Третя мiжнародна церковно-свiтська конференцiя:
"Україна на порозі третього тисячоліття: духовність, наука, освіта, культура"

Доповіді учасників конференції    Підсумкові документи конференції

Звернення до народу України
учасників Третьої міжнародної церковно-світської конференції,
присвяченої 2000-річчю Різдва Христового «Україна на порозі третього тисячоліття: духовність, наука, освіта, культура»
(м. Почаїв, Тернопільська область, 3-5 листопада 1998 р.)

ДОРОГІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, БРАТИ І СЕСТРИ!

25 грудня 2000 року та 7 січня 2001 року світова спільнота відзначає великий ювілей Різдва Христового. З цієї нагоди у м. Почаєві під егідою ООН відбулася Третя міжнародна церковно-світська конференція «Україна на порозі третього тисячоліття: духовність, наука, освіта, культура».
У Свято-Успенській Почаївській Лаврі за участю представників духовенства, науковців, політиків, економістів та підприємців відбулася дискусія з приводу пошуку морально-духовних цінностей, спрямованих на подолання існуючої духовної і фінансово-економічної кризи та досягнення гідного рівня життя громадян України.
Конференція засвідчує, що висока мета – турбота про спасіння та щастя людини – дає можливість вести конструктивний діалог між вченими та духовними діячами, представниками різних народів і конфесій.
Учасники конференції одностайні в тому, що на сучасному історичному етапі особливо значущими для нас всіх є традиційні для України християнські цінності: милосердя, доброчесність, гуманність, терпимість, любов і повага до ближнього, працьовитість та патріотизм. Для практичного втілення вищезазначених принципів необхідна зміна способу мислення і дій, а саме:
- формування світогляду, збагачення його забутими ідеями, поглядами, переконаннями, ідеалами та іншими соціально-значущими надбаннями вітчизняної і світової духовної культури;
- відмова від ворожнечі між конфесіями, національностями, політичними течіями і світоглядами, подолання тих стереотипів і причин, що роз'єднують народ України.
Наука стверджує, що шлях України у майбутнє пов'язаний із збереженням інтелектуального потенціалу його народу, поверненням до традицій, що сформували його ментальність.
Церква вимагає від людини, у першу чергу, піклування про вічне, попереджаючи, що виживання і прогрес людства перебувають в руках Божих. При цьому Бог дає людині силу і можливість бути діяльним, але не знімає з неї відповідальності за вчинки.
З приводу цього учасники конференції вважають, що:
-  високими морально-духовними принципами мають керуватися не лише окремі особи, але й різні соціальні інститути у вирішенні економічних, соціальних, політичних, наукових, релігійних та інших проблем суспільного життя;
-  сьогодні, як ніколи, нам слід працювати спільно і мобілізовувати свої інтелектуальні і духовні сили, спрямовані на розквіт нашого суспільства.
Духовна злагода та наполеглива спільна праця мають стати запорукою подальшого зростання авторитету України і поваги з боку світової спільноти.
Тому ми ще раз звертаємось до всіх верств населення країни: об'єднаймо свої зусилля, спрямовані на піднесення православної церковної духовності, а це допоможе нам вирішити нагальні проблеми, що стоять перед суспільством, і гідно зустріти славний ювілей Різдва Христового.  

5.11.98р.
Голова Оргкомітету конференції
Архієпископ Львівський і Галицький Августин
 

Підсумкові документи конференції: