НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПРАВОСЛАВНІ ВІРНІ ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ СВЯТОЇ ВЕЛИКОМУЧЕНИЦІ ВАРВАРИ У 65-Й РАЗ

17 грудня, у п'ятницю, вірні Львівської єпархії УПЦ вже у 65-й раз урочисто відсвяткували День пам'яті святої великомучениці Варвари. У лютому 1945 року, з благословення митрополита Київського і Галицького Іоанна (Соколова), тодішній настоятель церкви протоієрей Серафим Казновецький привіз до Свято-Георгіївського храму у м. Львові частину лівого ребра з мощей святої великомучениці Варвари. З того часу свята великомучениця Варвара вважається покровителькою свято-Георгіївської церкви, а день пам'яті Святої – 4 грудня (за новим стилем – 17) відзначається особливо урочисто. 

Божественну літургію у свято-Георгіївській церкві у м. Львові очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владиці співслужили: благочинний Свято-Успенської Почаївської Лаври архімандрит Герман, намісник свято-Онуфріївського монастиря архимандрит Севастіан, ігумен Феодосій і духовенство Львівської єпархії. Під час богослужіння архієпископ Августин звершив чин посвячення у диякона чтеця Володимира Каплуна. Вже доброю традицією стала присутність на єпархіальних урочистостях Генерального Консула Російської Федерації у Львові Гузєєва Є.Ф., от і сьогодні високий гість, напевне в останній раз взяв участь у богослужінні у зв'язку із закінченням весною 2011 року терміну перебування у Львові.

Після Літургії відбувся хресний хід з мощами навколо храму.

                 

Треба додати, що зараз у свято-Георгіївській церкві перебувають ікона і часточка мощей святителя Миколая архієпископа Мир Лікійських Чудотворця з свято-Миколаївського Пустельно-Рихлівського монастиря, тому атмосфера свята була особливо урочистою і піднесеною.

Після закінчення урочистого прийому Владика відвідав свято-Преображенський жіночий монастир, де привітав з Днем Ангела настоятельку обителі всечесну ігуменю Варвару (Щурат-Глуху).

Прес-служба Львівської єпархії

Пропонуємо увазі шановних читачів текст доповіді протоієрея Олега Скнаря (м. Київ), виголошеної на конференції, присвяченій 1700-річчю мученицького подвигу угодниці Божої великомучениці Варвари.
Варвару святую почтим…

    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Знайомство з унікальною музейною збіркою

Молодь привезла до Запоріжжя ікони в дарунок общині храму, підірваного в День хрещення Русі

У Львівській єпархії встановлено хрест на місці будівництва монастиря

У день пам'яті святителя Миколая православні вірні Львівської єпархії зможуть помолитися перед чудотворною іконою угодника Божого

О рабех Божиих, братиях и сестрах наших болящих и страждущих, … Господу помолимся!

Освячено новий медичний заклад

Конференція «Сім'я – основа Церкви і Держави»

Како воспоем песнь Господню?

З руїн постане храм, з руїн постануть душі…

«Господи, призри на місто сіе благодатію Твоею…»
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]