НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ПОДВІЙНЕ СВЯТО У ЛЬВІВСЬКІЙ ЄПАРХІЇ

У свято-Георгіївській церкві у м. Львові, як і у кожній православній церкві, на Царських вратах є ікона Благовіщення. Пречиста Діва Марія збентежено слухає посланця Божого Архангела Гавриїла, а той заспокоює її жестом і самим нахилом голови. Навіть повітря зображуваної події просякнуте особливим світлом, що підносить душу вірних і відчуттям доповнює розуміння того, що це – дійсно: «спасення нашого начало і від віку таїнства явлення: Син Божий сином Діви стається і Гавриїл благодать благовістує».

«Зачаття Христа», «Благовіщення про Христа», «Початок спокутування» — так називалося це свято у християн у давні часи: у IV столітті воно було першим серед свят, а у VII столітті після Різдва Христового йому було назавжди присвоєно назву «Благовіщення Пресвятої Богородиці».

У величне Богородичне свято Благовіщення Божественна Любов призвала у цей світ того, кому судилося стати архієпископом Львівським і Галицьким Августином. І ось вже дев'ятнадцятий рік поспіль вірні Львівської єпархії цього дня вітають свого любимого і шанованого архіпастиря з Днем народження.

Цього року святкову Божественну літургію Високопреосвященніший архієпископ Августин звершував у співслужінні з Високопреосвященнішим митрополитом Ванським і Багдатським Антонієм (Булухія) (Грузинська Православна Церква) і духовенством Львівської єпархії.

           

За богослужінням молився також Генеральний Консул Російської Федерації у Львові О.Ю. Астахов. Генерального Консула супроводжував аташе С.С. Манько.

Після богослужіння Владика приймав вітання з Днем народження від представників влади, духовенства, Збройних Сил, правоохоронних органів, управління Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області, дипломатичних представництв, громадських організацій та мирян єпархії.

Секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас привітав архієпископа Августина від імені духовенства єпархії і працівників єпархіального управління.

Генеральний Консул Російської Федерації звернувся з вітальним словом до владики Августина: «Вітаю Вас, Ваше Високопреосвященство, із святом Благовіщення Пресвятої Богородиці і днем Вашого народження! Ваше архіпастирське служіння на древній Львівській кафедрі надихає паству на добрі справи, укріплює основи міжконфесійної і міжнаціональної злагоди в західному регіоні України. Бажаю Вам, шанований Владика, щоб Ваша багатолітня і самовіддана праця приносила щедрі плоди в справі затвердження високих ідеалів канонічного Православ'я!»

                       

Привітати владику Августина прийшли представники Обласної адміністрації: Начальник Головного управління внутрішньої політики Кураш Р.І., Радник Голови Львівської ОДА Держко І.З., а також начальник адміністративного управління Львівської ОДА Зражевський В.І., Заступник Генерального Директора-директор Львівського аукціонного центру Державної акціонерної компанії «Національна мережа аукціонних центрів» Сімчук О.М.

Серед представників МВС України владику Августина як Голову Синодального відділу по роботі зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, вітали: від Західного Оперативного Командування архієпископа Августина привітав Командувач військами генерал-майор Думанський Ю.А., Командир Повітряного Командування «Захід» генерал-лейтенант Павлович С.М., а також генера-лейтенант авіації Осипенко П.М. від прикордонників Командувач Західного напрямку Прикордонних військ України генерал-лейтенант Горбенко А.І, Начальник 1120 Військово-медичного клінічного центру ЗС У полковник медичної служби Гайда І.М., а також Начальник госпіталя Прикордонних військ Карнаух М.І. Вітав Владику також заступник начальника Управління Західного територіального Командування Внутрішніх військ МВС України полковник Білий О.М., а також командири військових частин Львівського гарнізону і представники ВВ МВСУ; ректор Львівського державного університету внутрішніх справ, доцент, полковник міліції Марін О.К., перший проректор університету, відомий дослідник кримінального права, професор Грищук В.К., а також кандидат психологічних наук, полковник міліції Сулятицький І.В., кандидат юридичних наук, заступник декана юридичного факультету, доцент Коваленко В. П. і генерал податкової міліції Коваленко С.П.

За дорученням Голови Державної Пенітенціарної служби України Генерала Лісіцкова О.В. Владику привітали заступник Начальника Управління служби у Львівській області майор внутрішньої служби Головньов В.І., начальник Личаківської виправної колонії № 30, майор внутрішньої служби Бринза А.В., провідний спеціаліст по зв'язках з громадськістю Демків М.Б. і подарували Володимирську ікону Божої Матері в кіоті, виконаному засудженими Дрогобицької ВК № 40.

Генеральний директор Агенства з Економічної Безпеки РНБО України Мальсагов В.Б. разом із заступником Мельниковим А.С. від колективу закладу і від себе особисто привітали владику Августина і подарували йому Плащаницю ХІХ сторіччя.

Великою приємністю для владики Августина стало те, що до нього з привітанням завітав художній керівник, режисер-постановник і актор Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької, Народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України Стригун Ф.М. з дружиною, народною артисткою України Таїсією Литвиненко і з дітьми. Найбільше розчулило Владику привітання учнів недільних шкіл свято-Георгіївської парафії, яке вони склали у віршованих рядках.

    Земля святкує Благовіщення
    І ми прийшли Вас привітати.
    В цей день, як сонячне проміння,
    До Вас вітань летить багато.
    Прийміть, наш дорогий Владико,
    Частинку нашого тепла.
    Нехай Господь Вам помагає,
    В служінні, в справах і трудах,
    І весь ваш шлях благословляє
    На многі благії літа!

Проте, це були не єдині вірші. Поетичне привітання архієпископу Августину виголосила також знана Львівська поетеса і громадський діяч, проректор Малої Академії Літератури і Журналістики (МАЛіЖу), осередок якого нещодавно був створений у Львівській єпархії – Ангеліна Оборіна.

Привітати владику Августина прийшли члени громади нечуючих на честь святителя Філарета Митрополита Київського разом із своїми опікунами священиком Назарієм Швецем і дияконом Володимиром Каплуном. Вітаючи з Днем народження, гості дякували Владиці за постійну турботу і увагу до потреб громади. Маленький гість Сашко подарував владиці Августину кристал солі з соляної шахти, куди хлопчик їздив на лікування за благословенням Владики. У відповідь архіпастир подарував хлопчику сувенір – пінгвіна, якого Владика митрополит привіз із нещодавньої поїздки до Антарктиди. Гості уважно слухали розповідь архієпископа Августина про південний полюс і про те, як була освячена каплиця на українській станції «Академік Вернадський».

   

Цього ж дня Високопреосвященніший митрополит Антоній відвідав Львівський свято-Преображенський жіночий монастир. Владику Антонія зустрічали з квітами і урочистим колокольним дзвоном настоятелька монастиря ігуменя Варвара, духівник обителі протоієрей Зиновій Курило і сестри-насельниці. Митрополит Антоній помолився в олтарі, приклався до святинь монастиря, оглянув трапезну, келії та інші приміщення. Всечесна ігуменя Варвара подарувала на пам'ять Владиці службу іконі Божої Матері «Спорительниця хлібів», складену нею на прохання одного з скитів свято-Троїцького Серафимо-Дивеївського монастиря. Владика дуже тепло поблагословив кожну з сестер і пообіцяв молитися за них поіменно. Він висловив тверду впевненість у благополучному майбутньому Львівської обителі.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

Обласний відеоконкурс педагогічної майстерності «Урок моралі»
 

ОСТАННІ НОВИНИ

Відбулась інтернет-нарада з питань захисту материнства для єпархіальних структур

Єпископ Філарет відвідав одну з найбільших шкіл Львова

Ректору ПСТГУ протоиерею Владимиру Воробьеву - 70 лет!

Проводи XVI Української антарктичної експедиції

Розпочав роботу новий інститут

Владика Філарет прийняв новопризначеного російського Генерального Консула

Забуті шляхи до Першообразу

Торжество Православ'я

Послання архієпископа Львівського і Галицького Августина та єпископа Дрогобицького Філарета на початок Великого посту (2011 р.)

Проповідь архієпископа Львівського і Галицького Августина на Великий піст (2011 рік)
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк