НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
ЄПИСКОП ФІЛАРЕТ ЗВЕРШИВ СВОЮ ПЕРШУ БОЖЕСТВЕННУ ЛІТУРГІЮ У ДРОГОБИЧІ

16 січня, цього року, в Свято-Іовській парафії відбулася перша зустріч новопризначеного єпископа Дрогобицького Філарета з ввіреною йому паствою.

В 8.30 год. ранку прихожани парафії з квітами зустріли владику, привітали з першим архіпастирським візитом та запросили до церкви.

   

Святкування розпочалися Божественною літургією. Єпископу Філарету співслужили: старший клірик Львівської єпархії прот.Володимир Ільницький, настоятель собору прот.Микола Мандзюк, духовенство єпархії та благочиння.

                     

На богослужінні також були присутні: заступник голови «Місії соціальної допомоги дітям» УПЦ Ярослав Шовкеник, мер міста Дрогобича Олексій Радзієвський, та перший зам. Олександр Коростильев та інші почесні гості.

   

Після завершення Літургії, настоятель собору прот.Микола звернувся до владики Філарета з вітальним словом, в якому сердечно привітав його з прибуттям в старовинне місто Дрогобич. Особливо відзначив, що вже минуло майже півстоліття, коли Дрогобич мав свого єпископа. «Ми Вас з нетерпінням чекали і нам дуже приємно, що тепер ми зможемо частіше Вас бачити та спільно молитися».

Владика Філарет щиро подякував за слова привітання, теплу зустріч та палку спільну молитву. «Вікарієм Дрогобицьким мене призначив Священний Синод Української Православної Церкви для того, щоб я зробив важливий вклад в процвітання нашої єпархії». Також владика відзначив, що радий бачити сьогодні на Богослужінні присутніх гостей - мера міста Дрогобича Олексія Радзієвського та його першого заступника Олександра Коростильова. «Сьогодні особливо важливим є співпраця Церкви з органами місцевого самоврядування. Спільними стараннями та зусиллями можна вирішити безліч проблем та труднощів заради миру та благополуччя в нашому суспільстві».

В свою чергу Олексій Радзієвський привітав владику Філарета з призначенням та прибуттям в Дрогобич і подарував йому букет троянд. «Я буду робити все, щоб в нашому місті був міжконфесійний мир, не було суперечок та напруги» - сказав пан Олексій. В подальшому, я вважаю для себе приоритетним на всі офіційні зустрічі та святкування запрошувати представників всіх конфесій – в тому числі Вас владико і настоятеля собору. Прикладом є Подячний молебень, котрий ми спільно провели перед Старим-новим роком і всі присутні священнослужителі мали можливість звернутися з вітальним словом до мешканців нашого міста.

Після вітальних слів, було проголошено многоліття. Опісля духовенство та віряни зробили історичну фотографію на фоні кафедрального собору.

 

Владика Філарет в супроводі благочинного відвідав могилку єпископа Михаїла (Мельника) та його секретаря о.Володимира. В 1945 році єпископ Михаїл став одним із керівників ініціативної групи по возз'єднанню греко-католицької Церкви з Руською Православною Церквою. Після переходу в Православ'я був єпископом Дрогобицьким і Самбірським. Єпископ Михаїл похований на старому кладовищі, що по Трускавецькій вулиці, неподалік кафедрального собору.

Прес-служба Свято-Іовського собору/ Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

Первый всеукраинский конкурс программ, сценариев, проектов воскресных школ Украины
 

ОСТАННІ НОВИНИ

Львів зустрічає єпископа Філарета

Львівській православній громаді нечуючих 10 років

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2011р)

У гості до малят

Різдвяна літургія у колонії

Для зцілення душі та тіла

Молебень за дітей

Православні вірні Львівської єпархії відсвяткували день пам'яті святої великомучениці Варвари у 65-й раз

Знайомство з унікальною музейною збіркою

Молодь привезла до Запоріжжя ікони в дарунок общині храму, підірваного в День хрещення Русі
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]