НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ЧИТАННЯ ВЕЛИКОГО ПОКАЯННОГО КАНОНУ

07 березня.

У перший день Великого посту архієпископ Августин очолив читання Великого Покаянного канону прп. Андрія Критського у свято-Георгіївській церкві у м. Львові.

 

Цього дня вікарний єпископ Львівської єпархії єпископ Філарет читав першу частину канону у свято-Успенській церкві у м. Великих Мостах. Біля церкви владику Філарета з короваєм зустрічали настоятель, благочинний Сокальського деканату, протоієрей Дмитро Улицький і чисельні парафіяни. Людей на богослужінні молилося дуже багато. Після читання Канону Владика виголосив проповідь, у якій наголосив, що основною умовою гідного проходження посту є необхідність примиритися з ближніми, простити їх і попросити прошення самому.

08 березня.

У вівторок, другий день Великого Посту, архієпископ Августин очолив заупокійну літію з нагоди 65-річчя Львівського Собору. Духовенство і вірні молитовно пом'янули душі усопших рабів Божих: приснопам'ятного убієнного протопресвітера Гавриїла, митрополита Макарія, єпископів Антонія і Михаїла і «усіх отець і братій наших, іже во граді Львові на Соборі засвідітельствовавших о своєм соєдиненії со Святою Православною Церквою і утвержденіє в Галичині Православ'я».

Увечері читав Великий канон прп. Андрія Критського у свято-Троїцькій церкві у м. Львові. На проповіді Владика нагадав, що мета посту – духовний плід. Піст сам по собі не благо, він є корисним для набуття чистоти серця і тіла, для умиротворення духу. Лише в чистоті серця душа приносить цей плід.

 

Цього дня Преосвященніший єпископ Філарет читав другу частину Великого канону у свято-Георгіївській церкві у м. Львові. На проповіді, з якою Владика звернувся до парафіян після читання канону, він говорив про те, що першими словами, з якими Спаситель звернувся до людей, до своїх учнів, були слова про покаяння. «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне» (Мф.3,2). Це Царство Боже знаходиться у серці кожної людини, а покаяння, піст і молитва є тими сходинками, що ними душа піднімається до нього.

9 березня.

У середу вранці обидва Владики, архієпископ Августин і епископ Філарет, звершували богослужіння у м. Львові. Першу Великопосну Літургію Напередосвячених Дарів архієпископ Августин звершив у свято-Георгіївській церкві. У проповіді Владика говорив про те, як потрібно готуватися до прийняття святих Христових Таїн. до Таїнства Покаяння. Для цього потрібно з'ясувати в якому духовному стані ти знаходишся: поставити перед собою духовне дзеркало – Євангеліє. Тоді ми зможемо побачити що у нашому серці і розпочати шлях спасіння.

Перша архієрейська Літургія Напередосвячених Дарів була відслужена і у свято-Троїцькій церкві. Її звершив епископ Філарет. У архіпастирському слові до парафіян Владика виклав науку про покаяння як основу спасіння. Після богослужіння настоятель храму, митрофорний протоієрей Володимир Шарабура подякував владиці Філарету за молитви і повчання. Владика похвалив зусилля парафіян по благоустрою парафії, а також побажав усім успіхів у будівництві храму і у збереженні храму власної душі. Владика Філарет зробив фото для оновленого сайту Львівської єпархії.

     

Увечері архієпископ Августин продовжив читання Великого канону преп. Андрія Критського у свято-Володимирівській церкві (мікрорайон Сихів) у м. Львові, де цього вечора зібралося помолитися дуже багато людей. Архієпископ Августин звернувся до парафіян з проповіддю, у якій наголосив, що перш за все людина повинна дбати про свою душу, адже вона в людини лише одна і безсмертна. Душа, створена за образом Божим, викуплена Кров'ю Сина Божого, забувши свою природу і гідність, віддає себе у рабство плоті, в полон світу і дияволу. І спить. Тому і заповідав нам преподобний Андрій молитися: «Душе моя, .., востані, что спіши, … воспряні убо». Для того, щоб розбудити сплячу душу і спонукати дбати про своє спасіння і встановлений Святою Церквою Великий піст.

Біля свято-Петро-Павлівської церкви у м. Жовкві Преосвященнішого єпископа Філарета зустрічав настоятель, митрофорний протоієрей Стефан Хомин, а також чисельні парафіяни. Владиці подарували квіти, коровай, і отець Стефан запросив у храм владику Філарета почитати Великий канон, а вірних – до молитви. У проповіді Владика закликав готуватися, аби гідно зустріти Світле Христове Воскресіння. А для цього треба подбати про свою душу. Адже про тіло ми дбаємо: як тільки щось заболить – одразу біжимо до лікаря. От і душу потрібно лікувати. А для цього Господь і дав нам лікарню – Свою Церкву, і ліки – святі Таїнства. Потім настоятель подякував владиці Філарету за молитви. Владика також зробив фото для сайту Львівської єпархії.

10 березня.

У четвер першого тижня Великого посту архієпископ Августин відвідав Львівський свято-Преображенський жіночий монастир, де завершив читання Великого канону преп. Андрія Критського. Владику зустрічала з квітами настоятелька монастиря всечесна ігуменя Варвара з сестрами і духівник монастиря митрофорний протоієрей Зиновій Курило. Після закінчення читання владика Августин у проповіді розкрив тему посту, говорячи про значення і спосіб його дотримання не з богословської точки зору, а спираючись на образи і приклади з життя.

Цього дня єпископ Філарет відвідав церкву Всіх святих у с. Сопошин Жовківського району, де прочитав останню частину Великого покаянного канону.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

Обласний відеоконкурс педагогічної майстерності «Урок моралі»
 

ОСТАННІ НОВИНИ

Прощена неділя

Відбулась зустріч Львівського міського голови з керівниками конфесій у Львові

Шукаємо обдарованих дітей!

Зустріч Масляної

Освячення стрітенських свічок у ДДПВП

Господь є завжди той самий… (думки про сучасний стан сакрального мистецтва)

Панахида за Олександром Сергійовичем Пушкіним

"Проводи колядки"

Презентація книги з історії Галицької єпархії

Радуйтеся, всі святії землі Галицької…
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
 

 
https://metchikiplashka.ru метчик трубный купите метчик трубный.