НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ АРХІЄПИСКОПА АВГУСТИНА «УНІАТСТВО. БОГОСЛОВСЬКІ АСПЕКТИ»

21 жовтня архієпископ Львівський і Галицький Августин на запрошення Владики митрополита Луцького і Волинського Ніфонта відвідав Волинську єпархію. В приміщенні Волинської Духовної Семінарії разом з Високопреосвященнішим митрополитом Ніфонтом він провів прес-конференцію для волинських ЗМІ, під час якої відбулась презентація книги владики Августина «Уніатство. Богословські аспекти». Вона видана на основі дисертації, яку владика Августин захистив на здобуття ступеню кандидата богослов’я у Московській Духовній Академії у 2007 році.

Як зазначив науковий керівник роботи, протоієрей Максим Козлов, настоятель храму св. мучениці Тетяни при Московському держуніверситеті, доцент МДА, «актуальність наукових робіт, які стосуються проблеми православно-католицьких стосунків, сьогодні є дуже великою. Це пов'язано як із певним поліпшенням в даний час взаємин між Ватиканом і Руською Православною Церквою, так і з серйозними труднощами, що зберігаються в православно-католицьких стосунках. Серед них однією з найбільш болючих є проблема уніатства».

У роботі владики Августина «вперше зроблена спроба розглянути проблему уніатства не лише в ретроспективно-історичному, але і в богословському аспекті. Робота також дозволяє заповнити пропуски, наявні у вивченні православно-католицьких стосунків як минулого, так теперішнього часу» – вважає офіційний рецензент – Митрополит Мінський і Слуцький, Філарет Патріарший Екзарх Всієї Білорусі, Голова Синодальної Богословської Комісії, Руської Православної Церкви, професор, доктор богослов'я.

«Дисертація владики Августина, будучи спробою розгляду проблеми уніатства, що вперше робиться, в богословському аспекті, безперечно, має велику наукову цінність. В той же час значення даної роботи виходить далеко за рамки чистого наукового дослідження, оскільки її основні положення і результати, поза всяким сумнівом, можуть і мають бути використані в ході подальшого православно-католицького діалогу, неможливого без звернення до теми уніатства», – зауважив офіційний опонент Владики на захисті – доктор церковної історії, кандидат історичних наук В. І. Петрушко.

Рецензент роботи владики Августина, протоієрей Микола Макар доктор канонічного права настоятель Св.-Амвросіївскої парафії у м. Мілані, (Італія), підкреслив, що, «коли в кінці XX ст, почала відроджуватися прозелитическая діяльність Церков уніатів в Східній Європі, Рим виразно зайняв позицію проуніату, всіляко підтримуючи прозелітизм уніатів. Все це ще раз підтвердило, що Римський Престол твердо слідує своїй єкклесіології, що не лише гальмує розвиток православно-католицького богословського діалогу, але і дезорієнтує уніатів, відводячи їх від шляху пошуку своєї ідентичності.»

             

На презентації виступила настоятелька свято-Преображенського жіночого монастиря у м. Львові ігуменя Варвара (Щурат-Глуха). Всечесна ігуменя розповіла про уніатську Церкву, про відхилення від канонів, які є в унатському віровченні і богослужінні. Також вона розповіла як її саму просвітив Господь, про довгий шлях, який вона подолала від унії до Православ’я, від монахині-уніатки до настоятельки відкритого вперше за 300 років православного монастиря у Львові. Ігуменя Варвара зазначила, що книга архієпископа Августина є на часі, актуальна і дуже потрібна не лише майбутнім священикам, а й усім православним мирянам, особливо тим, хто мешкає на заході України. Говорила, що книга написана доступно, переконливо, гарно.

Після цього архієпископ Августин прочитав лекцію студентам ВДС на тему: « Унія в Україні. Проблеми сьогодення». Владика поділився досвідом служіння у Львівській єпархії та на богословській ниві і відповів на численні питання вихованців семінарії.

Владика митрополит Ніфонт, викладачі та вихованці волинської духовної школи подякували Львівському архипастирю за чудову та змістовну лекцію і висловили надію на подальшу плідну співпрацю для блага нашої Матері – Церкви.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Унікальна знахідка

Духовенство і вірні Львівської єпархії вітають архієпископа Августина з 18-ю річницею архієрейської хіротонії

Архієпископ Августин благословив команду школяров конкурсу «Що? Де? Коли?»

Дорогами прощі

Свято військових авіаторів

Во благословение от Святыя Горы Афонския ...

Виставка «Львів 1939-1941» - усвідомлення власної історії

День пам'яті блаженного Августина Іппонського

Нарада союзів православних братств

Пам'ятаємо…
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]