Новини

Архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у інтронізації нового Предстоятеля Американської Православної Церкви

6-9 вересня 2002 року за благословенням Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Львівський і Галицький Августин перебував у м. Вашингтоні, США, де представляв Українську Православну Церкву на урочистостях з нагоди інтронізації нового Предстоятеля Американської Православної Церкви.

6 вересня в аеропорту „Вашингтон” Владику Августина зустріли представники Американської Православної Церкви о. Д. Брум і О. Ліберовський.

Вранці 7 вересня відбулася перша зустріч Блаженнішого Германа, архієпископа Вашингтонського, митрополита всієї Америки і Канади, та архієреїв Американської Православної Церкви з зарубіжними гостями, після якої архієпископа Августина офіційно прийняв Блаженніший митрополит Герман. Потім усі американські ієрархи на чолі з Предстоятелем звершили в Пентагоні панахиду за загиблих від терактів 11 вересня 2001 року. Владика разом з представниками братніх Помісних Православних Церков, що прибули на святкування, молився на Всеношній, яку у свято-Нікольській церкві у м. Вашингтоні відслужили Блаженніший митрополит всієї Америки і Канади Герман, Блаженніший митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава та Високопреосвященніший митрополит Мінський і Слуцький Філарет з сонмом духовенства.

8 вересня 2002 року на Божественній літургії у свято-Нікольському кафедральному соборі співслужили ієрархи Помісних Православних Церков з багатьох країн світу та всі ієрархи Американської Православної Церкви. На Літургії було звершено чин інтронізації нового Предстоятеля Американської Православної Церкви Блаженнішого Германа, архієпископа Вашингтонського, митрополита всієї Америки і Канади. Після Божественної літургії був відправлений молебень.

На святковому прийомі з нагоди інтронізації Предстоятеля Американської Православної Церкви, зі словами вітання виступив і представник Української Православної Церкви Високопреосвященніший архієпископ Львівський і Галицький Августин, який, вручаючи подарунок від Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира – коштовний комплект хреста і двох панагій, сказав: „Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир просив передати, що сьогодні він молитовно перебуває з усіма нами, духовно поділяє ці урочистості і запевняє Ваше Блаженство, Блаженніший Владико Митрополите, у своїй великій повазі до Вас, та молитовно бажає успішного і плідного першосвятительського служіння. Приємно бачити тут представників вселенського Православ'я, що зібралися сьогодні тут з усіх кінців світу. Це свідчить про те, що, незважаючи на різні державні устрої, умови існування Божих Церков, ми, православні, не залишаємося байдужими до долі кожної братньої Помісної Православної Церкви. Є Церкви, для яких є дуже важливим, потрібним вияв такої підтримки, серед них, зокрема, і Американська, і Українська. І я розумію настрої, які сьогодні мають православні американці: єпископат, духовенство і миряни Української Православної Церкви пережили схоже в минулому році, коли представники всіх Помісних Православних Церков прибули до Києва, щоб взяти участь у святкуванні 950-річчя свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Перед кожною з сім'ї Помісних Церков через свою історію чи завдяки сьогоднішньому стану, умовам існування стоїть певне особливе завдання. Скажімо: Єрусалимська – Мати всіх Церков – дбає про збереження святинь Єрусалиму і всієї Святої Землі, продовжуючи кращі традиції зв'язку поколінь. Церкви в країнах пострадянського і постсоціалістичного простору заклопотані проблемами, пов'язаними з відродженням духовності, церковності, розбудовою церковних структур. І Американська Православна Церква теж має свою місію: показати всю красу, багатство і благодатність Православ'я інославному і іновірному світові. А це повнота Американської Церкви здійснює дуже успішно, бо найперше прагне виконати заповіт Господа нашого Іісуса Христа: „Нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного” (Мф. 5, 16). Блаженніший митрополит Володимир сподівається, що Ви, Ваше Блаженство, продовжите традицію присутнього тут Вашого попередника Його Блаженства, Блаженнішого митрополита Феодосія, розвитку братніх і особливо дружніх зв'язків Православних Церков в Америці і в Україні. Православних львів'ян дуже обнадіює те, що у минулому році Ви співслужили Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України на урочистостях з нагоди 100-річчя свято-Георгіївської церкви у м. Львові”.

У всіх урочистостях з нагоди інтронізації брав участь попередній Предстоятель Американської Православної Церкви Блаженніший митрополит Феодосій, що за власним проханням через стан здоров'я рішенням Собору Американської Православної Церкви від 22 липня 2002 року був звільнений за штат.

9 вересня 2002 року після прощальної зустрічі Блаженнішого митрополита Германа та членів Священного Синоду Американської Православної Церкви з зарубіжними гостями, на якій відбувся обмін думками з питань церковного життя світового Православ'я, Владика Августин відвідав відомий американський навчальний заклад „Georgetown University”, а потім відбув на Батьківщину.

                                

На початок сторінки