НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
На Західній Україні розпочато реалізацію Міжнародного гуманітарного волонтерського проекту «Пам'ять Вітчизни», присвяченого відзначенню 100-річчя початку Першої світової війни

З 23 по 28 жовтня в західноукраїнському регіоні з робочим візитом перебуває делегація Фонду Анатолія Лісіцина. Делегацію очолив депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, перший Губернатор Ярославської області (1991 – 2007 рр.) Анатолій Іванович Лісіцин.

Мета візиту: продовження роботи над реалізацією Міжнародного гуманітарного волонтерського проекту «Пам'ять Вітчизни», ініційованого Фондом Анатолія Лісіцина і покликаного об'єднати зусилля громадських організацій, офіційних структур і представників бізнесу країн Центральної та Східної Європи для приведення в належний стан військових некрополів і меморіалів до 100-річчя Першої світової війни. Результатом візиту стане погоджений з українською стороною план конкретних заходів на 2011 рік.

Першою акцією проекту «Пам'ять Вітчизни» стало розчищення та впорядкування некрополя 1916 р. неподалік г. Говерла, де поховані останки воїнів армій Австро-Угорщини, Німеччини та Росії, які чесно і до кінця виконали свій обов'язок перед Вітчизною. В серпні 2010 р. міжнародний загін волонтерів-скаутів з багатьох міст України та Росії під особистим керівництвом А. І. Лісіцина та за фінансово-технічної підтримки його Фонду привів до належного стану 47 військових могил, шість із яких – братські.

Роботі волонтерів сприяла влада Івано-Франківської області, а сама акція отримала визнання дипломатичних представників Білорусі, Росії, ФРН – на адресу організаторів проекту надійшли листи зі словами подяки та підтримки.

У вересні 2010 р. у Ярославлі (Росія) відбулось підписання договору між Фондом Анатолія Лісіцина та Федерацією Скаутів «Галицька Русь» (Західна Україна) про об'єднання зусиль у роботі з відновлення та збереження військових некрополів і пам'ятників Першої світової війни, розташованих на території України, а Президент ФСГР став представником Фонду Анатолія Лісіцина в Україні.

23 вересня візит російської делегації у Львівську та Івано-Франківську області розпочався із зустрічі А. Лісіцина з виконуючим обов'язки Голови Львівської обласної державної адміністрації Мироном Янківим, на якій були присутні Начальник управління внутрішньої політики Львівської ОДА І. Романів і Президент Федерації Скаутів «Галицька Русь» К. Арбатов.

Під час зустрічі керівництву Львівської області були представлені благодійні проекти Фонду, обговорювались можливості та перспективи співпраці в гуманітарній сфері. М. Янків дав високу оцінку діяльності Фонду Анатолія Лісіцина і висловив надію, що діти, молодь та вчителі Львівщини найближчим часом зможуть взяти участь у обмінах і представлених культурно-освітніх програмах, які вже успішно реалізовуються в Івано-Франківській області.

Після результативного спілкування з керівництвом Львівської облдержадміністрації група волонтерів із Росії, у тому числі А. Лісіцин, прибула в Сколівський район, де на межі Львівської та Івано-Франківської областей, на місцях боїв Карпатської операції 1915 р., відбувається пошуково-археологічна експедиція.

У вкрай важких погодних умовах, під дощем і мокрим снігом, на висоті 1173 м., на г. Менчіл знайдено масове санітарне захоронення жертв Першої світової війни. Експедицію спільно організували Федерація Скаутів «Галицька Русь» та Комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля» за підтримки Фонду Анатолія Лісіцина.

                                         

За оцінками спеціалістів-археологів, у знайденому могильнику можуть знаходитися останки більш ніж 10 воїнів армій Росії та Австро-Угорщини. Досвід проведення пошукових експедицій у даному районі свідчить про те, що більшість останків, знайдених у санітарних похованнях, належали воїнам російської армії, частини якої на Південно-Західному фронті комплектувалися у тому числі й уродженцями України.

Підсумки експедиції будуть представлені громадськості та науковим колам після завершення процесу ексгумації знайдених останків і вивчення знайдених особистих речей, а також деталей зброї та спорядження.

Ще одна група волонтерів відправилась у Івано-Франківську область, де спільно із працівниками Карпатського національного природного парку досліджено некрополі часів 1-ї світової війни у районі Чорногірського хребта.

В рамках візиту відбулася робоча зустріч з Генеральним консулом Росії у Львові Євгенієм Гузєєвим.

А. І. Лісіцина також тепло зустріли ієрархи Православної та Римо-Католицької Церков. Відбулись аудієнції у архієпископа Львівського і Галицького Августина (Маркевича), Повноважного Представника УПЦ у Верховній Раді України, та архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського.

Проект «Пам'ять Вітчизни» отримав благословіння православного і католицького владик, які висловили готовність підтримати ініціативу Фонду Анатолія Лісіцина та привітали створення міжнародного волонтерського загону.

Фонд Анатолія Лісіцина має надію, що даний проект зацікавить керівників України, Російської Федерації та інших держав, а заходи, заплановані молодими волонтерами до 100-ліття Першої світової війни, будуть підтримані на державному рівні.
 
 

Стисла довідка: «Історія роботи Фонду А. Лісіцина в Україні»

В середині 2008 року школярі з Івано-Франківської області (Україна) звернулися до депутата Державної Думи ФЗ РФ Анатолія Лісіцина, засновника однойменного благодійного Фонду, з проханням про налагодження гуманітарних зв'язків і допомогу у можливості вивчення російської мови.

Анатолій Іванович відгукнувся на прохання дітей і слідом за подарунками у вигляді літератури, оргтехніки розпочалася реалізація більш складних проектів – стали формуватися групи школярів із Прикарпаття і Ярославської області для обміну та відпочинку під час канікул; Фонд А. Лісіціна почав брати участь у підготовці та проведенні олімпіад з російської мови; організовувати обміни і стажування методистів-викладачів.

Необхідно відзначити, що й тоді, у 2008 і 2009 рр., обласна й муніципальна влада Україні не перешкоджали діяльності Фонду. Втім, працівники Фонду і сам А. Лісіцин навмисно дистанціювались від політичних, партійних і національних аспектів у своїй роботі.

Змістом місії Фонду А. Лісіцин визначив поняття: гуманітарна співпраця, добросусідство, різноманіття націй і культур, спільна Історія.

На сьогоднішній день Фонд А. Лісіцина накопичив унікальні технології та досвід такої недержавної співпраці між українським і російським регіонами. Така методика роботи може бути поширена і при взаємодії інших регіонів України та Росії. У цьому випадку Фонд А. Лісіцина міг би виступити організатором і своєрідним методичним центром розвитку таких міжрегіональних, міждержавних гуманітарних зв'язків.

З літа 2010 року Фонд А. Лісіцина розпочав реалізацію ще одного актуального, відтепер вже міжнародного проекту – «Пам'ять Вітчизни».

Через 4 роки вся Європа буде згадувати 100-річчя початку Першої світової війни. Її найбільші битви (Галицька битва, Карпатська операція та Брусиловський прорив) відбувались у географічному центрі Європи, на території таких сучасних держав як Україна, Угорщина, Польща, Білорусь, Румунія.

До цього дня в Карпатах і в Поліссі знаходиться чимало забутих і покинутих військових некрополів і меморіалів, де покояться сини багатьох народів Європи, а місця їх поховань знаходяться у гнітючому стані. Привести їх до порядку – завдання, до виконання якого ініціатори проекту запрошують усіх, хто поділяє принципи роботи Фонду Анатолія Лісицина.

Контакти А. І. Лісіцина:
(Конт. тел./факс: +7 (495) 692 67 60; [email protected])

    
  

знайти
на:

 
ОСТАННІ НОВИНИ

Презентація монографії архієпископа Августина «Уніатство. Богословські аспекти»

Унікальна знахідка

Духовенство і вірні Львівської єпархії вітають архієпископа Августина з 18-ю річницею архієрейської хіротонії

Архієпископ Августин благословив команду школяров конкурсу «Що? Де? Коли?»

Дорогами прощі

Свято військових авіаторів

Во благословение от Святыя Горы Афонския ...

Виставка «Львів 1939-1941» - усвідомлення власної історії

День пам'яті блаженного Августина Іппонського

Нарада союзів православних братств
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]