Конференцiї

17 січня 2000 року у м. Львові за ініціативою архієпископа Августина і зусиллями працівників Львівського єпархіального управління було проведено Круглий стіл за участю ієрархів та представників християнських конфесій, що діють у Львові, представників владних структур, освіти та релігійних журналістів на тему: “Християнство і сучасна журналістика”.
 

Звернення учасників Круглого столу за участю представників християнських релігійних організацій, педагогів та церковних журналістів до працівників засобів масової інформації Львівщини

    Ми, як і всі християни України, святкуючи 2000-ліття Різдва Христового, підносимо подячні молитви Богові за Його великі ласки до нашої Батьківщини і зокрема за те, що в Україні нині немає кровопролиття і наш народ не бере участі у збройних конфліктах з будь-якими державами, за те, що в Україні – громадянський мир. Однак мусимо зауважити, що в той же час в нашій державі іде невидима боротьба за людські душі, боротьба не менш жорстока і запекла, ніж на полі бою.
Впродовж вже багатьох років в нашій країні з людських сердець послідовно витискуються християнські цінності – віра в Святе Письмо, чесність, богобоязність, цнотливість, на їх місце зухвало приходять не властиві нашому народові “ідеали” плотської розпусти, наживи, егоїзму тощо.
В загостреному вигляді проблему можна сформулювати так: вдасться нам зберегти Христову спадщину, яку отримали через Євангелію вже більше як 1000 років і залишитися християнською державою, чи рік за роком ми будемо перетворюватися на певний “homo modernicus” і безбожні, аморальні стандарти сучасної цивілізації, що натхнені ворогом людських душ?
В цій невидимій боротьбі ідей і світоглядів не останнє місце займають засоби масової інформації.
На превеликий жаль, деякі українські мас-медіа перетворилися на невмовкаючих проповідників сумнівних західних стандартів, невтомних руйнівників основ нашого духовного життя, що, зокрема, сприяє формуванню злочинності в суспільстві.
Тому сьогодні, вступаючи в ювілейний, 2000-ий, рік, ми закликаємо всіх працівників преси, радіо і телебачення керуватися в своїй роботі не кон'юктурними міркуваннями, а голосом совісті, уникати безсоромності і розв'язності, не орієнтуватися на нижчі інстинкти і почуття своїх читачів та слухачів, а навпаки, приділяючи більше уваги моральному стану суспільства, сприяти зростанню духовності народу.
Вважаємо неприпустимим для християнської держави, якою є Україна, такі речі як розміщення на сторінках друкованих видань зображень ікон, храмів, а також статей релігійного змісту поряд з еротичними фоторафіями, рекламою цигарок та спиртних напоїв, матеріалами про екстрасенсів, чаклунів, гороскопами тощо. Хочемо нагадати всім тим, хто є хрещеним і не зреклися Христа, слова Ісуса Христа: “Хто спокусить одного з малих цих, віруючих в Мене, тому краще було б, якби повісили йому камінь жорновий на шию і кинули його в море” (Мк. 9, 42). Тому на вас, шановні працівники засобів масової інформації, лягає велика відповідальність за те, з чим ви звертаєтесь до людей, чому їх навчаєте, про що інформуєте, як розважаєте…
Давайте разом сприяти тому, щоб наш народ увійшов у Третє тисячоліття від Різдва Христового не зухвало, не галасливо і безсоромно, а з миром, вірою, надією, любов'ю, смиренням і молитвою.
 

Під Зверненням підписалися:

Августин, архієпископ Львівський і Галицький, Голова Синодальної Богословської комісії Української Православної Церкви.

Андрій, митрополит Львівський і Сокальський УПЦ-КП.

Макарій, єпископ Львівський УАПЦ.

Любомир Гузар, єпископпомічник Глави УГКЦ.

Мар'ян Яворський, митрополит Львівської Римо-Католицької архідієцезії.

Архієрей Петро, єпископ Української церкви Православних Автономних громад.

Єпископ Натан Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви.

Пастор Німецької євангельської лютеранської громади Бендус Микола Миколайович.

Старший брат Братньої євангельської лютеранської громади Сергій.

Старший диякон Євангельських Християн Баптистів Сусь Володимир Степанович.

Єпископ Об'єднання церков Християн Віри Євангельської Львівської області Роман Ляховський.

Єпископ Західного об'єднання Церкви Адвентистів Сьомого Дня Валентин Шевчук.

На початок сторінки