Новини

Закінчилася перша сесія дяківських курсів при Львівській єпархії

За благословенням Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина при Львівському єпархіальному управлінні з 12 по 24 серпня 2002 року пройшла перша сесія дяківських курсів. Навчалося 20 слухачів з різних парафій Львівської єпархії, зокрема м. Львова, м. Самбора, м. Турки, м. Жовкви, м. Стрия, с. Сопошина Жовківського району, с. Сулимова Жовківського району, с. Віднева Жовківського району, с. Шпиколоси Сокальського району.

У процесі навчання слухачі отримали початкові знання з церковного уставу, історії богослужбового співу, хорового диригування.

23 серпня слухачі курсів мали зустріч з Високопреосвященнішим архієпископом Львівським і Галицьким Августином, на якій він висловив сподівання, що ця добра справа не загубиться в бурхливому сьогоденні, а буде надалі розвиватися і стане запорукою активізації церковного життя в парафіях Львівської єпархії.

Керівник курсів диякон Михайло Драпака сказав: „Такі курси є корисними. За декілька сесій ми зможемо дати початкову підготовку регентам, що зможуть самостійно керувати церковним хором, будуть орієнтуватися у церковному уставі”. Були висловлені пропозиції розширити курси іншими предметами, щоб вони були корисними і для майбутніх абітурієнтів духовних навчальних закладів.

Слухач курсів з м. Стрия Оринчак Іван сказав: „Курси дуже потрібні. Раніше я думав, що щось знаю, а тут зрозумів, що нічого не знаю. Слава Богу, навчився трохи співати. Може з мене колись щось буде. Хочеться, щоб це був тільки початок”.

Слухачка курсів з с. Сопошин Жовківського району Гибай Оксана сказала: „Хочеться, щоб такі курси проводили частіше і на більш тривалий час, оскільки вони не тільки дають знання, але й допомагають молоді вчитися бути справжніми християнами”.

На початок сторінки