НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ВІЗИТ МИТРОПОЛИТА ВОЛОКОЛАМСЬКОГО ІЛАРІОНА У ЛЬВІВСЬКУ ЄПАРХІЮ

21 березня м. Львів відвідав Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, Високопреосвященніший митрополит Волоколамський Іларіон. У Львівському аеропорту Високопреосвященнішого митрополита Іларіона зустрічали архієпископ Львівський і Галицький Августин, секретар Львівської єпархії УПЦ протоієрей Богдан Білас, Генеральний Консул Російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф. та Консул-радник Генерального Консульства РФ Вранчану А.І. Дівчатка, вбрані в українські національні строї, піднесли владиці Іларіону традиційні хліб і сіль та вручили квіти нашої галицької землі.

 

Наступного дня, 22 березня, в день пам'яті Сорока Севастійських мучеників відбулось урочисте богослужіння у свято-Георгіївській церкві. Перед початком богослужіння біля дверей церкви Високопреосвященнішого митрополита Іларіона зустрічали чисельні парафіяни на чолі з церковним старостою Бойком О.І., який привітав високого гостя та вручив Владиці коровай. У храмі владику Іларіона зустрічав архієпископ Львівський і Галицький Августин, настоятель свято-Георгіївської церкви митрофорний протоієрей Роман Коломийчук та духовенство храму. Божественну літургію Напередосвячених Дарів звершили митрополит Волоколамський Іларіон і архієпископ Львівський і Галицький Августин у співслужінні духовенства єпархії. За Літургією молилися Генеральний Консул Генерального Консульства російської Федерації у Львові Гузєєв Є.Ф., Консул-радник Генерального Консульства РФ Вранчану А.І., а також члени делегації, що супроводжує владику Іларіона: виконуючий обов'язки секретаря ВЗЦЗ з міжправославних відносин священик Ігор Якимчук, помічник Голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату Севастьянов Л.М., референт голови ВЗЦЗ Копейкін І.М., представники Фонду святителя Григорія Богослова Якунін В.С. і Якунін В.Д., виконавчий директор Фонду Бредлі (США) Деніел Шмідт.

     

Після богослужіння архієпископ Августин звернувся з привітальним словом до високого гостя. Зокрема Владика зазначив, що сьогоднішній візит митрополита Іларіона є «три рази своєчасним. По-перше, ми дуже вдячні Вам, Владико, за надану можливість нашим вірним прослухати ораторію «Страсті за св. Матфієм». На заході України дуже поширеним є богослужіння, присвячені Страстям Христовим. У православній традиції також складена спеціальні служби – Пасії, що звершуються чотири рази у неділі Великого посту. Я минулого року був присутній на всеукраїнській прем'єрі у м. Києві, на якій також був Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, і мушу сказати, що ораторія справила на мене незабутнє враження. По-друге, візит Вашого Високопреосвященства важливий саме для Львівської єпархії, тому що тут, на Заході, у релігійному житті широко представлені різні конфесії: римо-католицька, греко-католицька, також Вірменська Апостольська Церква, багато протестантських деномінацій. І Ваш візит, як Голови відділу Зовнішніх Церковних зв'язків Московського Патріархату, є дуже важливим, тому що, ми сподіваємося, послужить ще більшому міжконфесійному порозумінню. Ви, Ваше Високопреосвященство, незважаючи на те, що є наймолодшим членом Священого Синоду у Вселенському Православ'ї, проте Ваша діяльність є загальновідомою і Ви користуєтесь повагою в усьому християнському світі. По-третє, ми сподіваємось, що Ваш візит допоможе у вирішенні наших проблем на рівні міської та обласної влади.»

У відповідь владика Іларіон привітав архієпископа Августина і парафіян із святом Сорока Севастійських мучеників. Він сказав: «Я з особливим відчуттям переступив сьогодні поріг цього маленького храму. Адже саме тут на протязі 20 років, незважаючи ні на що зберігається вірність канонічній Українській Православній Церкві. Але саме до вас звернені слова Спасителя: «Не бійся, мале стадо! бо Отець ваш благозволив дати вам Царство» (Лк.12,32). Колись Львівська єпархія була найчисельнішою, а потім велика кількість людей відійшла у різні розколи, що виникли на початку 90-х років. Вони мають величні храми, ходять туди, роблять там якісь дії, ніби богослужбові, але Таїнства у цих церквах не відбувається. Там пусто. А у цьому маленькому храмі на престолі відбувається найбільше Таїнство – Літургія, приноситься безкровна жертва Тіла і Крові Господа нашого Іісуса Христа. І приймаючи з Чаші святе Причастя вірні мають можливість ще на цьому світі стати причасниками життя вічного. Історія Сорока Севастійських мучеників показує нам, що за подвиг мучеництва Господь дарує людям вінці. Сьогодні Він не вимагає від нас мучеництва, Господь вимагає від нас сповідництва. І саме цей подвиг уже багато років несе на Львівській кафедрі архієпископ Августин. Від імені усіх архієреїв Руської Православної Церкви, які знають, люблять владику Августина, я хочу запевнити його у нашій щирій дружбі і молитовній підтримці».

На пам'ять про спільне богослужіння митрополит Іларіон подарував архієпископу Августину панагію, а свято-Георгіївській церкві ікону Божої Матері «Казанська».

     

Після Літургії за братською трапезою владики обговорювали аспекти церковного життя у Західному регіоні України.

Потім митрополит Іларіон і архієпископ Августин з супроводжуючими особами відвідали свято-Преображенський жіночий монастир, де їх привітала настоятелька монастиря ігуменя Варвара (Щурат-Глуха), духівник монастиря протоієрей Зиновій Курило та сестри обителі.

   

Потім гості відвідали Львівську обласну державну адміністрацію, де вони зустрілися з Головою Львівської облдержадміністрації Кмітем М.І. і заступником Голови ЛОДА п. Держком І.З., а також з начальником відділу ЛОДА у справах релігій і національностей Курашем Р.І.

   

Справжнім подарунком для віруючих львів'ян у дні Великого посту цього року стало виконання ораторії «Страсті за св. Матфієм» митрополита Волоколамського Іларіона (Алфєєва), яке відбулося 22 березня у Львівській обласній філармонії.

Ораторію виконували: Національна заслужена Академічна хорова капела «Думка» під керівництвом Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, академіка, професора Євгена Савчука, Оркестру Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України під керівництвом народної артистки України Валентини Іконник-Захарченко. Солісти: Мирослава Солов'яненко (сопрано), засл. арт. України Тетяна Гавриленко (мецо-сопрано), Олександр Білошапка (тенор), засл. арт. України Ігор Воронка (бас), протодиякон Тарасій Мудрак (Євангеліст). Керівник проекту – народний артист України Анатолій Солов'яненко.

 

Послухати твір відомого богослова і композитора митрополита Іларіона з м. Києва прибув апостольський нунцій в Україні архієпископ Іван Юркович, завітали митрополит Львівської Римо-Католицької архідецизії архієпископ Мечислав Мокшицький, єпископ-помічник Львівської архідецизії єпископ Леон Малий, єпископ Луцької Римо-Католицької дієцизії Маркіян Трофим'як, Ректор Вищої Духовної Семінарії Львівської архідецизії РКЦ священик Олег Саламон, митрополит Львівський і Самбірський УПЦ КП Андрій Горак, начальник відділу у справах релігій ЛОДА Кураш Р.І., Командувач військами західного оперативного командування ЗСУ генерал-лейтенант Куцин М. М. та старші офіцери інших військових структур, представники дипломатичного корпусу, керівники громадських організацій та національно-культурних товариств Львівщини, інтелігенція, православна молодь.

   

Після завершення ораторії відбувся виступ митрополита Іларіона на тему: «Виклики сучасного світу Християнству» та спілкування з аудиторією. Зокрема Владика сказав: «Господь наш Іісус Христос - це той універсальний ідеал, до якого мають прагнути люди. Є вислів, що Христос прийшов на землю, щоб знайти на ній падшого Адама, але не знайшов його тут. Тому після смерті Христос спустився в пекло. Ми всі – падший Адам. Тому Воскресіння Христове має універсальний зміст. А отже, кожен з нас переживає його по-своєму. І досвід кожної людини вливається у досвід Боголюдини. Христос залишив нам Церкву. Ту, яку не здолають пекельні врата. Ця община складається з грішних людей, проте власне в ній, в цій общині, відбувається найбільше Таїнство. «Пийте з неї всі, бо це є Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів» (Мф. 26, 27-28). Кров Іісуса Христа, що пролита за кожного з нас, об'єднує нас усіх в одне Тіло. Тому так важливо укріплювати церковну єдність. Тому так болісно ми переживаємо те, що людськими руками розірваний Нетканий Хітон Христов – Його свята Церква. Вона була створена Богом. Тому людськими зусиллями ми не можемо відновити те, що розірвано, зруйновано. Але ми можемо і повинні молитися про втрачену єдність. Ми можемо і повинні, зберігаючи недоторканою свою віру, робити певні кроки назустріч одне одному. І я дуже хочу, щоб саме тут, у цьому місті, сталося чудо: милістю Божою і людськими зусиллями відбулося відновлення того, що було знищено.» Потім Владика давав відповіді на запитання, які ставили слухачі. Здебільшого їх цікавили питання відновлення церковної єдності.

Наприкінці архієпископ Августин подякував митрополиту Іларіону за візит і сказав: «Якби навіть Ви, Владико, не написали більше нічого у житті, крім ораторії «Страсті за Матфієм», то все одно, Ваше ім'я вписане золотими літерами у історію церковної музики.»

Увечері у приміщенні Львівської єпархії відбувся прийом.

Прес-служба Львівської єпархії УПЦ

Митрополит Іларіон (Алфєєв) – видатний православний богослов сучасності. Він має докторські ступені визначних теологічних наукових установ світу. Його богословські та філософські праці широко відомі у християнському світі. Владика Іларіон відомий у світі також як видатний музикант. Він випускник спеціальної музичної школи ім. Гнесиних по класу скрипки і композиції, а також композиторського факультету Московської державної консерваторії.

Світові та європейські прем'єри ораторії «Страсті за св. Матфієм» вже відбулися в Америці, Канаді, Австралії, Італії, Угорщині, Росії. Всеукраїнська прем'єра відбулась у Київській Національній філармонії 23 листопада 2009 року. Ораторію також було представлено у Дніпропетровській обласній філармонії 14 квітня минулого року.

    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

65 років перебування мощей святої великомучениці Варвари у свято-Георгіївській церкві у м. Львові

«…На небесі і на землі…»

Молитви за полеглих воїнів і Великий покаянний канон

Загальні збори Союзу православних батьків Львівщини

З святом Хрещення Господнього вітає Львів!

Рождество дітям Прикарпаття

Концерт архієрейського хору в органному залі Львівської філармонії

Архієрейська ялинка в Палаці залізничників. Відвідини сиротинця

Відвідини виправних закладів

Святкова всеношна і Божественна літургія у свято-Георгіївській церкві у м. Львові
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]