РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

архієпископа Львівського і Галицького
Августина

всечесному духовенству, боголюбивому чернецтву
і всім вірним чадам Львівської єпархії
Української Православної Церкви

 

Христос рождається!

«Отроча родися нам, Син, і дадеся нам,
Властитель начальник міра, Отець будущаго віка.
Привідет бо мир на начальники, і здравіє Єго.
І веліє начальство Єго, і міра Єго ність преділа»

Ісайя, глава 9 (паремія зі служби Різдва).

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

    Сердечно вітаю вас із світлим празником Різдва Господа нашого Іісуса Христа!

    Неземною, безмірною радістю звучать піснеспіви цього великого свята. І це не дивно, бо ж воістину Бог на землі рождається як людина, рождається для того, щоб ми отримали через Нього життя: “О сем явися люби Божия в нас, яко Сина Своєго єдинороднаго посла Бог в мір, да живі будем Ім” (1 Ін. 4, 9). Роздумуючи над таїнством Різдва Христового, преподобний Єфрем Сирін захоплено каже: “День сей радує царів, первосвящеників і пророків, бо в цей день звершилося і виповнилося все, сказане ними. Нині Діва породила Еммануїла у Віфлеємі; нині звершилось ізречене Ісаією слово. Там народився Той, Хто вкаже в переписі народів (Господь повіст в писанії людій і князей, сих бивших в нем (Пс. 86, 6). Нині здійснилася піснь, виголошена Давидом, нині звершилося Міхеєм ізречене слово”… Радісно лунає під куполами наших храмів переможне “З нами Бог”, - і що б не відбувалось у світі, які б не збиралися темні хмари напруженості і протистояння в суспільстві, як би не хвилювалося житейське море в передчутті апокаліптичної бурі, – в християнському серці панує мир і радість, воно співає разом з Ангелами дивну пресвітлу піснь: “Слава во Вишних Богу і на землі мир, в человіцех благоволеніє!” І не убоїться нічого серце християнське, “яко с нами Бог”, а коли Він з нами, то хто проти нас? Бо Бог наш - Всемогутній! Він приніс на грішну землю мир істинний, мир людини з Богом, мир з іншими людьми, мир із собою та з навколишнім світом. Коли християнин сприймає такий мир, то, за словом святителя Тихона Задонського, “все блаженство в собі вміщає, і всяку біду та злополуччя відганяє”. Одного лише повинні ми остерігатися: щоб перед Богом не согрішити, Його не прогнівити і миру душевного не втратити.

    Возлюблені! З ласки Божої, ми дочекалися Різдва Христового. Бог рождається як людина, щоб ми “жили Ним”, щоб наповнили Богом і душу, і тіло. Тож, очищені молитвою і постом, поспішімо до віфлеємських ясел, поклонімося Богонемовлятку Христу і, пам'ятаючи, що Царство Боже - не їжа і пиття, а “правда і мир і радость о Дусі Святі” (Рим.14, 17), разом із пророком Ісаією закличемо: “Господи Боже наш, мир даждь нам, вся бо воздал єси нам. Господи Боже наш, стяжи ни. Господи, разві Тебе іного не віми. Ім'я Твоє іменуєм!” (Ісайя, 26, 12-13).

    Ось тоді, стяжавши цей святий Божий мир, зможемо разом із нашим земляком, поетом Богданом-Ігорем Антоничем, сказати:

        Сьогодні гояться всі рани,
        сьогодні всміхнені всі люди.
        Ставайте в хор, вперед, сопрани,
        хай янгол диригентом буде.

        Хай грає пісня серед герця,
        бо це найбільша з перемог:
        У жолобі мойого серця
        сьогодні народився Бог.

    Хай береже Господь наш Іісус Христос і в подальшому усіх вас, дорогі отці, брати і сестри, в доброму здоров'ї, духовній кріпості, завжди даруючи Вам з Своєї невимовної любові великі і багаті ласки. Дай, Боже, вам провести Різдвяні та Новорічні свята в духовній радості, мирі, взаєморозумінні, сприймаючи велику благодать, яку дарує нам Господь у ці святі дні, щоб приносити добрі і рясні плоди вашого християнського життя і подвигу.

Христос рождається!
Славіте Його!

Смиренний Августин
з ласки Божої архієпископ
Львівський і Галицький.


Різдво Христове
2007/2008 року Божого,
м. Львів

 
Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000