НОВИНИ
Львівської єпархії УПЦ

 
РАДУЙТЕСЯ, ВСІ СВЯТІЇ ЗЕМЛІ ГАЛИЦЬКОЇ…

З благословення Високопреосвященнішого Августина, архієпископа Львівського і Галицького, та за підтримки Львівського братства святих первоверховних апостолів Петра і Павла (голова – Чуйний В. І.) вийшла друком нова книга – «Собор святих землі Галицької. Житія. Акафіст».

3 квітня 2001 року, у відповідь на клопотання владики Августина, Священний Синод Руської Православної Церкви встановив вшанування Собору Галицьких святих. Пізніше склад Собору Галицьких святих був доповнений, в тому числі іменами місцевошанованих святих Української Православної Церкви та святих прославлених іншими Помісними Православними Церквами.

У Неділю третю по П'ятидесятниці православні галичани вшановують пам'ять не лише своїх святих земляків, але й тих угодників Божих, які, будучи родом з інших країв, уславилися богоугодним життям на землях Червоної Русі або виявили особливу турботу про утвердження в ній святої Православної віри. Цей день став днем тезоіменитства Галицької землі.

До Собору Галицьких святих причислені рівноапостольні Мефодій та Кирило, які просвіщали слов'ян світлом Христової віри та сприяли поширенню християнської проповіді на західноруських землях; святий рівноапостольний князь Володимир, котрий охрестив разом із усією Руссю Галицьку землю; святителі Стефан та Амфілохій, єпископи Володимир-Волинські, які утверджували християнство в Галичині; святитель Петро, ігумен Ратенського монастиря, який став першим Митрополитом Московським і всієї Русі; Митрополити Київські святителі Феогност, Кипріан і Фотій, стараннями котрих Галицька митрополія тривалий час залишалась у складі митрополії всієї Русі; благовірні Галицькі князі Ярополк і Мстислав Удатний; засновники Великого Скита Манявського преподобні Іов та Феодосій; перший ректор школи при Львівському Успенському братстві святитель Арсеній Еласонський; священномученик Никифор, Екзарх Патріарха Константинопольського, який головував на Брестському Православному Соборі, що засудив унію з Римом; святитель Мелетій, Патріарх Олександрійський, який усіма можливими засобами допомагав православним галичанам у боротьбі з унією; преподобний Іов, ігумен і чудотворець Почаївський; великий просвітитель, Митрополит Київський і Галицький, святитель Петро (Могила); видатний церковний діяч святитель Досифей, Митрополит Сучавський і всієї Молдавії, який знайшов свій останній притулок у Галицькій землі; ревний поборник церковних канонів святитель Павел Тобольський; лемківський первомученик за святе Православ'я Максим Сандович; уродженець Галичини священномученик Холмської землі отець Павел Швайка з матінкою мученицею Іоанною; просвітителі галичан-емігрантів праведний отець Олексій Товт і священномученики Іоанн, Архієпископ Ризький, та протопресвітер Олександр Хотовицький; Почаївські подвижники, сповідники і чудотворці преподобні Кукша та Амфілохій. До Собору Галицьких святих зараховані також великомученик Іоанн Новий-Сучавський та мученик Парфеній, мощі яких своїм перебуванням освятили Галицьку землю.

Знайомлячись із життєписами наших святих співвітчизників, читач матиме змогу переглянути трагічні та славні сторінки історії Православної Церкви в Галичині.

У збірку також увійшов акафіст Собору Галицьких святих, складений ігуменею Варварою (Щурат-Глухою), настоятелькою Свято-Преображенського жіночого монастиря Львівської єпархії.

Прес-служба Львівської єпархії
    
  

знайти
на:

Первый всеукраинский конкурс программ, сценариев, проектов воскресных школ Украины
 

ОСТАННІ НОВИНИ

Освячено кабінет християнської етики

Відбулася зустріч архієреїв Львівської єпархії із керівництвом регіону

Свято Хрещення Господнього

Єпископ Філарет звершив свою першу Божественну літургію у Дрогобичі

Львів зустрічає єпископа Філарета

Львівській православній громаді нечуючих 10 років

Різдвяне послання архієпископа Львівського і Галицького Августина (2011р)

У гості до малят

Різдвяна літургія у колонії

Для зцілення душі та тіла
 

Архів новин

 
 

GISMETEO: Погода по г.Львов
 
Інтернет-версія газети `Віра і культура`

Спілка Православної молоді України (UKRAINIAN ORTHODOX YOUTH FELLOWSHIP)

Православное христианство.ru. Каталог православных ресурсов сети интернет

Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

 

Веб-дизайн:
Олександр Денисюк
E-mail: [email protected]
 

 
https://g5architects.ru авторский надзор дизайн проекта интерьера стоимость.