З ЮВІЛЕЄМ, ВЛАДИКО!

50-річчя архієпископа Львівського і Галицького Августина

  7 квітня духовенство і миряни Львівської єпархії Української Православної Церкви поздоровляли свого Архіпастиря – архієпископа Львівського і Галицького Августина з ювілеєм – Владиці виповнилося 50 років.

Напередодні в храмі святого великомученика Георгій Побідоносця була відслужена урочиста всеношна, яку очолив Владика. Храм був переповнений віруючими, більш як 600 людей в той вечір молилося в храмі. Особливістю богослужіння було те, що празник Благовіщення Пресвятої Богородиці поєднався з Неділею Хрестопоклонною; це внесло свої особливості у богослужіння. Так, полієлей служився на центрі храму, співалось величаніє Благовіщенню, а потім духовенство повернулося у вівтар, і тільки після Великого славословія, знову вийшло на храм на чолі з Владикою, який ніс на голові Чесний і Животворящий Хрест Господній. Слід зазначити, що завдяки зусиллям Владики Августина, у храмі святого Георгія зберігається часточка Хреста, на якому було розп'ято Господа нашого Іісуса Христа. Після виносу Хреста духовенство та миряни поклонялися Чесному Древу, та приступили до єлеопомазання.

Наступного дня Владика з сонмом духовенства очолив пізню Божественну Літургію, яка розпочалася об 11 годині при великій кількості вірних. Серед духовенства, які співслужили з Владикою, були священнослужителі з Житомирської та Київської єпархій. Слід також зазначити, що разом з Владикою служив єдиний в Україні протопресвітер – отець Василій Осташевський, якому цього року сповнилося 89 років. Після читання Євангелія Владика звернувся до народу Божого із змістовною проповіддю. Прекрасно, гармонійно співав хор храму під диригуванням диякона Валерія Калінчука.

Ближче до закінчення Літургії до храму почали прибувати представники світських організації з метою привітати Владику. Можна було бачити Генерального Консула Росії в Україні п. Мясоєдова, представників російської, білоруської та грецької спільнот, представників військових формувань та інших поважних осіб.

Після закінчення Літургії віруючі та світські особи почали привітання Владики. Від імені парафії святого Георгія Владику привітав ключар храму митрофорний протоієрей Володимир Шарабура. Від парафії Владиці подарували 50 білих троянд! Слід зазначити, що Владика, по закінченні свята, завжди віддає найгарніші квіти на прикрасу храму. Потім вітали світські особи, миряни. Сам Владика – як ми це бачили – був розчулений, його очі сяяли духовною радістю і любов'ю; до кожного він звертався з коротеньким, але особливим словом, щиро дякував за привітання. Серед мирян, які вітали Владику, був присутній і маленький Павлик Кінас (6 років), син священика парафії святого Георгія. Він побажав Владиці „мати великого „Мерседеса” і великого літака”. Очевидно, малий чув, що Владика є Головою відділу Української Православної Церкви по зв`язкам з армією, і що Владика досить часто подорожує, зустрічається з військовими, зокрема, льотчиками, як в Україні, так і за її кордоном.
 


 
Генеральний Консул Російської Федерації у Львові Мясоєдов Н.М. особисто прибув для поздоровлення

 
Владику Августина за дорученням київських державних відомств поздоровляє замісник голови Всеукраїнської організації "Шлях православних" Болдирєв Ю.А.

 
Недільна школа дуже любить свого Архіпастиря і побажала йому мати "Мерседес" і літак

 
Владика приймає поздоровлення від архієрейського хору

 

При великому скупченні парафіян і гостей були оголошені привітальні телеграми владиці Августину від Святішого Патріарха Московського і всія Русі Алексія ІІ, Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всія України Володимира, Президента України Леоніда Кучми, Патріаршого Екзарха всія Білорусії митрополита Мінського і Слуцького Філарета, митрополита Кишинівського і всія Молдови Володимира, від більш ніж 30-ти архієреїв з Росії, Польщі, Молдови, України і навіть єпископа УГКЦ Михайла Колтуна - відповідального за душпастирство в силових структурах у греко-католиків. Поздоровив владику Августина також і глава Львівської облдержадміністрації Михайло Гладій. Архієпископу Августину, голові Синодальної комісії УПЦ по зв'язках з Міноборони й іншими силовими структурами, був вручений знак і посвідчення Почесного співробітника Головного управління Міністерства оборони України. Оскільки ювілей владики прийшовся на Великий Піст, основна частина ювілейних торжеств перенесена на 28 червня - День ангела архієпископа Августина. У цей же день Львівська єпархія відзначить своє 700-річчя. Очолить ці торжества Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всія України Володимир.

У день 50-річчя архієпископа Львівського і Галицького Августина – Святіший Патріарх Московський і всія Русі Алексій II направив ювіляру свої теплі поздоровлення.

“Вам вверена забота о приходах и пастве Львовско-Галицкой епархии… В непростых условиях католической и униатской экспансии Вам приходится отстаивать право приходов на укрепление неразрывных канонических и духовных связей со всей Полнотой Русской Православной Церкви. Немало сил Вы отдаете сохранению епархиальной жизни, словом и делом достойно свидетельствуя о необходимости сохранения православного единства.
Как Предстоятеля Церкви, меня радует, что Вы, следуя призыву Пастыреначальника Господа нашего Иисуса Христа, с честью и достоинством исполняете все принятые на себя обязательства. Посему Вы снискали искреннюю любовь клира и паствы…
Всещедрый Господь да дарует Вам, дорогой Владыка, в крепости душевных и телесных сил продолжать плодотворное архипастырское служение во благо Святой Церкви и народа Божия”, - говориться в Патріаршому посланні ювіляру.

Його Святість сповістив також владику Августина про нагородження його - в знак уваги до старанної архіпастирської праці і в зв'язку з 50-річчям з дня народження - орденом святого рівноапостольного князя Володимира.

Нарешті, привітання закінчилися, і Владика, стомлений, але радісний, повернувся до архієрейського будинку, де за братською трапезою, спільно із духовенством та світськими особами, продовжувалося святкування празника Благовіщення і ювілею Владики. Треба також зазначити, що Владика, зважаючи на Великий піст, не запрошував нікого у гості, але, шануючи Владику, гості самі прибули для вітання.

Увечері, незважаючи на велику напруженість дня і на втому, Владика очолив у храмі святого Георгія акафіст Божественним Страстям Христовим, на якому проповідь виголосив брат Владики, митрофорний протоієрей Парфеній Маркевич, який служить у Житомирській єпархії.

Так радісно, насичено і духовно пройшов день 7 квітня у храмі святого Георгія Побідоносця.

За рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 квітня 2002 р. архієпископ Львівський та Галицький Августин був нагородженим орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських II-ого ступеня – в зв`язку з 50-річним ювілеєм архієрея і в знак уваги до його старанної праці на благо Церкви Христової.