РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

архієпископа Львівського і Галицького
Августина

всечесному духовенству, боголюбивому чернецтву
і всім вірним чадам Львівської єпархії
Української Православної Церкви

 
 
 
 

Христос раждається!

 
Возсия бо свет омраченным
и смиренныя возвыси
аггельски поющыя
слава в вышних богу

(стіхира літійна зі служби Різдва)

Возлюблені о Господі отці, браття і сестри!

     Сердечно вітаю вас із величним і радісним святом Різдва Христового та із Новоліттям! «Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума», – співаємо у тропарі Празника Різдва Христового. Воістину пресвітлий цей празник: у глибині, в серці грішної землі, в темряві Вифлеємського вертепу засіяло світові Світло Христове. Різдво Господа нашого Іісуса Христа покрите великою тайною. Хто ж бо може впізнати Всемогутнього Бога і Господа в убогій Дитині, Яка лежить, сповита смиренними пеленами, у яслах на сіні?.. Бог Предвічний вічність Свою заховав за днем Свого народження, Сила і Премудрість Божа покриті неміччю беззахисного Дитяти, Слово Боже стало Немовлям… Хто може виміряти віддаль від висоти Всевишнього до глибин Його умалення… Який розум може збагнути Його велич, що перевищує всі небеса, і Його сходження до безодні немічної людської природи?

     Світло Христове просвічує кожну людину, яка приходить у світ (Див. Ін.1,9). У Вифлеємському Младенці впізнали Спасителя світу як чисті серцем, незіпсовані світською «мудрістю» пастирі, так і мудреці-волхви, які всім єством прагнули Істини. Ізраїльтяни-пастирі прийняли Благу вість від Ангела, язичники-волхви «звездою учахуся кланятися cолнцу правды» (тропар Празника). Не приймають Світла Христового лише ті, хто не прагне Царства Небесного, а земне «мудрствує», шукаючи задоволення своїх примх та пристрастей. Так, довідавшись про народження Царя Іудейського, «Ирод цар смутися и весь Иерусалим с ним» (Мф. 2,3).

     «И: свет во тьме светит и тьма его не объят» (Ін. 1,5). Світло розуміння (Разума), що увійшло у світ і засіяло в ньому понад дві тисячі років тому, не зникло, не відійшло від нас, не погасло. І хоча пітьма не зникла, хоча темні ворожі сили духів злоби два тисячоліття безустанно воюють проти Світла, Любові і Добра, а в останні часи наступають щораз нахабніше, хоча множиться беззаконня і гріх стає нормою життя людини, - ми, православні християни, маємо пам'ятати, що Христос «вчера и днесь тойже и во веки» (Євр. 13, 8).

     З нами Бог, з нами Божа Сила і Премудрість!

     Поспішаймо ж привітати Богодитя Іісуса. Він довірливо простягає до нас із Вифлеємських ясел Свої руки, і від нас також очікує довір'я. «Приступите к Нему и просветитеся и лица ваша не постыдятся» (Пс.33, 6).

     Перед убогими яслами Спасителя ми, діти Світла, маємо розуміти, що немає вищої мудрості, ніж відректися від мудрості світу задля Іісуса, що немає більшої слави, ніж розділити з Іісусом безчестя, що немає більшого багатства від Іісусового убожества, немає більшої свободи, ніж ходити під Іісусовим ярмом…

     Відірвімося від земної суєти, і душа наша сповниться неземною радістю, а уста разом із Ангелами проспівають славу Божу!

     Дорогі у Господі брати та сестри! Минулий 2010 рік ознаменувався визначними та винятковими подіями у житті Львівської єпархії. Промислом Божим, молитвами духовенства, вірних та за сприянням благодійників, у році, що вже увійшов в історію було встановлено та освячено хрест на місці будівництва чоловічого Свято-Онуфріївського монастиря у с. Межигір'я Турківського району, звершено освячення новозбудованої церкви святої мучениці Параскеви у с. Стоянові Радехівського району, освячено престол у храмі на честь преподобного Амфілохія Почаївського у м. Мостиська, закладено камінь у підмурівок будівлі, в якій буде облаштовано православний храм на території Львівської виправної колонії № 30.

     З невимовної милості Божої православні галичани мали можливість молитовно вклонитись великим святиням, що прибули до нашої єпархії – чудотворному образу святителя Миколая і часточці його святих мощей із Пустельно-Рихлівського монастиря Чернігівської єпархії, а також часточці мощей святого великомученика і цілителя Пантелеймона та часточкам крові святого апостола Симона Зилота із Cвято-Пантелеймонівського монастиря Одеської єпархії. У рамках святкування 450-річчя принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері у Львівській єпархії перебував чудотворний список цієї ікони.

     Нашу єпархію відвідав Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Руської Православної Церкви Високопреосвященніший митрополит Волоколамський Іларіон. Під час візиту, у залі Львівської обласної філармонії, відбулося виконання ораторії «Страсті за святим Матфеєм», автором якої є владика Іларіон.

     У минулому році відбулися урочистості з нагоди 65-річчя принесення часточки мощей святої великомучениці Варвари із Києва у Свято-Георгіївський храм у м. Львові та 10-річчя створення громади нечуючих парафіян на честь святителя Філарета, митрополита Київського. За сприянням Дрогобицької районної державної адміністрації у м. Дрогобичі було проведено ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Сім'я – основа Церкви та держави».

Киево-Печерская Лавра

     У радісні дні свята ми з особливою вдячністю підносимо наші молитви до престолу Божого, прославляючи Христа за Його великі і багаті милості. Любов Божа допомагає нам долати всі труднощі та облаштовувати своє церковне, суспільне та особисте буття.

     Вступаючи у Новий рік благості Господньої молитовно бажаю Вам, дорогі брати і сестри, тілесного і душевного здоров'я, духовної кріпості, миру, благополуччя, а також успіхів у трудах на користь нашого народу й України во славу святої Церкви і задля власного спасення у вічності.

Христос рождається!
Славіте Його!

Смиренний
з ласки Божої архієпископ
Львівський і Галицький.
Августин


Різдво Христове
2010/2011 року Божого,
м. Львів

 
Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000