НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПРЕС-РЕЛІЗ

В Карпатах завершилася пошуково-археологічна експедиція Міжнародного проекту «Пам'ять Вітчизни»: знайдені та ексгумовані для подальшого перезахоронення останки 13 воїнів – жертв Першої світової війни

Останки 13 вояків, що знаходилися в санітарному захороненні, розташованому в Карпатах, вдалося знайти археологам на г. Менчіл в Сколівських Бескидах (Україна, Львівська область, Сколівський р-н).

На місцях боїв Карпатської операції, які відбувалися взимку 1914-1915 рр., за допомогою закладення розвідувальних шурфів і вибирання ґрунту, були виявлені останки воїнів, які загинули в боях Першої світової війни.

Дослідження знайдених зразків спорядження, одягу та особистих речей дозволило спеціалістам зробити попередній висновок про те, що знайдені останки належать воїнам армії Російської імперії, похованим своїми товаришами поряд з лінією оборони безпосередньо після боїв з супротивником. Підтвердженням цієї служить порядок поховання, а також той факт, що при вбитих залишились особисті речі, в тому числі гаманці з грошима та ювелірні вироби.

Серед залишків одягу виявлений фрагмент погону з маркуванням «11 Ф», что дозволяє припустити приналежність загиблих до 11 Фінляндського полку. Також на одному із останків знайдено натільний хрестик форми, яка свідчить про можливу належність цього воїна до числа вірних Католицької Церкви.

             

Всі знайдені останки були ексгумовані і разом із археологічними знахідками доставлені до Львова для детального дослідження в лабораторних умовах. Дозвіл на ексгумацію останків, відповідно до українського законодавства, було видано Державною міжвідомчою комісією з питань увічнення пам'яті жертв воєн та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України.

Пошуково-археологічна експедиція була спільно організована Федерацією Скаутів «Галицька Русь» та Комунальним підприємством Львівської обласної ради «Доля» за підтримки Фонду Анатолія Лісіцина.

Розкопки проходили у важких погодних умовах, на висоті 1173 м. У роботі експедиції взяли участь спеціалісти та волонтери Міжнародного гуманітарного проекту «Пам'ять Вітчизни» з України та Росії. У якості волонтера в експедиції взяв участь депутат Державної Думи Росії Анатолій Лісіцин.

За підсумками експедиції спеціалістами складається науковий звіт, який буде представлений громадськості на початку грудня 2010 г. У цей же час планується здійснити перепоховання воїнів за християнським обрядом.

Контактна особа:
Лісіцин Анатолій Іванович
(Конт. тел./факс: +7 (495) 692 67 60; [email protected])

    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

На Західній Україні розпочато реалізацію Міжнародного гуманітарного волонтерського проекту «Пам'ять Вітчизни», присвяченого відзначенню 100-річчя початку Першої світової війни

Презентація монографії архієпископа Августина «Уніатство. Богословські аспекти»

Унікальна знахідка

Духовенство і вірні Львівської єпархії вітають архієпископа Августина з 18-ю річницею архієрейської хіротонії

Архієпископ Августин благословив команду школяров конкурсу «Що? Де? Коли?»

Дорогами прощі

Свято військових авіаторів

Во благословение от Святыя Горы Афонския ...

Виставка «Львів 1939-1941» - усвідомлення власної історії

День пам'яті блаженного Августина Іппонського
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]