НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
«НАШ ОБОВ'ЯЗОК – ДОПОМОГТИ ЛЮДИНІ ВЗЯТИ І НЕСТИ ХРЕСТ»:
відбулась інтернет-нарада з питань захисту материнства для єпархіальних структур

4 квітня 2011 року відбулась організаційна інтернет-нарада для керівників профільних єпархіальних відділів Московської Патріархії і керівників Центрів захисту материнства. Ініціював зустріч Відділ по церковній благодійності і соціальному служінню Руської Православної Церкви, керуючись словами Святійшого Патріарха Московського і всія Русі Кирила, проголошеними 2 лютого 2011 року на відкритті Архиєрейського Собору: «Синодальним відділом з церковної благодійності і соціального служіння створений Координаційний центр із захисту материнства, завдання якого: допомога багатодітним сім'ям, боротьба з абортами, допомога вагітним і одиноким матерям, які потрапили у складну життєву ситуацію, підготовка до вінчання, пропаганда цнотливого способу життя. Доцільно було б створити аналогічні організації в єпархіях нашої Церкви».

З благословення Архієпископа Львівського і Галицького Августина у зустрічі взяли участь керівник відділу з благодійності та соціального служіння протоієрей Богдан Білас та керівник Духовно-просвітницького центру імені святих праведних Богоотців Йокима і Анни Михаїл (Руслан) Коник.

Відкрив нараду вітальним словом керівник Синодального відділу по церковній благодійності і соціальному служінню РПЦ єпископ Смоленський і В'яземський Пантеліймон. У своєму зверненні Владика наголосив, що «допомагаючи іншим, ми не можем не нести тим, хто потребує крім видимої допомоги і свідчення про Христа. – Роблячи добрі діла, ми повинні думати і про допомогу духовну – про приведення до Христа. ... не можна заставити людину йти до Христа... але й не враховувати це при доброчинності не можна..... слід пам'ятати й про християнське відношення до страждання. Страждання допущене Богом за гріхи людей, воно ... і шлях до Христа. Зняти з плечей людини хрест страждань – нерозумно. Допомогти людині взяти і нести цей хрест – наш обов'язок».

Роздумуючи над нашою ролю у ділі милосердя, Владика відзначив, що вона є залученням мирян до цього служіння і утвердження віруючих в ньому.

Нагадав Владика і про синдром вигорання: що робити, щоб ті, хто працює у сфері доброчинності, не розчарувались, а залишились активними у своєму прагненні до благодійності?!

Як керувати цією діяльністю? «Наше завдання не в тому, щоб адмініструвати, керувати і командувати, а в тому, щоб надихати і заохочувати до добрих справ тих, хто живе поруч з нами», - відзначив ієрарх.

Важливим, на думку Владики, є створення відповідної вертикалі відносин – від приходу, благочиння, єпархіального відділу до синодального відділу.

Цікавими та змістовними були доповді заступника керівника Відділу по церковній благодійності і соціальному служінню РПЦ, координатора православної служби добровольців «Милосердя» Марини Васільєвої та Президента Міжнародного фестивалю соціальних технологій в захист сімейних цінностей «За життя», керівника напряму захисту материнства сімейних цінностей синодального відділу Сергія Чеснокова.

Організаційна інтернет-нарада закінчилась обговоренням виступів, а також відповідями на запиттання, що виникли в учасників зустрічі.

Прес-служба Духовно-просвітницького центру
імені свтяих праведних Богоотців Йоакима і Анни

На початок сторінки