церкві у м. Львові

«…На небесі і на землі…»

Молитви за полеглих воїнів і Великий покаянний канон

Загальні збори Союзу православних батьків Львівщини
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]
 

 
https://nestarenie.ru раскроем тему кпг в продуктах.