РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

архієпископа Львівського і Галицького
Августина

всечесному духовенству, боголюбивому чернецтву
і всім вірним чадам Львівської єпархії
Української Православної Церкви

 
 
 
 

Христос раждається!

 

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

    У цей великий і пресвітлий день, коли «Діва Пресущественнаго раждаєт», а земля вертеп Йому приносить, коли ангели з пастирями славословлять, коли Вселенна співає вітальну пісню Предвічному Дитяті, – від щирого серця, переповненого радістю, вітаю вас з Різдвом Христовим словами:
«Христос раждається!»

    Бог Предвічний прийшов на землю… Єдиний істинний Володар Всесвіту з'явився як гість у власному домі. Для нас, людей, заради нашого спасення «родися отроча младо, превічний Бог» (тропар празника).

    Богонатхненні святі пророки задовго до народження Спасителя передрекли про місце, де Він прийде у світ. Вифлеєм, єврейською «Бет-Лехем», – означає «Дім хліба». У Домі хліба з'явився зголоднілому світові Хліб Небесний, Хліб Життя.

    Яка дивна Тайна нашого спасення! Сам Господь пояснив це пізніше, коли Йому як Людині було тридцять літ: «хліб Божий є той, який сходить з небес і дає життя світові» (Ін. 6, 33). Цей Хліб, що з Неба сходить, це – Він Сам, Господь Іісус Христос, Який воплотився «от Духа Святого і Марії Діви і стався чоловіком» (Символ віри). Сам Він назвав Себе Хлібом Життя. (Ін. 6, 48). Так свідчив Господь Іісус про Себе перед іудеями, кажучи: «Батьки ваші їли манну у пустині й померли; хліб, який сходить з небес, є такий, що хто його їсть, той не помре. Я – хліб живий, який зійшов з небес; хто їсть цей хліб, житиме вічно; хліб же, який Я дам, є Плоть Моя, яку Я віддам за життя світу» (Ін. 6, 49-51).

    Цей Хліб вгамовує всякий голод людської душі. Згадаймо відповідь Спасителя спокусникові в пустелі, коли той пропонував Іісусові після сорокаденного посту перетворити каміння на хліб: «не хлібом єдиним житиме людина, а всяким словом, що виходить з уст Божих» (Мф. 4, 4-5; Лк. 4, 4).

    У Христі зливаються, наче ріки в морі, всі слова Божі, Він – Слово Боже в повноті, Бог Слово. Чим не були б ми зголоднілі, чого б не прагнула душа наша – все знайдемо у Христі Іісусі. Коли зголодніли ми пізнанням істини – Він є Істина. Прагнемо ми правди – Він є повнотою Правди. Бажаємо чистоти – Він є Найчистіший. Шукаємо утіхи – Він увесь найсолодша Утіха. Прагнемо радості – Він є Джерело всілякої радості. Бажаємо святості – Він Найсвятіший. Прагнемо любові – Він є не лише переповненим любов'ю, Він – Сама Любов. Шукаємо миру – тільки Він може наситити нас Своїм миром, справжнім а не таким, який дає світ (Ін. 14, 27). Хочемо насититися справжнім життям – Він є Життя і Життєдавець (Ін. 11, 25; 14, 6), прагнемо Бога – Він істинний Предвічний Бог, Один із Тройці, Син Божий, Бог Слово…

    У Ньому – всі блага, всі багатства, вся насолода!

    Отож, кожен, хто розуміє і відчуває необхідність вгамування духовного голоду, якщо ми почуваємося грішними і нечистими, якщо скорбота й туга охопили нас, – прийдімо, поклонімось і припадім до Христа, і Він голодних та спраглих Божої правди наситить і напоїть, осипле багатством убогих духом!

    Вітаю усіх вас, дорогі отці, брати і сестри, із великим, світлим празником Різдва Христового, а також із Новоліттям та з Хрещенням Господнім!

    Радіючи пришестю у світ Господа і Спаса нашого Іісуса Христа у врочисту, тиху Різдвяну ніч, привітаймо чистим серцем Предвічне Дитя, що народилось для нас у Домі Хліба, поклонімося Хлібові, що для нашого спасення зійшов із небес!

    У цей непростий для Святої Православної Церкви час, коли ми також очікуємо звершення волі Божої щодо подальшої Її долі, бажаю Вам усім доброго здоров'я і благополуччя, а також сили духа, мудрості, мужності, терпіння і молитовної стійкості в неустанних трудах задля того, щоб «зберігати єдність духу в союзі миру» (Єф.4,3).

Христос рождається!
Славіте Його!

Смиренний Августин
з ласки Божої архієпископ
Львівський і Галицький.


Різдво Христове
2008/2009 року Божого,
м. Львів

 
Rambler's Top100

TopList
Від   1.1.2000

Rambler's Top100
Від   7.1.2000

`