Новини

Всечесний отче!

Ми, парафіяни церкви св. ап. Петра і Павла, в тому числі парафіяльна рада і парафіяльний хор, щиросердно вітаємо Вас з днем Вашого ювілею!

У цей урочистий день, стоячи у величному позолоченому розписаному, дякуючи Господу Богу і Вам, храмі, ми заносимо щирі молитви до Господа за Вас, дорогий наш духовний наставнику.

Хоч сьогодні такий урочистий день - день Вашого ювілею, але мимоволі так і хочеться згадати хоч трішки історії з Вашого і нашого церковного життя, за час перебудови, а також за час Вашого пастирського служіння в м. Жовкві.

Здається, що ось недавно, в 1980 році, Ви, отче, такий ще молодий, енергійний, зі своєю сім'єю, - а діти Ваші ще були малі, - приїхали до Жовкви в храм Різдва Христового, щоб разом з нами заносити молитви до Господа і задовольняти наші духовні потреби.

І не було смутку, горя, образ, страждань, усі ходили в один храм, і всі разом молилися. Та настав час перебудови, який торкнувся церкви та й нас з Вами, отче. Незабутній той час і день, до сліз зворушливий, до душі болючий, коли перед нами і Вами закрилися двері і брама церкви Різдва Христового, а ми 2 роки і в холод, і в сніг, і в дощ стояли з Вами під огорожею святині, і заносили щирі молитви до Господа.

Ми читали Євангеліє, а брати-католики, щоб перешкодити нам, били у дзвін і сміялися. А стояли ми тому, що чотирьохстороння комісія присудила храм православній громаді, але брати-католики, розбивши двері та вікна сокирами та ломами, ввійшли в храм і не допустили нас.

За два роки, які ми стояли під церквою, скільки було всяких поневірянь, погроз Вам і Вашій сім'ї. Лився всілякий бруд, зневаги, друкувалися статті-фальшивки, для того, щоб роз'єднати людей за принципом "вигнати пастиря, а вівці розбіжаться". Але ми, вівці, не розбіглися, стояли з надією, що нас багато і нас не подолати. А скільки ночей Ви, стоячи з дітьми на колінах, цілу ніч молилися, а ми, парафіяни, під Вашою домівкою день і ніч охороняли Вас. А скільки разів нас тероризувала влада, яка стала на сторону католиків, і обороняла все, що вирішувалося на їхню користь. А нас, парафіяльну раду, разом з Вами, викликали раз за разом то в райвиконком, то в міську раду, то в обласну, де Ви неодноразово їздили з парафіянами, і де нас постійно обливали брудом. П. Михайло Горинь і п. Іван Гель всіляко намагалися нас принизити тільки за те, що ми православні, та обдурити, щоб у нас відібрати храм. А скільки разів ми з Вами їздили до Києва до Верховної Ради, прокуратури, до Філарета. Шукали ми правди, допомоги, заступництва, та марно. Хоча з Києва вирішували одне, а Львівська влада – інше. А Філарет сказав нам: "Я вам не допоможу нічим, армії своєї я не маю, грошей також, а церкву ви не побудуєте, розкинете і залишите." А Ви, отче, сказали: "Я не поведу вас на бійку, як це робили в інших містах і селах в нашій Західній Україні брати-католики. Дорогі мої парафіяни, якщо ви будете зі мною, то я буду з вами і вас не залишу." І ми всі в один голос сказали: "Так, отче Стефане, ми з Вами."

25 років пастирської служби в Жовкві... На Вашу долю випав важкий час і важка ноша, а саме: в 1990 році з сльозами на очах відхід з нами, парафіянами, від церкви Різдва Христового в напіврозвалений Домініканський костел, який нам дала наша влада (як в народі кажуть: "На Тобі, Боже, що мені негоже"), і в якому на голови парафіянам падали розбиті цегли і скло з побитих вікон. Але Ви, отче, не побоялися і не впали у відчай, а сказали: "Будемо будувати свою церкву, щоб ніхто нам не посмів сказати, що то не наша." Ми згодилися з Вашою думкою, і більшість парафіян вирішила будувати храм на славу Божу.

Служили ми ще й одноразово в дерев'яному храмі св. Тройці. І де б Ви не служили, Ви щось завжди творили, дбали, дерзали, ремонтували, реставрували, відновлювали, прикрашали. Ви, отче, зуміли вести корабель правильною дорогою по розбурханих хвилях.

Велика Божа благодатна сила допомогла нам, під Вашим вмілим керівництвом і безпосередньою участю, подолати всі страждання, прикрощі, непорозуміння, звершити задумане. І в 1991 році розпочали будівництво нашої церкви. Невід'ємною порадницею, помічницею та вболівальницею у всьому була наша матінка Надія. Не було такого місця, такої організації, де б вона не допомагала. Випрошувала, вимолювала метал, цеглу, блоки, чи то трактор, чи підйомник, а також і варити обіди майстрам, та й все необхідне для будови. Та й не можливо все перерахувати, в чому вона допомагала.

А зараз, коли переступаєш поріг нашого храму, серце переповнюється радістю, а на очах - сльози безмежної вдячності Вам, отче, за те, що не шкодуючи праці своїх рук, свого здоров'я. Ви практично трудилися з раннього досвітку до пізньої ночі, і ніколи не рахувалися з роботою, чи то тачка, чи лопата, чи шуфля. З Божої благодаті розпочали будівництво і потім безпосередньо брали у ньому Ви і матінка Надія, носили чи подавали цеглу та розчин, варили обіди та вечері, і взагалі все, що потрібно робили на будівництві.

А в сьогоднішній час, з милістю Божою, під покровом Пресвятої Богородиці, молимося в чудовому райському куточку і спасаємо свої безсмертні душі. В золотому сяйві з нами весь Ангельський чин, святі угодники Божі, живописні ікони, наші небесні покровителі...

Дай, Боже, сили і здоров'я Вам
За ті труди, що в церкву Ви вложили,
Благослови, зігрій, у трудностях скріпи,
Щоб довгі роки Ви Господу служили.

Ти бачиш клопоти і працю ту важку
Всі тайні мрії лиш Тобі відомі,
Зглянь милостиво із небес
Даруй йому все необхідне в цьому.

Хвала Всевишньому за сили, що нам дав,
Хвала Всевишньому за пастиря такого!
Отож несім всі щирі молитви
За здравіє отця до Бога.

Владичице, Царице неба і землі,
Допоможи йому дзвіницю збудувати,
Будь йому спутницею у житті,
Не залишай отця своєї благодаті.

Давай побільше, ниво золота,
Таких людей, щоб Господа любили.
Благослови, скріпи, зігрій теплом,
Щоб многії літа вони ще жили.

З ювілеєм Вас, отче, вітаєм,
Нехай сонячним буде Ваш вік.
Ми всі сім'ями щиро бажаєм
Щастя здоров'я і многая-многая літ.

Шість десятків Вам минає
Вік цей не малий.
Браття, сестри Вас вітають
В день цей весняний.

5 травня 2005 року.

На початок сторінки