Новини

увіходячи до 2000-го

Апостольська місія і виклик 2000-го

    - Ви лишень гляньте сюди!.. І це український П'ємонт! Яке зухвале блюзнірство!..- Цими словами справедливого протесту Львівського архієрея розпочинається наше інтерв'ю.
В руках архієпископа Августина провідна крайова газета “Високий замок”. Під кольоровими коміксами вчитуємось у рекламу: “З презервативом у нове тисячоліття”...
Нові витоки акції псевдоборотьби проти СНІДу, очевидно, підгодувалися добрячими грошенятами західних доброзичливців, бо принизливі малюночки з провокуючими написами вже розклеєні в фойє всіх навчальних закладів міста. Студентство чи хихикає з плакатів, чи не звертає уваги. Викладачі та поважні перехожі обурюються:“Завжди кажемо – з Христом у майбутнє тисячоліття – а тут, ну просто Богоборство новітнє. А вони про дітей подумали? Відомо ж, і давно доведено, що лише вірою, цнотою та утриманням, а не будь-якими штучними засобами не можна вберегтися від розбещення - хвороби душі, як першопричини статевих та інших захворювань.”...
Багатьох людей, які не лише вважають себе православними християнами, але й намагаються бути ними, відверто обурює свавілля доларових ін'єкцій. Цими ж вітрами розхитали сьогодні елементарні моральні підвалини різних журналів і газет. Тепер зрозуміло чому саме цим ганебним нонсенсам у розпалі святкувань 2000-го року, за ініціативою Львівського архієпископа 17 січня, за узгодженням з керівництвом УГКЦ у дзеркальному залі Львівського Національного університету ім. Івана Франка була присвячена зустріч керівників різних християнських конфесій, педагогів та журналістів місцевих ЗМІ... В розмові з Владикою вкотре переконуєшся, наскільки важливо, згадуючи про досягнення, не забувати про нові й нові виклики 2000-го року.

Звісно, що й неабиякими плодами душпастирської місії зустрів Різдво Христове 2000-го архієпископ Львівський і Галицький Августин. Слухаючи екзотичні спогади про священика, який напівлегально читає курс Слова Божого для викладачів вищих навчальних закладів Житомирщини чи, користуючись освіченістю, авторитетом, особистими знайомствами тишком-нишком проникає до ув'язнених в колонію суворого режиму та військові підрозділи, намагаєшся уявити собі цей тернистий шлях до втілення намірів.
Прибувши на Львівську кафедру у 1992 р. тоді ще єпископ Августин серед першочергових завдань вважав налагодження співпраці з виправно-трудовими закладами та військовими підрозділами. Відомо, що тюремна пошта працює дуже швидко. Одразу в багатьох зонах стало відомо, що у Львові православна єпархія духовно допомагає ув'язненим. До єпархіального управління посипались листи. Духовну літературу відправляли на зону посилками. З часом влада, рік за роком пересвідчувалась у тому, що “Церква гірше не зробить”, а навпаки допоможе у роботі правоохоронним органам України.
    - Особисто я вперше почав пробиватися у зону суворого режиму, коли ще був священиком, у 1990 р. Це зараз усі ми вже сміливі, а тоді люди боялися. Приватно окремі священики брали благословення у свого єпископа і через особисті контакти “проривалися” у тюрми та військові частини.

Владиці Августину поталанило успішно вести роботу в обох цих напрямах водночас. Напевно, у цій справі йому сприяло те, що він був і є офіцером запасу з трьома військовими спеціальностями. Відтак, тепер він очолює Відділ Української Православної Церкви по співпраці зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України. Цікаво, що одна з найупослідженіших місцевою владою єпархій стає центром молодіжних міжнародних семінарів, координаційним осередком військової та тюремної духовних місій Православної Церкви по всіх 35 єпархіях Україні. Журналісти регіональних видань включають Львівського архієрея у список одного із активних впливових громадських і культурних діячів краю. Але архієпископ Августин вважає, що підписані угоди з різними силовими міністерствами, плідні конференції та робочі семінари за участю широких кіл міжнародної громадськості, поряд з однією із останніх зустрічей у Києво-Печерській Лаврі (21 грудня, 1999р.) – це лише підготовчі кроки до нових сподівань у ювілейному 2000-му році.
 

кореспондент Тарас Андрусевич

Святе Євангеліє лине до сердець ув'язнених одного із спецзакладів на Львівщині.

Натисніть для крупного плану

На початок сторінки

http://www.prochistka.dp.ua прочистка канализации днепр: услуги сантехников в днепре.