НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПЕРША СПОВІДЬ НА НОВОМУ МІСЦІ СЛУЖІННЯ

У ВК-50 у Миколаївському районі Львівської області відбувають покарання ув'язнені, переважно молодого віку, які засуджені вперше за злочини різного ступеню важкості і на різні терміни. Серед них є багато убивць, які вчинили злочини під дією алкоголю чи наркотиків. Багато з них перебували в такому стані, що не пам'ятають обставин, за яких ними був скоєний злочин і це їх дуже непокоїть. Такі люди намагаються проаналізувати ситуацію і знайти причини і корені того, що привело їх до такого життя. Для виходу з подібного душевного стану вкрай необхідною є сповідь. Досі православні вірні, які відбувають покарання у ВК-50 не мали можливості вирішувати свої духовні проблеми. Коли минулого року засуджений православного віросповідання виявив бажання взяти церковний шлюб, то адміністрація установи запросила священика зі Львова, клірика Свято-Троїцької церкви протоієрея Володимира Шарабуру і створила всі можливі умови для звершення Таїнства…

В день, коли Православна Церква вшановує Володимирську ікону Божої матері, з благословення архієпископа Львівського і Галицького Августина до установи прибув молодий клірик єпархії священик Василій Шубчинський, якому Високопреосвященніший Владика доручив духовну опіку над засудженими.

Адміністрація установи з розумінням і доброзичливістю поставилась до приїзду священика та помічниці архієпископа з тюремного служіння Оксани Костенко, члена Громадської Ради Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань.

По внутрішньому радіо в усіх відділеннях установи було зроблено оголошення про приїзд гостей. Бажаючих зустрітися з православним священиком запросили в бібліотеку установи. Оксана Костенко представила священика адміністрації та засудженим, розповіла про життя тюремних православних общин в інших установах України, привезла кілька номерів газети для засуджених «Помилуй і спаси», яка видається у Львівській єпархії УПЦ.

Поступово бесіда набула форми діалогу: засуджені запитували як правильно читати Святе Письмо, яку духовну літературу читати, цікавились як часто буде приїжджати до них священик, коли можна буде посповідатись і приступити до Причастя, коли відбудеться Божественна літургія. На прощання, з дозволу адміністрації, частина засуджених сфотографувалась зі священиком.

Коли всі розійшлись, до отця Василія підійшов молодий хлопець і несміло попросив прийняти сповідь. Сказав, що його совість обтяжена важким гріхом, який несила нести... І вже через хвилину хлопець схиляв голову під священичим поясом… У стінах тюремної бібліотеки звершувалось Таїнство.

Чудні діла Твої, Господи!

       

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

500 років церкві в Улючі

«Уніатство. Богословські аспекти»

Панахиди 9-го травня у Львові

Львів благословила Почаївська ікона Божої Матері

День пам'яті святого великомученика Георгія Побідоносця

Дерева пам'яті і Перемоги

Великоднє вітання від недільної школи

Владика Августин залишив запис у Книзі пам'яті у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові

Співчуття Предстоятелю і всій повноті Польської Православної Церкви

Святкування Світлого Воскресіння Христового у Львівській єпархії
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]