Конференцiї

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ
СОЮЗУ ПРАВОСЛАВНИХ БРАТСТВ УКРАЇНИ

ДО ПЕРШОГО ПОМІЧНИКА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА МИХАЙЛОВИЧА ЛИТВИНА,
ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА, ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ДО МІНІСТРІВ МІНІСТЕРСТВА ЗДОРОВ'Я, МІНІСТЕРСТВА СІМ'Ї ТА МОЛОДІ, МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ, МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ ТА МІНІСТЕРСТВА ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
І ДО ВСІХ ПРАЦІВНИКІВ ЦИХ МІНІСТЕРСТВ І ВІДОМСТВ

(Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, 26 листопада 1998 р.)

З'їхавшись до головної святині народу нашого з різних міст і сіл України, через нашу стурбованість нинішнім станом моралі в суспільстві і тенденцією відмови від основних принципів сімейного і статевого виховання, ми змушені звернутися за допомогою до високих посадових осіб та засобів масової інформації. Справа в тому, що людям, суспільству, в першу чергу — підліткам і молоді постійно нав`язується певний тип статевої поведінки, причому абсолютно протилежний традиційному національному.
Безперечно, ми занепокоєні так званою «Національною програмою планування сім`ї», яка впроваджується згідно постанови Кабінету Міністрів за № 736 від 13 квітня 1995 р. за підписом Є.Марчука (тоді Прем`єр-Міністра) і В.Пустовойтенка (Міністра Кабінету Міністрів).
Щоб пояснити нашу позицію, процитуємо деякі положення вищеназваної програми:
"поліпшити демографічну ситуацію та підвищити сексуальну культуру населення";
"забезпечити потреби населення у засобах і методах контрацепції";
"запобігання небажаній вагітності та скорочення кількості вагітностей, пов’язаних з великим ризиком";
"здійснювати купівлю засобів гормональної контрацепції провідних іноземних фірм".
За, здавалося б, обтічними формулюваннями цієї програми приховується небезпека для морального стану суспільства, перш за все для дітей.
Досвід впровадження подібних програм у західних країнах змусив провідні кола наукової інтелігенції Швейцарії, Німеччини, Австрії і навіть США змінити точку зору на питання, які торкаються сімейних стосунків. Подібні програми, як правило, впроваджувалися Міжнародною Асоціацією планування сім`ї (МАПС), що діє в 140 країнах світу і з якою зараз активно намагається співробітничати Україна.
Свого часу американці були вельми занепокоєні "низькою сексуальною культурою" молодого покоління (хоча відсутність такої "культури" була просто проявом протестантської моралі). Запровадивши програму "сексуального лікбезу" МАПС з 1970 р., у Сполучених Штатах уже через декілька років отримали наступні результати: (Дані приведено за періодикою міжнародних видань та результатами досліджень Асоціації психологів та психотерапевтів Швейцарії VPM)
Очевидним є зв’язок між впровадженням подібних програм і моральністю молодіжного та підліткового середовища. Звідси і загальне падіння авторитету публічної освіти (т. зв. "public scoools") і масове намагання батьків врятувати душі своїх дітей у приватних школах і навіть навчаючи своїх дітей самотужки вдома ("private schools and home schooling"). Запропоновані програми статевого виховання роз’єднують, розривають цілісність всіх аспектів сімейного життя, знецінюють значення і важливість шлюбу та подружньої вірності. Натомість така псевдовиховна система “в ногу із модою” пропагує легкість і безвідповідальність інтимної близькості людини і людини. Програми сексуального виховання зіграли провокуючу роль у нівеляції морального бар`єру під маскою позбавлення комплексів у сфері інтимного життя. "Епоха стирання граней", як часто називають сексуальну революцію, вже не одне покоління змушує пожинати ганебні плоди морального, глибоко небезпечного духовного СНІДу: вбивство дитинки у материнській утробі, бізнес фетальної терапії, провокування, а потім згубне "кодування" безпліддя - все це лише початки роз'ятрених виразок нашої обкраденої української родини.
В традиційному суспільстві, особливо в нашому, яке складає в основному наш православний народ майже 1000 років, засобом збереження суспільної стабільності було шанобливе ставлення до подружньої любові, шлюбу, відповідальність перед Богом за виховання дітей. В такому суспільстві статеве виховання є лише одним із елементів всебічного і гармонійного становлення громадянина і сім’янина, відповідального за свій народ і свою родину. Чому в школах занепадають програми, які виховують у дітях почуття честі, цнотливості, гідності, відповідальності перед людиною, родиною і суспільством? Та тому що, на жаль, у широкому загалі суспільства ці чесноти вже втрачені. Але ж усім нам повинно бути не байдуже, що нас чекає в майбутньому. Чи готовий наш бюджет підтримати зростаючу кількість самотніх матерів і неповних сімей, що потребують соціальної підтримки? Чим загрожує суспільству поява нового покоління, якому байдуже до своєї родини, а бажаною є лише оманлива насолода сексуальних утіх?
Здатність бути чоловіком і жінкою, що закладена в природі людини, розкривається в законному шлюбі і не потребує ніяких "просвітителів". Те, що є природнім для тварини і людини у статевому плані, не повинно бути предметом безсоромного "навчання" дітей. Це принижує людину, змінює сприйняття дітьми один одного — не як майбутніх носіїв високих чеснот батьківства й материнства, а лише, як сексуальних партнерів. Наша країна має багатовікові народні звичаї, традиції сімейного виховання. Чистота й моральність наших дітей — це наше національне надбання, це здоров’я народу — не лише фізичне, але й психічне і моральне.
Ми вважаємо, що необхідно рішуче стати на захист нашого майбутнього. Вже є обнадійливі приклади. Так, в США в 1996 р. прийнято закон "Акт упорядкування особистої відповідальності і дієздатності" (Публічний закон 104-193) ; згідно з одним з його розділів Конгрес може виділяти щорічно до 50 млн. доларів на пропаганду соціальних, психологічних і фізіологічних переваг статевого утримання до досягнення соціальної зрілості особистості, пропагується перевага подружньої вірності і одношлюбного життя. В Росії внаслідок масового обурення батьків у тих школах, де почала впроваджуватися програма статевого виховання, за рішенням міністра освіти, її дія призупинена.. Чи зможемо ж і ми протистояти згубним впливам секс-індустрії і захистити наших дітей?

Наші пропозиції:

Дуже сподіваємося і з молитвою уповаємо на те, що Господь благодаттю своєю напоумить нас спільно і достойно нести відповідальність перед нащадками України у третьому тисячолітті від Різдва Христового.

На початок сторінки