НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
СІМ'Я – ОСНОВА ЦЕРКВИ І ДЕРЖАВИ

Саме під такою назвою 26 листопада 2010 року з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина (Маркевича) за сприянням Дрогобицької районної державної адміністрації, громадським об'єднанням «Благовіст» спільно з історичним факультетом спеціальність «Філософія» Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка було проведено ІІ – гу Міжнародну науково-практичну конференцію з питань сім'ї та сімейного виховання.

До обговорення були запропоновані питання: сім'я і Церква; поняття шлюбу у світлі церковної традиції; проблема узаконення штучного переривання вагітності; планування сім'ї; шляхи вирішення демографічної кризи в суспільстві; сучасний підхід до вирішення проблеми “батьки – діти''; участь громадських та релігійних організацій у формуванні сімейної політики у державі; освітні процеси та формування сім'ї; багатодітність; сім'я як філософське осмислення буття людини; подолання негативних явищ у молодіжному середовищі; соціальний захист сім'ї. Дані проблеми актуальні для нашого суспільства в цілому і болючі для кожного гро мадянина. Тому конференція об'єднала представників Церкви, державної влади, науковців, соціальних працівників, освітян, гостей із мм. Києва, Ужгорода, Львова, Борислава, а також Польші.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись: архієпископ Львівський і Галицький Августин (УПЦ), єпископ Дрогобицько-Самбірський Матфей (УПЦ КП), заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації Галина Гайдук.

У своєму виступі владика Августин (Маркевич) порушив проблему про духовну і моральну шкоду дошлюбних і позашлюбних відносин, адже вони руйнують особистість і суспільсво у цілому, ведуть до моральної деградації.

Цікавою була доповідь й Маріанни Ярої, магістра теології (Польша) про вплив церковного співу на виховання релігійної тотожності молоді в умовах діаспори.

Психологічні особливості християнських сімейних відносин проаналізувала Анна Вовк (м.Львів) та розповіла, що найчастіше за допомогою звертається молодь ( від 25 до 35 років).

Студентка ЛДУ ВС Марія Альмес у доповіді обгрунтувала думку про те, що злочинність неповнолітніх – наслідок морального занепаду суспільства.

Небайдужими до проблем сімейного виховання були і Віра Лімонченко, к.ф.н., протоієрей Ігор Ткачів (голова відділу у справах сім'ї Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП), Володимир Возняк, к.ф.н, протоієрей Юліан Феленчак,магістр православного богослов'я (Польша), Святослав Качмар, студент ДДПУ ім. І.Франка, диякон Тарасій Андрусевич (м.Борислав), Михайло Зубрицький, аспірант кафедри філософії ДДПУ ім. І. Франка, Руслан Коник, голова ГО «Благовіст».

В своїй резолюції конференція зазначила, що дана конференція буде проходити щорічно 22 вересня.

А також визначено, що сім'я сьогодні знаходиться на грані повного свого занепаду, сімейні цінності, які віками формував наш боголюбивий народ – відкидаються. Взамін цього сучасна молодь живе споживацькими потребами і це споживацтво переносить й на стосунки між хлопцем і дівчиною, чоловіком і жінкою, батьками і дітьми. А це означає втрату своєї національної, духовної самосвідомості.

Мар'яна Коник,
прес-секретар ГО «Благовіст»

 
 

                 


 

26 листопада у місті Дрогобичі Львівської області за благословенням архієпископа Львівського і Галицького Августина та за сприянням Дрогобицької районної державної адміністрації відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань сім'ї та сімейного виховання: «Сім'я – основа Церкви та держави». Організаторами конференції виступили громадська організація «Благовіст» спільно з історичним факультетом спеціальність “Філософія» Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Делегацію Львівської єпархії на конференції очолив архієпископ Львівський і Галицький Августин. В складі делегації були присутні на конференції співорганізатор конференції, настоятель дрогобицького кафедрального собору на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Микола Мандзюк, голова єпархіального відділу в справах сім'ї ієрей Андрій Гнатюк, диякон Тарасій Андрусевич, голова правління Союзу православних батьків Львівщини Віктор Зуєв, секретар правління Союзу православних батьків Львівщини, доцент кафедри психології Львівського університету ім. Івана Франка Анна Вовк, член Союзу православних батьків Львівщини Олена Абаєва. З вітальним словом до учасників конференції звернулися архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископ Дрогобицько-Самбірський Української Православної Церкви Київського Патріархату Матфей, заступник голови Дрогобицької районної державної адміністрації пані Галина Гайдук.

Конференція розпочалася доповіддю архієпископа Львівського і Галицького Августина «Про духовну і моральну шкоду дошлюбних і позашлюбних відносин», яка викликала значний інтерес учасників конференції.

З доповідями виступили також Маріянна Яра, магістр теології (м. Сянок, Польща), Юліан Феленчак, протоієрей, магістр православного богослов'я (м. Морохов, Польща), Володимир Возняк, кандидат філософських наук (м. Дрогобич), Віра Лімонченко, кандидат філософських наук (м. Дрогобич), Анна Вовк, кандидат психологічних наук (м.Львів), Ігор Ткачів, протоієрей УПЦ КП (м. Трускавець), Андрій Гнатюк, ієрей (м.Львів), Віктор Зуєв (м. Львів), Марія Альмес, студентка (м. Львів), Руслан Коник (м. Дрогобич) та інші учасники конференції.

Конференція показала, що сім'я – це етичне поняття. Розуміння такого висновку з роботи конференції випливає навіть із аналізу доповідей: «Поняття шлюбу у світі церковної традиції», «Сім'я як мала домашня церква», «Сім'я як осмислення повноти буття», «Проблеми свободи та кохання у сімейному житті за фільмом «Езоп», «Вплив церковного співу на виховання релігійної тотожності молоді в умовах діаспори (на прикладі хору «Ірмос», «Проблеми сучасної сім'ї в світлі ідей «Крейцерової сонати Льва Толстого». Всякі спроби безбожно, без світла Христового вчення вивести юридичне поняття сім'ї приводить саме до тих збочень та порушень норм моралі, про які так змістовно говорив у своїй доповіді владика Августин, про що так чи інакше йшлося в кожній доповіді, особливо у Марії Альмес – «Злочинність неповнолітніх як наслідок морального занепаду суспільства». Сучасне суспільство згубно для традиційних сімейних цінностей намагається інституціювати сім'ю, тобто зробити з неї суб'єкт права, інститут соціуму, перекреслюючи її феноменальність – те, що є основою продовження роду і існування людства. Про це йшлося в доповіді Володимира Возняка «Сім'я – не «ячейка», а субстанція суспільства.

Поняття шлюбу та сім'ї розкривалося у доповідях протоієрея Ігора Ткачіва, та Віктора Зуєва. «Не добре, щоб бути чоловіку самотнім» (Бут. 2: 18). Дві особи – чоловік та жінка укладають шлюб, для того, щоби, за Божим благословенням, даним їм ще у раю, народжувати дітей, і таким чином утворювати сім'ю.

Як сказав ієрей Гнатюк, сім'я сьогодні розпадається як на побутовому, так і на державному рівні. Сімейні цінності втрачаються, виховання дітей перетворюється на звичайне надання освіти. Розбещуються і діти, і батьки. І такий стан речей є неприпустимим. Треба шукати шляхи виходу з такого становища нашого суспільства.

В своєму заключному слові голова оргкомітету конференції, голова Громадського об'єднання «Благовіст» Руслан Коник висловив сподівання, що конференція була плідною для її учасників. Найближчим часом вийдуть окремою збіркою труди цієї науково-практичної конференції. За згодою всіх учасників конференції було проголошено, що вихід із кризового стану сімейного життя в Україні слід шукати спільно: державі, Церкві та громадським організаціям, зокрема організаціям батьків, про діяльність яких доповідав голова правління Союзу православних батьків Львівщини Віктор Зуєв.

Було узгоджено дату наступної конференції у вересні 2011 року, а також презентовано газету «Мала Церква», яка покликана донести до кожного свого читача істине покликання справжньої християнської сім'ї.

Об'єднання громадян
Союз православних батьків Львівщини

Головна редакція: тел.: (032) 237-56-75; моб. тел.: 099-330-93-45;
E-mail: [email protected]
Відділ інформації: моб. тел.: 099-260-69-04;
E-mail: [email protected]

 
 

 

З благословення
Високопреосвященнішого архієпископа
Львівського і Галицького Августина (Маркевича)

за сприянням
Дрогобицької районної державної адміністрації

Громадська організація «Благовіст»
спільно з
історичним факультетом спеціальність "Філософія»
Дрогобицького державного педагогічного університету
імені Івана Франка

26 -27 листопада 2010 року

організовує

ІІ-гу Міжнародну науково-практичну
конференцію з питань сім'ї
та сімейного виховання:

«Сім'я – основа Церкви і Держави»

До обговорення пропонуються питання:

 • Сім'я і Церква;
 • Поняття шлюбу у світлі церковної традиції;
 • Проблема узаконення штучного переривання вагітності;
 • Планування сім'ї;
 • Шляхи вирішення демографічної кризи в суспільстві;
 • Сучасний підхід до вирішення проблеми «батьки – діти»;
 • Участь громадських та релігійних організацій у формуванні сімейної політики в державі;
 • Освітні процеси і формування сім'ї;
 • Багатодітність;
 • Сім'я як філософське осмислення буття людини;
 • Подолання негативних явищ в молодіжному середовищі;
 • Соціальний захист сім'ї.

Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.

Заявки (форма заявки: додаток 1) на участь в даній конференції подавати до 20 листопада 2010 року за адресою:
Коник Р.С. Оргкомітет
вул. Дрогобицька, 7 с. Старе Село
Дрогобицький район Львівська область
Україна 82154

Контактні телефони:  067 89 25 841 – Коник Руслан Степанович
E-mail: [email protected]

ОРГКОМІТЕТ
    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Како воспоем песнь Господню?

З руїн постане храм, з руїн постануть душі…

«Господи, призри на місто сіе благодатію Твоею…»

Юні прочани у Львові

Древня літургя стала традиційною у Львові

В Карпатах завершилася пошуково-археологічна експедиція Міжнародного проекту «Пам'ять Вітчизни»: знайдені та ексгумовані для подальшого перезахоронення останки 13 воїнів – жертв Першої світової війни

На Західній Україні розпочато реалізацію Міжнародного гуманітарного волонтерського проекту «Пам'ять Вітчизни», присвяченого відзначенню 100-річчя початку Першої світової війни

Презентація монографії архієпископа Августина «Уніатство. Богословські аспекти»

Унікальна знахідка
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]