Новини

Його Високопреосвященству,
Високопреосвященнішому Августину,
архієпископу Львівському і Галицькому

настоятеля свято-Михайлівської церкви
у с. Верчани Стрийського району
протоієрея Петра Самоїла

Р А П О Р Т

Доводжу до Вашого відома, що 24 липня цього року на ввіреній мені парафії виник дивний інцидент з представниками громади УГКЦ. Наша громада молиться почергово в храмі, який є пам'ятником архітектури, і котрий потребує ремонту для подальшого збереження. В нас відбулися розмови з представниками цієї громади. Вони ведуть будівництво своєї церкви, а стару, котрою користуються, не дають ні відремонтувати, ні відновити.

24 липня ц.р. ми запросили робітників для поновлення даху, щоб запобігти корозії. Коли кваліфіковані робітники піднялися на дах храму і ще не встигли приступити до роботи, прибігли представники громади УГКЦ, яких очолив Мельник Лев Іванович, колишній комуніст, почали кричати, шуміти, проклинати, обіцяли мені і нашому псаломщику вили в плечі вколоти. В такій ситуації ніякі роботи по реставрації храму проводитись не можуть.

Обласний відділ архітектури наполягає на згоду громади УГКЦ, а вони й не думають погоджуватися: „Нехай завалиться, а ми будуємо собі нову церкву”.

Просимо Вашого захисту і допомоги.

26 липня 2002 року


прот. П. Самоїл

 

 

Його Високопреосвященству,
Високопреосвященнішому Августину,
архієпископу Львівському і Галицькому

настоятеля Хресто-Воздвиженської церкви
у с. Стенятин Сокальського району
протоієрея Ярослава Лотиша

Р А П О Р Т

Звертаємось до Вас за порадою і допомогою. На 22 серпня 2002 року призначено судове слухання на прохання УГКЦ в м. Сокалі, щоб житловий будинок, в якому моляться православні УПЦ, і зареєстрована на цей будинок земля були передані у власність греко-католиків. Цей будинок я, священик УПЦ, доглядав, ремонтував, фарбував з 1988 р. до цього часу. Постійно оплачував послуги. У 2000 р. будинок я приватизував. В даний час частина будинку розібрана і переобладнана на молитовний дім, де височить купол і два хрести.

Просимо Вашого захисту і допомоги.

17 серпня 2002 року


прот. Я. Лотиш

На початок сторінки